Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Stefi
Posty: 49
Rejestracja: 2011-10-26, 21:45

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Stefi »

1.Wszystko wskzauje na to że mamy już załatwione spanie. Namioty zabierają:

Paulina P. - 1x 2 os.
Michał W. - 1 x 2 os.
Daniel - 1 x 2 os.
Zosia - 1 x 4 os.

+ dla instruktorów (2 os.) namiot bierze MWangrat


2. Pytanie co do jadłospisu: czy termosy weźmie każdy kto ma, czy mam doliczyć termosy do sprzętu wspólnego i wyznaczyć osoby? Nóż do krojenia - to samo.
Poza tym jeszcze kwestia picia: czy przewidujemy coś poza herbatą i bierzemy plusze? Mam 3 napoje izotoniczne w proszku, mogę je dorzucić do wspólnej puli, będą lepsze zamiast pluszowania.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: wex »

Witam wszystkich po weekendzie!

1. Uwagi Marcina jak zawsze trafne :). Tak, miejmy kontakt z kierowcą, a jeśli się nie uda zdążyć - jedźmy przez Lubień.
2. Ubezpieczenie OK (ale zdobądź jeszcze zielone światło od KK).
3. Daniel, Zosia - dopisałem Was do listy, załatwcie sobie bilety na dojazd na własną rękę (tak, by siedzieć obok nas).
4. Stefania - miejmy po 1 termosie na 2-3 osoby, możesz skoordynować centralnie. Co do noży to naprawdę wszystko jedno. Plusze proponuję dla chętnych.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: wex »

Jędrzej, Magda,

dzięki za świetny jadłospis i listę sprzętu wspólnego. Uwzględnijcie jeszcze proszę uwagi Michała i moje.
Stefi
Posty: 49
Rejestracja: 2011-10-26, 21:45

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Stefi »

Ok, termosy biorą Ania, Marta, Zosia i ja. Wpisuję do arkusza jako os. odpowiedzialne za jakiś sprzęt wspólny. Możecie wpisać tam pojemność swoich termosów tak orientacyjnie. Mam nadzieję że się nie okaże że któraś będzie miała wersję mini poniżej 0,5 l. ;)
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Ania_Zeth »

Niestety nie mam termosu-poległ na zimówce.
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Marta_Sikora »

Kupiłam bilety dla wszystkich!
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: wex »

Zosia, Daniel,

dodatkowe zadania dla Was:

* Daniel - sprawdzić i napisać prognozę pogody dla miejsca, w które jedziemy (polecam serwisy: meteo.pl, yr.no, mountain-forecast.com)
* Zosia - znaleźć knajpę w Krakowie w której zjemy wracając z kursówki
Paulina P

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Paulina P »

[Jadłospids]

Dodałam w komentarzach kilka uwag (odnośnie pominięcia mojej osoby w przydziale) i jedną alternatywną propozycję.
Paulina P

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Paulina P »

[Knajpa w Krakowie]

Zosiu, proszę o uwzględnię opcji wege (np. ciasto na pizzę bez jajek i mleka, możliwość zamówienia bez sera) :)
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: wex »

A propos spotkania - ponieważ jestem przeziębiony (do kursówki powinno już być OK :)), to spotkania organizacyjnego jutro nie ma.

Proszę o dokończenie Waszych zadań do środy wieczór. W szczególności - o podział jadłospisu na poszczególne osoby.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Jedras »

Jadłospis poprawiony. @ Paulina, apropo Twojego pomysłu : nie wiem czy taki napój roślinny to wystarczająca baza kaloryczna (a kaszka mleczno ryżowa, na pewno takim jest.) Wyjaśnij bliżej, co masz na myśli. Jeżeli nie ma więcej uwag, to przystępuję do rozdziału produktów.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: wex »

Dzięki Jędrek. Aprobuję jadłospis - możesz dzielić na osoby. (Tylko - zaznacz jeszcze żeby każdy wziął kanapki na drogę + piątkową kolację już w górach).
Paulina P

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Paulina P »

[Jadłospis]

Podsyłam w linku napoje roślinne w proszku o jakie mi chodzi.
Ryżowe - http://www.evergreen.pl/ryzowe-instant-p-2036.html
Owsiane - http://www.evergreen.pl/owsiane-instant-p-805.html

4 x mniej białka i 3x więcej tłuszczu, WARTOŚĆ ENERGETYCZNA 1,3 RAZA WIĘKSZA w stosunku do kaszki "mleczny start" - napój ryżowy
2 x mniej białka i 3x więcej tłuszczu, wartość energetyczna podobna (nieco wyższa), w stosunku do kaszki "mleczny start" - napój owsiany

Tu jest tabela wartości odżywczych - napój ryżowy http://ar.pl/wartosci-odzywcze/vitam-na ... w-proszku/
Tu jest tabela wartości odżywczych - napój owsiany http://ar.pl/wartosci-odzywcze/vitam-na ... w-proszku/

Mam nadzieję, że jest to zadowalająca alternatywa :)

Bakalie - jestem w posiadaniu ok 100g owoców ususzonych specjalnie na kursówkę (ananasy, mango, gruszki i inne pyszności) dlatego warto odliczyć to od potrzebnej wspólnej puli bakalii.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Jedras »

Jadłospis gotowy wraz z rozdziałem na zakupy. Przyprawy do uzupełnienia po wykładzie.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Kursówka topograficzna (23-24 kwietnia)

Post autor: Jedras »

Wszystkie przyprawy wraz z kostkami rosołowymi i sosami grzybowymi mamy na pokładzie - zostały z wcześniejszych kursówek. Ci którzy mieli ww. rzeczy zapisane w jadłospisie, nie biorą ich.
ODPOWIEDZ