Czesc,
Dzieki za jadlospis, mam kilka uwag.
Prosze o doprecyzowanie, np.:
- co znaczy 1 chleb (1kg czy 0.5kg, czy jest krojony)
- podobnie dot. serów, warzywa, dzem, susz. owoców i innych (podac wage produktow)
- ile min. zabrac zupek chinskich, goracych kubkow
- czy na caly wyjazd zabieramy min. 4 czekolady?
- ile bedzie sniadan/obiadow/kolacji, jak bedziemy jadac?
Jesli planowane sa zakupy w Usciu to moze nie warto zabierac
ze soba np. wypelniaczy (ryz, itd) na calosc. Jesli tak bedzie, to od razu
zaplanowac co tam bedzie kupowane.
Jesli chodzi o termosy, proponuje raczej zabrac po jednym na 3 osoby i
wyznaczyc osoby, ktore je zabiora. Wydaje mi sie, ze nie bedziemy potrzebowac
az tylu, a te rzeczy jednak troche waza.
Co oznacza w pkt.3 na 4 osoby (na dzien, na calosc)? Mam problem z wyliczeniem ile obiadow jest zaplanowanych w tym jadlospisie.
Brakuje sosow do obiadow.
Na koniec warto wyliczyc ile wszystko razem bedzie wazyc na osobe.
Uwaga do zakupow wspolnych. Lepiej to rozdysponowac na grupe.
Pozdrowienia,
Pawel.
Paxek pisze:Witam.
• hohla-ktoś obiecał dużą łyżkę (w środę poproszę o potwierdzenie)
• druciak-kupię
• woreczki na śmiecie i kanapkowe-kupię
2. Sprzęt kuchenny osobisty:
• nóż-taki zeby można było coś nim ukroić
• łyżka
• widelec-opcjonalnie (nie wiem po co ale zawsze można go wziąść)
• menażka
• termos-jakktos ma to obowiązkowo bierze; mamy na razie 10 szt, ale tego dobregonigdy za wiele
A teraz nieco o samym jedzonku:
1. Wspólne rzeczy, które sam kupię:
• przyprawy: suszona włoszczyzna, pieprz, sól, kostki rosołowe, oregano bazylia
• dodatki: kethcup*2, muztarda*2, koncentrat pomidorowy
• herbata&coś do niej: czarna, earl gray, owocowa, razem ok 720 torebek (mnie ta liczba czut przeraża, ale całe szczęście,że to mało waży), cukier, cytryny
• margaryna
•
2. każdy kupuje:
Obiadowe
• ryż *2 torebki (jeżeli panowie-jak ja- potrzebują więcej niz 1 torebkę ryżu na jeden obiad to proszę o odpowiednie zaopatrzenie się)
• kasza gryczana * 2, patz poprzedni punkt względemilości
• puszka warzyw *2, proponuje wziąść 1 kukurydzy + 1 groszku (jak ktoś chce kupić jakiś inne wyrzywa z puszku nie zabraniamy)
• kiełbasa krakowska-100 gr
• mielonka-100gr*2
Kanapkowe:
• pasztet * 3, smaki pozostawiam do wyboru
• serki * 3, maki pozostawiamdo wyboru
• ogórek-1
• chleb-1
• dzem-1
• pomidor-1(część z nich pójdzie na obiad w I dzień )
przekąski i słodycze:
• czekoladki-min. 4
• susz owoce, orzehy, ziarna słonecznika, rodzynki, batony, wszelkiego rodzaju pozostałe słodycze itp-dowolna sensowna ilość (proponuje 1rodzaj -1 dzień)
• owoce: jabłka, banany,pomarańcze, mandarynki-min. 3 szt.
Szybkie dania:
• zupki chińskie
• gluty, „słodkie chwile”
• rorące kubki
3. Na 4 osoby-podzielimy się w środę:
Śniadaniowe:
• Kaszka mleczno-ryżowa-1
• Musli-1
• Rodzynki-1op. 400 gr
• Bakalie-orzechy (rodzaj-według upodobania)-1op. 400 gr
Obiadowe:
• Makaron-1 op. 400 gr
• Kuskus-1 op. 500 gr.
• Czosnek-1.gl.
• Cebula -1 szt.
4. dokupimy w Ujściu Gorlickim czy gdzieś w poniedziałek po drodze-przosze przeznaczyć dodatkowe 20 zł (nie znalazłem tam stron z hipermakietami, więc nie bedzie tanio)
• puzki z warzywami 1/os
• mielonkę 200/os
• kiełbasę 100/os
• pomidory-10 szt
• ogórki 10 szt
• pasztety 3 na os
• serki 3 na os
•