Slajdy górskie w czasach zarazy

Niejednemu z nas, kochających góry i górskie wycieczki, doskwiera obecna sytuacja i utrudniony dostęp do korzystania z nich tak, jakbyśmy tego chcieli.
Aby dać Wam namiastkę górskiej przygody, kilkoro naszych klubowiczów i sympatyków zdecydowało się opowiedzieć Wam o swoich wyprawach, które udało im się zrealizować w tym roku 🙂
 
HARMONOGRAM:
19.11. - Główny Szlak Beskidu Wyspowego - Dorota Szparaga
3.12. - Główny Szlak Beskidzki - Iwona Ślepowrońska i Asia Dobosz
10.12. - Szlak Kom - Emine w Bułgarii - Monika Archicińska, Kamen Travlev, Martin i Nicola
14.01.2021 - GR20 - Główny Szlak przez Korsykę - Magda Czarnecka i Michał Wangrat
28.01. - Pireneje od morza do morza z namiotem, czyli pandemiczne GR11 - Michał Wyroba
11.02. - Lamy w Dolomitach - Agnieszka Muzińska
 
 
Spotkania odbędą się na platformie ZOOM o godz. 20:00.
 
Link do spotkań:

https://us04web.zoom.us/j/77900790810?pwd=dHR0ZmdhYW9pSFgvQnI3eFhBOWsydz09

Meeting ID: 779 0079 0810
Passcode: qA8Tax

Wydarzenie na Facebooku: 

https://www.facebook.com/events/400658104413471

 

 

 

 

Po wakacyjnej przerwie wracamy z nową dawką górskich i podróżniczych wspomnień! Podczas slajdowisk naszych klubowiczów i sympatyków SKG choć na kilka chwil będziemy mogli przenieść się z zaganianej Warszawy w najróżniejsze regiony świata i oczami naszych prelegentów będziemy mogli poznać jego piękno i różnorodność :)

Przyjdźcie i dajcie się zainspirować opowieściami z pasją.

 

30.10. i 13.11.2019 (s. 308 w Starym BUWie, 3. piętro, Kampus Główny UW godz. 19:45)

PERU - Elżbieta Wichrowska-Janikowska

peru_EWJ.jpg peru_kniga.png

Peru – kraj największej pustyni świata, wysokich gór i amazońskiej puszczy. Kraj, gdzie granice historii i teraźniejszości są zatarte, a indiańskie obyczaje są wciąż żywe. Kraj wspaniałych wykopalisk i przepięknych obiektów kolonialnej architektury. Kraj kolorów i kontrastów. Tematem spotkania będzie opowieść autorki znanej już Państwu książki "Nepal moje wędrówki" oraz wydanej w październiku tego roku książki "Peru - costa, sierra y selva" o dwóch podróżach do tego magicznego kraju. Opowieść będzie ilustrowana zdjęciami z wypraw.

 

O książce:
Costa, sierra y selva – wybrzeże, góry i puszcza. Tak Peruwiańczycy mówią o swoim kraju, rozciągniętym wzdłuż brzegu Oceanu Spokojnego, przeciętym potężnym łańcuchem Andów i obniżającym się na wschodzie ku bezkresnej dżungli Amazonii. W kraju tym europejskość oraz pradawne, często niezrozumiałe dla nas kultury przenikają się jak kontrastowe nici w barwnej peruwiańskiej makatce, tworząc przedziwną, niepowtarzalną całość.

Przemierzając razem z autorką mniej i bardziej znane rejony Peru, poznamy codzienne życie jego mieszkańców, ich kuchnię, kulturę i historię, zachwycimy się peruwiańską przyrodą i krajobrazami oraz dowiemy się, jak podróżuje się po tym kraju.

 

 

4.12.2019 (s. 308 w Starym BUWie, 3. piętro, Kampus Główny UW godz. 19:45)

Koleją transsyberyjską na koniec świata, czyli 30 dni z życia Syberyjskich Włóczystóp - Jan Gryza, Jacek Rutkowski, Piotr Płachta i Tomasz Gromadka

syb.jpg

Czterech młodzieńców, do których dołączają w międzyczasie dwie niewiasty, wybiera się na Syberię i dalej na sam koniec świata - do Władywostoku. Podążają w ten sposób za najlepszymi polskimi tradycjami podróżniczymi na Wschód - za Ossendowskim, Pałkiewiczem, Kamieńskim, Bendeyktem Polakiem. Czy udało im się zgłębić zagadkową duszę rosyjską? Czy zapoznali się z obyczajami ludów tubylczych? Czy, tak jak Benedykt Polak, spotkali ludzi z psimi głowami? Na wszystkie te pytania usłyszą odpowiedź szczęśliwcy, którzy przybędą w oznaczone miejsce!

 

 

11.12.2019 (s. 308 w Starym BUWie, 3. piętro, Kampus Główny UW godz. 19:45)

3000 km pieszo przez Nową Zelandię - Magda Czarnecka, Monika Archicińska i Michał Wangrat

 nz_slajdy.jpg

W trakcie slajdowiska przybliżymy piękno Nowej Zelandii i opowiemy o przejściu Te Araroa Trail.
 
Podpowiemy jak się przygotować do przejścia długodystansowego szlaku, o naszych sukcesach i błędach. Opowiemy o przekraczaniu górskich rzek, roślinności, błocie i wulkanach, bogatej maoryskiej kulturze, przesympatycznych Kiwis oraz nowozelandzkiej opiece medycznej.
 

 

15.01.2020 (s. 111 w Starym BUWie, Kampus Główny UW godz. 19:00)

Islandia, czyli mit o krwiożerczej owcy - Agnieszka Muzińska i Igor Podobiński

 Islandia_aga_igor.jpg

Utarło się już, że Islandia to „kraina lodu i ognia”, kraina trolli, ojczyzna wikingów… Owszem, to wszystko to prawda, ale… według mnie to przede wszystkim „kraina jedynego w swoim rodzaju poczucia humoru”. Jak na wyspę przystało pełno tu dziwactw. Niby Europa, a jednak język do żadnego innego niepodobny. Niby luteranizm, a ponad połowa mieszkańców wierzy w trolle i woli nie zaczynać z Bożonarodzeniowym Kotem. Niby przez pół roku brakuje tu słońca, a jednak to jeden z najszczęśliwszych krajów na świecie. Niby owce wszędzie są łagodne…, ale czy na pewno?

 

 

18.03.2020 (s. 205 w Starym BUWie, Kampus Główny UW godz. 19:00)

Przejście Letnie SKG Rumunia 2019 - Rafał Stachyra 

nowy termin zostanie podany wkrótce

rete.jpg

Grupa osób uczestniczących w XXXVIII kursie przewodników górskich SKG wraz z instruktorami wybiera się do Rumunii do dziewiczego Retezatu i Godeanu. Odwiedzają m. in Zamek w Hunedoarze czy Baile Herculane. Czy udało im się zdobyć najwyższe szczyty Retezatu i Godeanu? Czy zapoznali się z obyczajami ludów miejscowych? Czy odwiedzili ciekawe miejsca? Na wszystkie te pytania usłyszą odpowiedź szczęśliwcy, którzy przybędą w oznaczone miejsce! 

 

 

Wkrótce więcej informacji o nadchodzących slajdowiskach!

ZAPRASZAMY :)