szybka pozyczka

Zapraszamy bardzo serdecznie na slajdowiska z różnych stron świata! Spotykamy się przez cały rok akademicki w środowe wieczory w Auli Starego BUWu lub w Auditorium Maximum na Kampusie Głównym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). A po pokazach chodzimy na piwo do Klubokawiarni Eufemia lub Dwóch Takich :)

Jeśli chcesz pokazać zdjęcia ze swojej wyprawy, napisz do nas: slajdowiska(at)skg.uw.edu.pl

 

Rozkład jazdy

 

Jak podróżować tanio i często (Aula w Starym BUWie, godz. 20:15)

12.10.2016; Bernadetta Bebe Baran

bebe.jpg100_pomyslow.jpg

Zapraszamy na spotkanie z Bernadettą (Bebe) Baran pt. „Jak podróżować tanio i często?”

W trakcie spotkania dowiecie się m.in.:

- dlaczego warto podróżować

- gdzie zamieszczane są najatrakcyjniejsze promocje?

- czy last minute jest lepsze od first minute?

- w jaki sposób spędzam ponad 40 dni w podróży w ciągu roku pracując na etacie

- jak podróżować tanio i często

- o czym jest książka „100 pomysłów na podróżowanie” i dlaczego warto ją kupić

Książka jest z jednej strony kompendium wiedzy o tanim podróżowaniu: o sposobach komunikacji, tanich noclegach, możliwościach darmowego podróżowania, np. w ramach praktyk studenckich, wolontariatów, jak również inspiracją dla ludzi, którzy w swoim życiu spotykają się z różnymi barierami tj. choroby, niepełnosprawność, brak funduszy, własne ograniczenia.

Autorka książki – Bernadetta (Bebe) Baran, przeprowadziła wywiady z Anną Chagowską (Salsa Libre), Magdą i Marcinem Musiałami (Poznajemy Świat, Magda i Marcin), Łukaszem Superganem (blog), Kubą Rydkodymem (Plecak wspomnień), Fudnadcją Kadry ze świata, Anną Olej - Kobus (małypodroznik.pl), Romanem Roczeniem (muzyk), Teresą Bancewicz, Jarkiem Frankowskim & To nie koniec Drogi
i innymi.

Kim jest Bebe?

Podróżuję od 4 lat i do tej pory udało mi się odwiedzić 26 krajów oraz objechać naszą piękną Polskę wzdłuż i wszerz - wszystko tanim kosztem. Dzięki podróżowaniu moje życie zupełnie się odmieniło, ja sama stałam się bardziej otwarta, ufna ludziom, wyzbyłam się wielu stereotypów, zaczęłam przełamywać swoje słabości a także uświadomiłam sobie, że każdy człowiek ma prawo do szczęścia i nie potrzeba wiele, aby je odnaleźć. Podróże kształcą i są źródłem niesamowitych doświadczeń, ale także stawiają nas w obliczu różnych wyzwań. Książka to tak naprawdę początek mojego projektu. Chcę publikować kolejne pomysły i opisywać prawdziwe historie ludzi, aby inspirować innych do działaniapisze autorka

Więcej informacji na stronie www.100pomyslow.org.pl

Instagramie: @100_pomyslow  

Facebooku: 100 pomysłów na podróżowanie

 

Via Dinarica (Aula w Starym BUWie, godz. 20:15)

19.10.2016; Grzegorz Kaczmarek

pan_kaczmarek.JPGvelebit.JPG

Jeśli chcesz posmakować bałkańskiej egzotyki, zobaczyć najdziksze góry Europy i poznać historie niezwykłej wyprawy, zapraszamy na pokaz slajdów z podróży naszego klubowicza Grzegorza Kaczmarka, który podczas samotnej wędrówki przemierzył ponad 1000 kilometrów ze Słowenii do Albanii. Przez 52 dni przeszedł przez cztery granice państwowe i trzy kulturowe. Jego trasa wiodła nowo wytyczonym długodystansowym szlakiem Via Dinarica przez Góry Dynarskie, w których ostatnie słowo zawsze należny do natury. Była to wyprawa w górską terra incognita, świata magii zaklętej w kamieniu, w którym podróżnik spotkał wspaniałych ludzi i przeżył wiele niezwykłych przygód.

 

Dwie babki na Spitzbergenie (Auditorium Maximum sala B, godz. 20:00)

26.10.2016; Asia Mostowska

polar.jpgteam.jpg

Ola Hołda-Michalska i Asia Mostowska czyli Polar Team w kwietniu tego roku przeszły ok. 280 km w obrębie Centralnego Spitsbergenu. Była to jak dotąd najdłuższa trasa pokonana przez Polki w warunkach Polarnych. Trasę pokonały w ciągu 12 dni na nartach, ciągnąc pulki (sanki) z całym potrzebnym sprzętem. Podczas wyprawy wszystkie noce spędziły pod namiotem. Podczas spotkania opowiedzą o tym, jak walczyły z różnymi dolegliwościami – o tym jak Asia nabawiła się śnieżnej ślepoty i co zrobiła. I o tym jak Ola obtarła nogę...

Opowiemy o tym jak wpadły nam pulki ze sprzętem do głębokiego kanionu i co wtedy zrobiłyśmy. Zdradzimy też co jadłyśmy, co miałyśmy ze sobą. Opowiemy o czym gadają dwie matki czekając na wrzątek. I jak to jest przygotowywać się i pojechać na wyprawę będąc matką. Zdradzimy też czego najbardziej się bałyśmy. Na zdjęciach i filmie zobaczycie piękne, śnieżne krajobrazy, puchate renifery i Spitsbergeńskie osady... 

Zapraszamy na https://www.facebook.com/m.polarteam/?fref=ts oraz www.polarteam.pl 

 

A może by tak rzucić wszystko i jechać do Peru? (Aula w Starym BUWie, godz. 20:15)

2.11.2016; Paulina Lewandowska

cordillera_huaytapallana.JPGwolontariat.JPG

Podczas pokazu opowiem o swoim półrocznym pobycie w Peru – o blaskach i cieniach wolontariatu i mieszkania w chaotycznej Limie. Będzie także o mniejszych i większych podróżach po kraju Inków. Zobaczymy najgłębsze na świecie kaniony, ośnieżone szczyty Andów, rajskie plaże, jak i małe i całkowicie nieturystyczne wioski afroperuwiańskie. Przekonamy się, czy faktycznie ryby śpiewają w Ukajali, popływamy z żółwiami, a manaty będą jadły nam z ręki. Wspomnę też o miejscowej kuchni – świnkach morskich, pieczonych larwach, niezapomnianym smaku egzotycznych owoców, a także o wszechobecnym ryżu.


Zapraszam też na bloga: https://zpamietnikapodrozoholika.com/

 

Busem przez świat. Australia za 8 dolarów. (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, ul. Banacha 2, sala 2180, Kampus Ochota, godz. 20:15) 

wyjątkowo we wtorek - 8.11.2016;

Karol Lewandowski i Aleksandra Ślusarczyk

australia.png

 

Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli... Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.

Podczas spotkania autorzy opowiedzą o swoich przygodach, zdradzą swoje sposoby na tanie podróżowanie po Australii i podpowiedzą jak zorganizować własną podróż na ten kontynent.
 
 

Przesunąć horyzont - Dzień Górski na UW (Aula w Starym BUWie, początek godz. 16:00!

16.11.2016; 

dzien_gorski.jpeg

 

Więcej na https://uw200.uw.edu.pl/pl/przesunac-horyzont-dzien-gorski-na-uw/

Landmannalaugar - czyli opowieść o islandzkich górach (Aula w Starym BUWie, godz. 20:00!

23.11.2016; M2 czyli Magda Czarnecka i Michał Wangrat

islandia.JPG

Opowiemy o trekingu w Górach Tęczowych z Skogar do Landmannalaugar i dalej na północ wzdłuż rzeki Tungaa. Wspomnimy o kraju Prince polo, czyli Polonii na Islandii, o gorących źródłach, przejściu pomiędzy lodowcami, zapomnianym promie, lasach, polach lawy i elfach.

 

Maluchem przez Afrykę (Auditorium Maximum sala B, godz. 20:00!)

30.11.2016; Arkady Paweł Fiedler

maluch.jpg

Czy polski mały fiat jest w stanie pokonać ponad 16 000 kilometrów afrykańskich dróg i bezdroży oraz jednocześnie zjednać sobie ludzi i stać się główną atrakcją afrykańskich wsi i miasteczek? Fascynującą opowieść o podróży ikoną polskiej motoryzacji, drodze i jeździe, które stały się przygodą, a także inaczej doświadczanej Afryce przedstawi wnuk podróżnika i reportażysty Arkadego Fiedlera. Bez atpienia Arkady Paweł Fiedler na swój sposób stał się kontynuatorem drzemiącej w genach pasji odkrywania nieznanych miejsc.

Po pokazie będzie można kupić książkę naszego Gościa.

Odwiedźcie także stronę Pawła http://www.podrodze.com/

 

W 80 dni dookoła Ameryki (Aula w Starym BUWie, godz. 20:00!

7.12.2016; Weronika Kwapisz

weronika.jpegusa.jpeg

Emocjonująca przygoda Weroniki Kwapisz z Triumphem Bonneville oraz niedźwiedziem Grizzly w tle!
 
Podróżniczka, autorka książki „Wszystko zaczyna się od marzeń” - Weronika Kwapisz faktycznie na marzeniach nie poprzestała i pewnego wiosennego dnia wyruszyła samotnie z Nowego Jorku w niezwykła wyprawę. Przez 80 dni przejechała motocyklem ponad 19 tys. kilometrów. Odwiedziła miejsca kultowe, a także zupełnie dzikie. Weronika przez niemal 3 miesiące łapczywie chłonęła każdy zakręt oraz każdy kilometr w pogodę i nie pogodę. 

7 grudnia zaprezentuje zdjęcia ze swojej wyprawy, a także opowie o ludziach, jakich poznała na swojej drodze oraz o przygodach, jakich doświadczyła. Zapraszamy, jeśli chcecie poczuć wiatr we włosach!

 

Gruzja i Kaukaz raz jeszcze (Aula w Starym BUWie, godz. 20:00!

14.12.2016; Marta Wieczorek, Marek Paleski i Paweł Nowakowski

 MarekPaleski-Gruzja_i_Kaukaz

Częstości wypraw Studenckiego Klubu Górskiego w Kaukaz dorównuje chyba tylko piękno i majestat tych gór. Tym razem i my, zachęceni wieloma wyprawami i opowieściami znajomych, postanowiliśmy wybrać się do Gruzji i Rosji. Naszym celem był Elbrus i Kazbek, a także przyjemne spędzenie wakacji, korzystając z gruzińskiej gościnności. Jednakże to, co nas tam spotkało, nie pojawiło się w żadnej z zasłyszanych historii, było nie do przewidzenia, a nasze plany wakacyjne obróciło do góry nogami. Jak wyglądała nasza wyprawa? Na ilu pięciotysięcznikach udało nam się stanąć? O tym, a także o samej Gruzji, Rosji i bezsilności człowieka wobec olbrzymiej maszyny administracji państwowej opowiemy Państwu na środowym pokazie slajdów Studenckiego Klubu Górskiego. Serdecznie zapraszamy!

 

Motocykle, Andy, wulkany: praktycznie i dla początkujących (Auditorium Maximum sala B, godz. 20:00!)

18.01.2017; Andrzej Miłosz

motor.jpg

Chodzisz z plecakiem po górach i chciałbyś spróbować czegoś nowego? Zastanawiasz się, co ludzie widzą w motocyklach czy też wahasz się, czy nie zacząć swojej przygody z jednośladami? To może być slajdowisko dla Ciebie. Główny nacisk zostanie położony na aspekt praktyczny: przygotowania, trudności oraz koszty.

Usłyszycie o tym, dlaczego warto położyć plecak turystyczny na tył motocykla i jechać przed siebie? Czy rozpoczęcie przygody z turystyką motocyklową w Chile to dobry pomysł? Jak radzą sobie silniki o małych pojemnościach z wiatrami w Patagonii oraz na wysokościach bliskich 5000 m n.p.m.  

Opowiada Andrzej, podróżujący zazwyczaj z plecakiem, który nie mając uprzedniego doświadczenie postanowił wybrać się w pojedynkę na motocyklu do Ziemi Ognistej. Na tyle mu się spodobało, że nie dość, że dalej w ten sposób podróżuje, to jeszcze stara się inspirować innych.  

Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony naszego gościa:

https://www.facebook.com/Anddystan

 

"Sportowa turystyka", czyli jak podróżowałem z Rosjanami (Aula w Starym BUWie, godz. 20:00!

25.01.2017; Mirek Sidorowicz

mirek_1.jpgmirek_2.jpg

W poszukiwaniu przygód i dalekich podróży wyjechałem do Rosji na kilka lat. Znalazłem towarzyszy do wypraw w jednym z  rosyjskich klubów turystycznych - TKMGTU.ru. W Rosji odkryłem dla siebie nowy rodzaj podróżowania: turystykę sportową i najpiękniejszą jej gałąź -"turystykę narciarską (skitourową)".  Chciałem opowiedzieć o swoich wyprawach i co najważniejsze, a dla niektórych ciekawsze, o przygotowaniach do nich. W prezentacji pokażę zdjęcia z Południowego Uralu. Opowiem o rosyjskich patentach na mrozy, głęboki śnieg i wagę sprzętu. Pochwalę się, jak przełamywałem szablony kulinarne wśród Rosjan no i przede wszystkim jakie umiejętności kulinarne zdobyłem.