Przejście wiosenne 2019

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Przejście wiosenne 2019

Post autor: Paveł »

Szanowni,

Zakładam wątek poświęcony organizacji przejścia wiosennego 2019.
Proszę o wrzucanie tu wszelkich aktualizacji, informacji dotyczących szeroko pojętej logistyki,
a także o śledzenie wątku.
Domniemywa się, że zamieszczona tu informacja jest powszechnie dostępna dla uczestników przejścia, a skutki ewentualnej niewiedzy obciążają wyłącznie niewiedzącego.
Zuza

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Zuza »

Mam pytanie, jak wygląda sprawa jedzenia w trakcie manewrów? Każdy ma zabrać jedzenie we własnym zakresie? Czy to znaczy, że mam zaplanować mniej o cały dzień poiłków czy mniej o śniadanie i obiad, a kolacje będziemy jedli i tak i przed i po manewrach? Można prosić o informacje, którego dnia odbędą się manewry, albo chociaż, w której połowie tygodnia, chciałbym rozplanować co mogę dać osobom dojeżdzającym w późniejszym terminie.
Asia Wilczyńska
Posty: 32
Rejestracja: 2017-11-01, 20:35

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Asia Wilczyńska »

Stan finansów na chwilę obecną jest następujący:
Zuzia, Michał M., Asia, Maks, Marcin, Michał S. wpłacili całą kwotę na wyjazd.
Instruktorzy: Paweł, Marta, Paulina proszeni są o dosłanie po 50 zł (nie wiem, czy dotarły maile, na ten moment mam 100 od Pawła, 100 od Marty i 200 od Pauliny)
Brak wpłaty i jakichkolwiek informacji od Marcina, Aleksa, Rafała i Mateusza. DO KOŃCA TYGODNIA JEST OSTATECZNY TERMIN. We wtorek po świętach chcemy kupić jedzenie i bilety powrotne, więc nie ma opcji, że "wpłacę po świętach"
W arkuszu jest już zakładka rozliczenie, tam też są informacje, kto ile powinien dopłacić i na co idą pieniądze. W tym momencie mamy kupione już bilety tam.
Zuza

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Zuza »

Mam ogromną prośbę do wszystkich dojeżdzających i wyjeżdzających by zadeklarowali swój pierwszy lub ostatni posiłek, do którego chcą być wliczani. Wiem, że trudno to przewidzieć, ale mi chyba jeszcze trudniej. Poza tym pytanie do osób dojeżdzających w późniejszym terminie czy zgadzają się dostarczyć część jedzenia?

I do wszystkich jadących w terminach wszelakich prośba by byli w środę 24 kwietnia na spotkaniu, jeśli ktoś nie może być wtedy obecny proszę o pilną informację.

Kolorowych pisanek i smacznych ciast życzę!
Rafał S.

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Rafał S. »

Ekwipunek wspólny niezmieniony od 10.04.2019 ( prawdopodobnie ostateczny ).

Załatwiłem dwa lżejsze gary dzięki uprzejmości Patryka Kuli które nie drą plecaków i mają metalowy drut zamiast uchwytów dzięki czemu łatwiej będzie wyciągać go z ogniska.

Dnia 10.04.2019 okazało się że ponad 90 % rzeczy z apteczki nadaję się do wyrzucenia. Okazało się niestety że nie można dokupić leków bo nie ma na to funduszy ( potwierdzone inf. ). Ale to nie szkodzi znalazłem w klubie dużo leków najwyższej jakości. Wszystko jest nawet nadto to co potrzebujemy. Poniżej lista leków z których możemy wybierać. Jeśli ktoś uważa/ potrzebuje jeszcze jakiegoś leku niech do mnie napisze i wtedy wspólnie się jakoś na niego złożymy lub ewentualnie sam dla siebie kupi. Lista stworzona jest bardzo dokładnie prze zemnie nie pominąłem ani jednej tabletki!! Ilości są zgodne z rzeczywistymi.

Woda utleniona 100 g ( 2 szt. )
Spirytus salicylowy 100 g ( 2 szt. )
Rękawiczki gumowe 9 par ( czyli 18 rękawiczek )
Matovis 15 cm x 4 m ( 3 szt. )
Matovis 10 cm x 4 m ( 3 szt. )
Matovis 5 cm x 4 m
Matocomp ½ m2 ( 2 szt. )
Opaska elastyczna 5 m x 12 cm
Polovis PLUS 5 m X 25 mm
Chusta ( 3 szt. )
Matocomp 7 cm x 7 cm ( 2 op. )
Soft-Zellin ( 4 op.)
Gumowy worek zapinany na zasówke
Viscoplast 3 małe
Viscoplast 2 duże
Steri strip
Plaster 10 cm x 25 cm
Torba heyach
3 reklamówki foliowe WYSOKA JAKOŚĆ !!!
Małe nożyczki całe metalowe
Kompres na rany 10 cm x 10 cm ( 4 szt. )
Matopat ( Kompresy gazowe ) 7 cm x 7 cm ( 3 szt. ) 12 warstw
Viscoplast 4 m x 10 cm
Pasomed TM 10 cm x 10 cm ( 3 szt. )
Viscoplast Kompresy 5 cm x 5 cm ( 3 szt. )
Medicomp 5 cm x 5 cm
Verdin 10 tabletek powlekanych
Nifuroksazyt 5 tabletek
Ibuprofen 10 tabletek
Orofar Max 16 tabletek
Polopiryna 6 tabletek
Carbo medicinalis 3 tabletki
Paracetamol 8 tabletek
Glucardiamid 4 tabletki
Granuflex 10 cm x 10 cm
Opaska dziana podtrzymująca 5 cm x 4 m
Gilbert NaCl 0,9 % ( 3 szt. )
Awatar użytkownika
dobmaks
Posty: 19
Rejestracja: 2017-11-07, 19:51

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: dobmaks »

Rafał S. pisze:[...] Okazało się niestety że nie można dokupić leków bo nie ma na to funduszy ( potwierdzone inf. ). Ale to nie szkodzi znalazłem w klubie dużo leków najwyższej jakości.[...]
Rafał, to nie jest tak, że nie ma w ogóle funduszy. Tylko z tego co wiem zostałeś poproszony o ponowne zweryfikowanie listy rzeczy, które chciałeś kupić. W apteczce MUSZĄ być uzupełnione środki opatrunkowe. Po prostu wiele leków, które wymieniłeś nie jest potrzebne, a szczególnie substancji podawanych doustnie. Jako przewodnicy w zasadzie nie powinniśmy podawać uczestnikom żadnych leków doustnych. Można ich poinformować przed wyjazdem, że jeżeli z doświadczenia wiedzą, że jakaś pigułka może im się przydać, to niech zaopatrzą się w nią we własnym zakresie. Na kursie zazwyczaj mamy w apteczce wspólnej coś przeciwbólowego i na zatrucie pokarmowe, ale to nie jest konieczne.
Maks D. :roll:
Zuzia

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Zuzia »

Ja bym się chciała jeszcze raz zapytać którego dnia będą manewry.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Michał »

Odpowiedzi udzieliłem dzisiaj mejlem.

Pozdrawiam
Michał S.
emer

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: emer »

Czołem!

Osoby, które w dokumencie Google'a wyraziły chęć objęcia ubezpieczeniem NNW, zostały ubezpieczone na kwotę 20 000 zł. Ubezpieczenie obowiązuje od 26.04 do 04.05.2019 r. Polisa oraz pozostałe dokumenty dostępne są na Waszych skrzynkach mailowych.

Pozdrowienia,
Marcin
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Paveł »

Szanowni,

Jeszcze 3 kwestie:
- naprawdę przeczytajcie sobie jeszcze raz uważnie skrypt z metodyki, na wiosennym będziemy od Was oczekiwać postępowania zgodnie z zawartą tam mądrością pokoleń.
- nie wpadło mi w oko na żadnej z list: weźcie także okrycie głowy przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem. Prognozy są co prawda optymistyczne (deszcz, ziąb), ale prognozowanie w Karpatach o horyzoncie czasowym powyżej 48h to wróżenie z fusów. Przełom kwietnia i maja to trudny pogodowo czas w Beskidzie Niskim, może być wiosennie, letnie, jesiennie a nawet zimowo. I na każdą ewentualność trzeba być gotowym.
- długopis/ołówek
MMM

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: MMM »

Mamy autobus o 20:40, więc zarządzam zbiórkę na dworcu zachodnim o 19:40 przy mcdonaldzie. Kto się spóźni, będzie biec do Rymanowa!
Cya
MM
MMM

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: MMM »

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to jedziemy jutro czyli 26.04
Ania KK

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Ania KK »

Hej,przypominam o wpłacie 3 raty za kurs.
Czasu jest mało, dlatego proszę o wysłanie potwierdzenia przelewu na maila kk@.
W dokumencie google zaznaczyłam od kogo jeszcze czekam na wpłatę.
emer

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: emer »

Prośba o udostępnienie obiecanej listy osób niosących jedzenie.

M.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Przejście wiosenne 2019

Post autor: Paulina »

Spieszymy donieść, iż tegoroczne Przejście Wiosenne, czyli wyjazd egzaminacyjny, ten pierwszy prawdziwy, organizowany w ramach Kursu Przewodników Górskich, ukończyli z wynikiem pozytywnym: Asia, Aleks, Marcin, Michał i Rafał! :) Gratulujemy wszystkim, również i tym, którym w tym roku się nie powiodo, za wytrwałość do końca i zaangażowanie. Życzymy kolejnych sukcesów na drodze zdobywania przewodnickiej blachy :)
ODPOWIEDZ