Przejście zimowe 2017

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Joanna Bereda

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Joanna Bereda »

Uwaga, uwaga w dokumencie googlowym pojawił się jadłospis. Został też wysłany na maila. Na spotkanie przyniosę wydruki. A tutaj go wstawię już po naszym spotkaniu. Jest obszerny.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Ania_Zeth »

W dokumencie google, koło waszych imion pojawiły się kolory czerwony i zielony.
W ten sposób będę oznaczała fakt dokonania wpłaty lub jej brak.
Zielony to oczywiście wpłata. ;)

Przypominam, że aby pojechać na zimówkę trzeba wpłacić 2 ratę za kurs.
Konto 11 2130 0004 2001 0609 0799 0003
CzarekS

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: CzarekS »

Tu wasz skarbnik. Zbieram składki w wysokości 200 zł na zbliżające się wydatki. Nr konta każdy otrzyma w mailu. Proszę o wpłatę do NAJBLIŻSZEGO PIĄTKU 3.02.2017!

Czarek
Konrad P.
Posty: 27
Rejestracja: 2016-11-02, 08:44

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Konrad P. »

Cześć

Zrobiłem rozeznanie w sprawach transportu na miejscu.
Wszystkie firmy prosiłem o określenie kosztów i możliwości zorganizowania transportu dla 24 osób na trasie: szosa między Jaśliskami a Komańczą do Krosna na 18/02 z informacją, że nie jesteśmy w stanie określić konkretnej godziny, natomiast bus potrzebny by był w godzinach popołudniowych.
Tak oto firmy które obdzwoniłem się określiły:

1. Sankros, www.sankros.pl, tel. 604 632 733, lub 797 797 097, 400-450 zł w zależności od miejsca w którym wyleziemy z lasu.
Kierowca mieszka w miejscowości Królik w okolicy Jaślisk, więc może być po nas stosunkowo szybko.
Proszą o wcześniejsze określenie się, czy będziemy korzystać z ich usług, więc w razie konieczności transportu awaryjnego raczej słabo.

2. Barbara, http://www.barbara.net.pl, tel 785 571 088, jeśli 24 osoby autobus za 700 zł netto, jeśli mniej, 450 zł netto. Konieczne wcześniejsze ustalenie transportu, transport awaryjny nie wchodzi w grę

3. Miś, http://www.miskrosno.pl, tel. 13 43 27 046, 400 zł netto, konieczne wcześniejsze ustalenie, transport awaryjny raczej nie.
Pytałem tez o możliwość kursu łączonego, czyli jakiejś przesiadki do Warszawy, ale pani podała mi tylko godziny rejsowych autobusów, czyli około 7 rano i około 15

4. Beskid, http://www.beskidbus.pl, tel 603 644 540, oraz 601 598 719, 250 zł, siedziba firmy Miejsce Piastowe. Dobrze dać im znać przed wyjazdem, na pytanie o transport awaryjny odpowiedź "no przecież was tam nie zostawimy, coś się zorganizuje" :)

5. Airbus, http://www.airbus.com.pl, tel. 502 275 704, 300 zł, warunki jak z Beskidem

Za każdym razem najważniejszą kwestią kształtującą cenę była konieczność trzymania kierowcy w pogotowiu.

Pozdrawiam
Konrad
CzarekS

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: CzarekS »

W drugiej tabeli (tytuł Zasoby i preferencje uczestników) dodałem jedną kolumnę o nazwie zniżki. Proszę wszystkich o wypełnienie, coby wiedzieć, jakie bilety kupować.
Pawel Logica

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Pawel Logica »

Cześć czy mogę dostać dostęp do dokumentu googlowego?
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Marek Paleski »

Parę słów odnośnie przejścia zimowego (które rozpoczyna się za 5 dni!):

1. Dlaczego nie wszyscy wpłacili drugą ratę za kurs? Czy brak wpłaty oznacza, że jeszcze nie wiem czy pojadę na zimówkę? Jeśli tak, to czy zdajecie sobie sprawę, że na tym etapie bardzo utrudniacie przygotowania do zimówki innym uczestnikom?

2. Czarku, jak wygląda kwestia wpłat? Czy wyegzekwowałeś od wszystkich uczestników składkę, tak jak zapowiadałeś do 3 lutego? Jeśli nie, to co zrobisz, kiedy osoba kupująca bilety poprosi Cię o np. 1000 zł? Założysz z własnej kieszeni? Dzwoniłeś do uczestników w sprawie składki?

3. Szymonie, jak wygląda kwestia dojazdu? Za 5 dni jedziemy, a nie mamy jeszcze biletów. Nie wiemy nawet ostatecznie czym jedziemy. Czy masz jakieś problemy? Co udało Ci się nowego ustalić? Czemu nic nie piszesz?

4. Marysiu, co z powrotem? Udało Ci się ustalić ostateczne koszty biletów na powrót grupy 25 osób? Dzwoniłaś do Neobusa, orientowałaś się w kosztach PKP? Bilety te też musimy kupić w najbliższych dniach i chcemy wiedzieć, które będą najtańsze.

5. Konradzie, jeśli chodzi o transport lokalny to sprawa wygląda bardzo dobrze. Myślę że dzień wcześniej na pewno będziemy mogli dać znać firmie transportowej skąd i około której godziniy chcemy, żeby nas zawieźli do Krosna.

6. Peter, co z ubezpieczeniem? W środę powiedziałeś, że w czwartek się tym zajmiesz i do tej pory nie dałeś znaku życia.

7. Asiu, jak Ci idzie zakup gara?

8. Co z graniówkami i dodatkowym zadaniem? Kiedy dostaniemy odpowiedzi?
Joanna_W
Posty: 85
Rejestracja: 2016-11-02, 23:00

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Joanna_W »

Cześć,
Gar zostanie kupiony na dniach. Mam juz namiary, gdzie go kupic.

Pojawił się tez temat butelek z woda i baniakow. Jako osoba odpowiedzialna za sprzęt moge je jak najbardziej uwzględnić. Uważam, ze to dużo sensowniejsze. Łatwiej doliczyć sie kilku baniakow niż 26 butelek.

Moja propozycja jest następująca:
- Bierzemy 4 puste 5l baniaki (niewiele waza a będzie Ew. Zapas)
- polowa (tj. 13 osób) bierze termosy 1l (mniejszych nie ma sensu moim zdaniem)
- druga polowa (tj. 13 osób) bierze butelki 1,5l z woda

Waga termosu + 1l plynu w przybliżeniu wyjdzie na rowno z 1,5l butelka z woda.

Prosze Marku i Wojtku o potwierdzenie, ze to jest akceptowalne rozwiązanie.

Moge tez przypilnować tego, kto ma zabrać termos a kto butelke. O ile nie leży to w kompetencjach innej osoby :)

Czekam na info jak najszybciej!

P.S. Zadanka z mojej strony beda dzis przed 22.
CzarekS

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: CzarekS »

Cześć

Nie wszyscy wpłacili składkę, na którą termin był do piątku. Proszę te osoby o uregulowanie tej sprawy jutro do 12- wykonanie przelewu oraz wysłanie mi maila, iż wpłata poszła. Jest to ważne, aby były pieniądze do pokrycia kosztów biletów i jedzenia.

Pozdrawiam
Czarek
Maria Kapaon
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-06, 23:23

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Maria Kapaon »

TRANSPORT POWROTNY

Jeśli chodzi o pociąg to prawie wszystkie bilety zostały już wyprzedane, takze ta opcja raczej odpada.

Miś Krosno-Warszawa dw. Zachodni (15:00-20:55)- Mozliwe zniżki dla naszej 26-osobowej grupy to 40zł/os.

Neobus- Niestety ciągle nie wiem jakie są możliwe zniżki dla naszej grupy. Dzwoniłam do nich czwartek, piątek, pisałam na maila i odpowiedzi konkretnej nie dostałam, także nie jest łatwo wyciągnąć od nich te informacje. Ostatecznie kazali dzwonić jutro rano i mam nadzieje, że w tedy już będę wszystko wiedzieć. :)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Marek Paleski »

Asiu, to do Was należy wypracowanie rozwiązania, zrobimy tak jak ustalicie. My tylko bardzo prosimy o dokładne przeliczenie, żeby potem nie było niepotrzebnych problemów (po to dostaliście zadanie). Jednocześnie proszę wszystkich o niesugerowanie się rozwiązaniem Asi (które wcale nie musi być optymalne, Wasze może być lepsze), tylko o własne wyliczenie.

Marysiu, przede wszystkim interesuje nas Neobus z Krosna o 21:30. Chciałbym, żebyśmy jak najwcześniej zakupili bilety.

UWAGA: Przy planowaniu jadłospisu/transportu/wydatków/składek zwróćcie proszę uwagę na fakt, że jedziemy w 26 osób, a wracamy w 24! Jedna osoba odłącza się od nas we wtorek po obiedzie, a druga w czwartek po obiedzie. Osoby te nie powinny mieć zakupionego biletu powrotnego i także nie powinny być uwzględnione w menu.
szyba
Posty: 15
Rejestracja: 2016-11-03, 00:20

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: szyba »

Cóż, ja już odbyłem co najmniej trzy rozmowy telefoniczne z Miś Krosno (za każdym podkreślając, że SKG, że korzystaliśmy z państwa usług itp. itd.). Za pierwszym razem, gdy pytałem o możliwość dojazdu do Wysowej to stwierdzono, że mam dzwonić do szefa i podano mi numer. Gdy pod ten numer zadzwoniłem, to okazało się, że w tamtym momencie przekierowywał na numer na który zadzwoniłem za pierwszym razem. Poradzono mi, żebym próbował dalej. Dodzwoniłem się w końcu dzisiaj. Uzyskałem odpowiedź, że 10zł extra i dowiozą nas do Wysowej bezpośrednio z Warszawy ale że dzisiaj niedziela to nie da się nic załatwić i w związku z tym mam zadzwonić jutro do biura firmy. Mam cichą nadzieję, że niedługo wszystko z mojej strony będzie dograne.

P. S. Odnośnie dojazdu tam - otrzymałem od Dominiki informację, że będzie na nas czekać już na miejscu, więc jedzie 25 osób.

Pozdrawiam,
Szymon
Maria Kapaon
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-06, 23:23

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Maria Kapaon »

TRANSPORT POWROTNY

Od neobusa dowiedziałam sie, że za przejazd 24 osób z Krosna do Warszawy (21:30) zapłacimy 50 zł/os. Podobna cena jest też na ich stronie, także taniej już nie będzie.

Kupować?
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Wojtek »

szyba pisze:P. S. Odnośnie dojazdu tam
Czesc,

Niestety z powodow zdrowotnych musze odwolac swoj udzial w zimowce. Mam nadzieje, ze jeszcze nie kupiliscie dla mnie biletu.

W.
Joanna Bereda

Re: Przejście zimowe 2017

Post autor: Joanna Bereda »

Na Waszych mailach i w dokumencie googlowym pojawiła się lista zakupów z podziałem na wszystkich. Na razie nie wyrzuciłam z niej Wojtka, bo może pojawi się nowy instruktor?

Czekam na info od Marka. W zależności od tego, co powie, mogą pojawić się poprawki. Będę aktualizować wtedy nasz dokument.
ODPOWIEDZ