VI kursówka

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

VI kursówka

Post autor: Michał »

Cześć,

Po jutrzejszych egzaminach odbędzie się spotkanie dotyczące VI (ostatniej planowanej) kursówki w terminie 10-11.12.2016.
Chętnych zapraszam do starego BUWu na 20:10.
Jeśli w tym samym czasie będzie odbywać się spotkanie V kursówki i będą osoby jadące na obie to spotkanie może się rozciągnąć.
Obecność tradycyjnie obowiązkowa.

Pozdrawiam
Michał Strzelczyk
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: VI kursówka

Post autor: Michał »

Do składu ze spotkania dołączą jeszcze dwie osoby.

Zadania na tę chwilę są rozdzielone, czekam na wstępne informacje,
Jeśli ktoś chce stworzyć arkusz to proszę o informację na mejla - podeślę dane innych uczestników.

Dla tych co nie byli albo niedosłyszeli jedziemy w zachodnią część Niskiego.

Pozdrawiam
M.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: VI kursówka

Post autor: Marek Paleski »

Zamieszczam tematy referatów:

Anna - Kościół pw. śś Filipa i Jakuba w Sękowej – historia, budowa, oprowadzenie, o ile to możliwe załatwienie zwiedzania wnętrza.
Cezary - Uzdrowiska w Beskidzie Niskim, ich historia i położenie (szczególne uwzględnienie uzdrowiska w Wapiennem).
Dorota - Zagospodarowanie turystyczne Beskidu Niskiego – szlaki turystyczne i tematyczne, schroniska, baza noclegowa (w tym bazy i chatki studenckie, szczególne uwzględnienie Bacówki w Bartnem), muzea, skanseny, izby regionalne, wyciągi narciarskie, sporty wodne itp.
Jakub - Operacja Gorlicka - przyczyny i uwarunkowania, dowódcy, przebieg akcji, znaczenie militarne i polityczne (szczególne zwrócenie uwagi na Dolinę Sękówki)
Joanna - Cmentarze wojenne w Beskidzie Niskim – skąd idea, kto je organizował, projektanci, cechy charakterystyczne cmentarzy, późniejszy ich los (szczególne zwrócenie uwagi na cmentarze z obszaru naszej kursówki - w przybliżeniu numery 58-78)
Kasia - Budowa geologiczna i morfologiczna BN - flisz, płaszczowiny, synkliny i antykliny, osobliwości geologiczne - jaskinie, ostańce, osuwiska, surowce mineralne. Podział geomorfologiczny Beskidu Niskiego (szczególne zwrócenie uwagi na Magury: Małastowską i Wątkowską)
Konrad - Przyroda i Ochrona przyrody - roślinność (piętrowość, gatunki dominujące), zwierzęta. Formy ochrony - rezerwaty, parki krajobrazowe i narodowe - na czym polegają, gdzie są? Rezerwat Kornuty, Magurski Park Narodowy
Małgorzata - Historia zasiedlenia Beskidu Niskiego – od starożytności do XVII wieku, migracje ludów, kształtowanie się zrębów państwowości, akcja osadnicza: królewska, kościelna, rody kolonizujące
Maria - Budowa cerkwi - występujące na Łemkowszczyźnie typy cerkwi, cechy charakterystyczne, elementy konstrukcyjne
Patryk - Łemkowie jako grupa etnograficzna (do 1939 roku) – historia i kultura Łemków, skąd się wzięli, czym jest Łemkowszczyzna, jak się kształtowała kultura ludowa
Paulina - Zmierzch Łemkowszczyzny – UPA, Akcja Wisła - przebieg, przyczyny, skutki

Adam, Marcin, Michał, Mirek i Zosia - Wy o tematach referatów zostaniecie poinformowani w środę ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-12-04, 01:21 przez Marek Paleski, łącznie zmieniany 1 raz.
Pina
Posty: 25
Rejestracja: 2016-10-27, 19:04

Re: VI kursówka

Post autor: Pina »

Daje skrótowy jadłospis. Prawdopodobnie będę sama robiła centralne zakupy, poza przekąskami.

Śniadanie - kanapki
Obiad - zupa jarzynowa, ser, kasza manna, słonecznik, kiełbasa
Kolacja - makaron, tuńczyk, oliwki, sos pomidorowy, czosnek, cebula
Śniadanie - owsianka/kaszka
Obiad - makaron, sos myśliwski, warzywka z puszki(kukurydza, groszek, fasola), kiełbasa.
Peter_HS
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-27, 18:43

Re: VI kursówka

Post autor: Peter_HS »

Mogę też dołączyć ? Nie było mnie ostatnio i nie miałem szansy się wpisać
Czarek_S

Re: VI kursówka

Post autor: Czarek_S »

Transport lokalny
Coliber, bus 30 miejsc, 504 284 337, 3zł/km
Gromalus, bus 28 miejsc, 692 175 315, 3zł/km
Transport miejski istnieje, ale nie w niedzielę.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: VI kursówka

Post autor: Michał »

Czarek, potrzebujemy wiedzieć ile wcześniej musimy ich powiadomić, czy przyjadą na telefon?
Czy płacimy tylko za naszą trasę, czy też za dojazd (jeśli za dojazd to skąd liczony).

Peter możesz się dołączyć. Marek wyznaczy Ci temat.

Michał S.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: VI kursówka

Post autor: ZosiaS »

Jeśli o powrót na trasie Bartne Gorlice do Warszawa
To uważam, że najlepiej będzie się przedostać do dworca autobusowego w Gorlicach
------------------------------------------------------------------
16:45 -19:11 Gorlice do Krakowa, koszt 22 zł bilet normalny , studencki 20 zł
19:24 21:57 Kraków Warszawa 47,20 zł bilet normalny , studeci 23,13 zł
----------------------------------------------

18:20 Gorlice 20:31 Rzeszów Nowex (cena jeszcze nieznana)
23:30 Rzeszów 4:45 Warszawa Polski bus 25 zł
lub 22:30 Rzeszów 3:40 Warszawa Neobus 29 zł
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: VI kursówka

Post autor: Michał »

6:45 raczej będzie za wcześnie (oznaczałaby konieczność zejścia z gór koło 14.30)
Poza tym dojazd do Krakowa i 13 minut na przesiadkę też kiepsko wygląda - zwłaszcza, że może walić śnieg.

Lepsze są te opcje przez Rzeszów. Czy cena jest stała, czy zależy od czegoś (ilości uczestników, terminu rezerwacji)?
Poszukaj jeszcze czegoś bardziej bezpośredniego. Chcemy znać wszystkie opcje.
Michał S.
Gocha

Re: VI kursówka

Post autor: Gocha »

Heja, przesyłam opcje ubezpieczenia:

Nie wiem jeszcze ile osób jedzie, policzyłam 16os. z referatami +2 instruktorów

Axa 600000
cena za 18 osób na dwa dni: 229,06

Ubezpieczenie erv:

NNW 10000
3,36/os

NNW 20000
6.52/os

Allianz Direct NNW 30000
cena za 18 osób na dwa dni: 50,04 (najkorzystniej, ubezpieczenie obejmuje ten sam zakres)
Czarek_S

Re: VI kursówka

Post autor: Czarek_S »

Uzupełnienie transport lokalny
Coliber, bus 30 miejsc, 504 284 337, 3zł/km, siedziba w Gorlicach
Gromalus, bus 28 miejsc, 692 175 315, 3zł/km, siedziba w Smerekowcu
Można dać im znać w niedzielę w ciągu dnia gdzie dokładnie wylądujemy. Cena jest liczona łącznie z dojazdem do nas.
Czarek_S

Re: VI kursówka

Post autor: Czarek_S »

Transport
Na niektórych kursówkach transport był tak zorganizowany, że się jechało ze swoim kierowcą, który zawiózł, przywiózł, po drodze się mu nocleg ogarnęło. Czy mogą się wypowiedzieć osoby które na takich kursówkach były jak taka opcja wyszła ostatecznie cenowo?
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: VI kursówka

Post autor: Marek Paleski »

Peter, przygotuj referat na temat: "Wyznania Łemkowszczyzny – od prawosławia do grekokatolicyzmu. Unia Brzeska - przyczyny zawarcia, przygotowania, znaczenie unii. Konwersje - schizma tylawska, struktura wyznaniowa Łemkowszczyzny"


Gosia, jeśli chodzi o ubezpieczenie, to w tym momencie mamy 20 uczestników, ale musimy być przygotowani, że ta liczba będzie się zmieniać. Interesują nas możliwie jak najmniejsze koszty (czyli prędzej 10000 NNW niż 20000). Podeślij proszę mi i Michałowi warunki ubezpieczenia, a Kierownictwo Kursu cenę za osobę. Poza tym myślę, że bez względu na wybrany wariant ubezpieczenia, już teraz warto zacząć zbierać dane niezbędne do zakupu.
Mirek S

Re: VI kursówka

Post autor: Mirek S »

Do osoby ogarniajacej sprzęt
Mam 2 gary z 4 kurowki. Nie chce ich przynosić w środę w tę i z powrotem. ;) Więc jeżeli je bierzemy to zaoszczedze fatygi-zabiore w piątek. Pliz kontakt, skoro nie ma tabelki, na forum.

Mirek S.
Pina
Posty: 25
Rejestracja: 2016-10-27, 19:04

Re: VI kursówka

Post autor: Pina »

Tak jak wcześniej zapowiadałam, przygotowałam dokument by było łatwiej wszystko skomunikować i nie szukać informacji na kilku kartach na forum. Powstawiałam informacje opublikowane już na forum.
Jak będę miała wszystkich maile, to mogę zastrzec plik:
https://docs.google.com/document/d/1rz3 ... sp=sharing

Ponadto na tą chwilę nie wiem czy pojadę, bo stoję przed wyborem studia albo kursówka. W środę podam ostateczną decyzję.
ODPOWIEDZ