Przejście zimowe 2015

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
jedrekwitkowski

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: jedrekwitkowski »

W jadłospisie brakuje na moje oko Plusza lub jakiegoś ekwiwalentu tego specyfiku. Być może coś przeoczyłem, ale nie powinniśmy o nim zapomnieć.
Gacek senior

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gacek senior »

Był taki zart o misiu i prosiaczku.
Miś trzymał zajączka za szybą.
przychodzi konduktor i prosi o bilety.
Miś pokazuje swój.
Konduktor pyta: a tam za szyba co Pan trzyma?
Miś bierze zajączka do środka mocno przytula i pokazując mówi: nic takiego, zdjęcie kolegi.

Natomiast z życia znajomi kiedyś zapakowali kolege do dużej torby. Cóż bractwo rycerskie.

Natomiast nie patrząc w cennik jesteśmy grupą. Czy przypadkiem obecnie opiekunowie nie maja jakiejś znizki? zweryfikuje jak wroce..
Gacek senior

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gacek senior »

Był taki zart o misiu i prosiaczku.
Miś trzymał zajączka za szybą.
przychodzi konduktor i prosi o bilety.
Miś pokazuje swój.
Konduktor pyta: a tam za szyba co Pan trzyma?
Miś bierze zajączka do środka mocno przytula i pokazując mówi: nic takiego, zdjęcie kolegi.

Natomiast z życia znajomi kiedyś zapakowali kolege do dużej torby. Cóż bractwo rycerskie.

Natomiast nie patrząc w cennik jesteśmy grupą. Czy przypadkiem obecnie opiekunowie nie maja jakiejś znizki? zweryfikuje jak wroce..
Gacek senior

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gacek senior »

Na 10 uczestników 1 opiekun nie płaci.
Składa się w tym celu wniosek minimum na 14 dni wcześniej.
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Marta_Sikora »

Jędrek uprzedziłeś moje pytanie, ponieważ ja jednej z kursówek był plusz jako lody SOLO:D Ale kupić możemy nie waży to tonę.
Pawle danie liofilizowane jest w tym miejscu ponieważ uznałeś, że pokrojona pierś będzie się gotować trzy dni - z czym się nie zgadzam, jednak nie było mnie na spotkaniu i nie mogłam tego uzasadnić - teraz już nie ważne. Ale wedle zaleceń została umieszczona jedna pozycja z liofilizatem, który możemy zjeść każdego innego późniejszego lub wcześniejszego dnia (i tak musimy to kupić w Warszawie).
Nie jadam puree ziemniaczanego z proszku, jednak na opakowaniu jest napisane ze 120g proszku wystarcza na 4 porcje <http://www.bdsklep.pl/knorr-120g-puree- ... ne,id-1043>, po co więc mamy nosić nadmiar? Ale owszem możemy do tych 55g dodać 30g mleka w proszku, a na wierzch posypać prażoną cebulką.
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Marta_Sikora »

Mam jeszcze pytanie co do przekąsek.
Na wyjazdy weekendowe braliśmy zwykle podobną ilość. Czy nie powinno być tego więcej? Może powinniśmy uwzględnić, aby każdy był przygotowany że we środę dokupimy kilka czekolad, czy chałwę? Jak to zwykle wygląda na takim dłuższym wyjeździe?
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Marta_Sikora »

Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Paveł »

Bilet abonamentowy dobra sprawa. Trzeba przeliczyć osoby, rodzaje ulg, zasady łączenbia biletów nornalnych i ulgowych i zobaczyć czy się opłaca.

kurczak- nie mówiłem, że będzie się przyrządzał 3 dni, twierdzę jedynie, że przygotowanie piersi do spożycia zajmuje mimo wszystko trochę czasu (umycie, osuszenie, wykrajanie wszystkich brzydkich kawałków i innych krewkich miejsc ...). O ile akceptowalne jest zabranie oporządzonej i podsmażonej piersi jeszcze z domu (i spożycie jeszcze pierwszego dnia), o tyle w trakcie zimówki nie będzie czasu na takie zabiegi.
Wogóle wolę unikać zabierania surowych mięs - ich przyrządzenie na ogniu jest czasochłonne, pracochłonne, a i tak zawsze jest spore ryzyko, że pitrasząc bądź co bądź hurtowe ilości mięcha, w czyjejś menażce w końcu znajdzie się jakiś niedogotowany kawałek.
Podobnie mam nadzieję, że mięso mielone, które również zabieramy, będzie już poddane obróbce termicznej jeszcze przed wyjazdem.

ziemniaki - producenci wypisują różne rzeczy na temat porcji, a porcja porcji nie równa i dla każdego dobra jest inna. Zamiast kierować się pojęciem wyimaginowanej porcji sugerowanej przez producenta, należy sobie zadać pytanie: czemu ten fragment posiłku (ziemniaki) służy. Jeżeli pełni funkcję tzw. wypełniacza (szerzej o tym jest w skrypcie) - to warto porównać porcję ziemniaków z jakimś dowolnym innym referencyjnym wypełniaczem - np. 100g ryżu. Jaka jest wartość energetyczna, zawartość węglowodanów oraz ewentualnie białka ? I następnie przyjąć taką gramaturę puree, żeby osiągnąć zbliżone wartości.
Jeżeli są mimo to jakiekolwiek wątpliwości co do porządanej ilości - w naszych materiałach szkoleniowych są podane wszelkie dokładne zalecane dawki.

Przekąski wydają się być w porządku. Co niestety nie oznacza, że wszyscy będą syci i zadowoleni. Jeśli ktoś musi, potrzebuje, albo po prostu lubi - może wziąć sobie jakieś dodatkowe zagryzki (zalecam umiar)
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Marta_Sikora »

W takim razie niech będzie to 100g puree.
Policzyłam ceny biletów.
Liczba potrzebnych nam biletów ulgowch to 10. Opcja abonamentowa to 7 biletów w cenie 5 (w regulaminie jest info, że bilety ulgowe też jej dotyczą), więc dla 7os łącznie wychodzi 137,5zł, trzeba do tego dodać cenę 3 biletów kupionych normalnie (82,5zł) dodać do siebie te dwie kwoty i podzielić na 10. I tak cena za 1bilet wychodzi 22zł. Jeśli chodzi o normalne, potrzebujemy 6szt. Przy zakupie opcji abonamentowej mamy o jeden za dużo, ale cena i tak jest niższa niż za 6 - 46zł. Chyba się opłaca.
KasiaT
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-11, 17:34

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: KasiaT »

Cześć,
ja niestety nie śledziłam w ciągu tych paru dni forum i się pośpieszyłam z zakupem biletów i po zweryfikowaniu listy uczestników ostatecznie kupiłam je wczoraj.
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Grazyna »

Uwaga, grono zimówkowiczów ciągle się kurczy. Z powodu kontuzji nie pojadę na zimówkę, nie uwzględniajcie mnie w przygotowaniach.
Gecow Piotr
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-24, 19:54

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gecow Piotr »

Witam
Zakładając, że nasze grono nie ucierpi o dodatkowe osoby proszę wszystkich o przygotowanie się i przyniesienie 100,- we środę lub wpłatę na moje konto.

Z tej kwoty około 20,- według prognozy kosztów zakupowych zostanie przeznaczone na żywność.

Pozostała kwota dla ciekawych ma zapewnić w razie potrzeby:
- Zakupy żywnościowe itp. (Ponieważ nie wiemy jakie będą ceny na miejscu.. zakładam trochę więcej niż te brakujące 20,-)
- Schronienie (schronisko)
- Wejścia o których jeszcze nie wiem
- Transporty grupowe i awaryjne

Pieniądze, które się ostaną po zimowisku zostaną podliczone i rozdane grupie z uwzględnieniem zniżek.
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Marta_Sikora »

Piotrek mnie uprzedził, ale oszacowałyśmy, że na zakupy w Warszawie i na miejscu (we środę) będziemy potrzebować ok 100zł/os.
W dokumencie jadłospisu umieszczona nowa karta - oszacowane koszty.
Gość

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gość »

Cześć!

Ja też niestety proszę o nieuwzględnianie w przygotowaniach, ponieważ nie będę mógł jechać ze względu na egzamin, którego data została ustalona na 9 lutego :(

Życzę Wam udanego wyjazdu!
Maciek Troc

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Maciek Troc »

Powyższego posta napisałem ja, zapomniałem się pod nim podpisać :)
ODPOWIEDZ