Serdecznie zapraszam wszystkich na Rajd Jesienny grzbietami Beskidu Sądeckiego. Czeka nas wspaniała przygoda, piękne widoki i moc wrażeń, które na trwałe zapadną nam w pamięć.

Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych. Wystarczy tylko chęć przeżycia przygody, ochota na nieduży wysiłek fizyczny i dobry humor :)

Beskid Sądecki 1

Szlak Kuriersko - Przerzutowy w Beskidzie Sądeckim

Beskid Sądecki 2 - widok na Tatry

Beskid Sądecki - Widok na Tatry

Trasa

Sobota: Muszyna - Złockie - Jaworzyna Krynicka (1114 m.n.p.m.) - Bukowa - Runek (1080 m.n.p.m) - Juchówka (949 m.n.p.m) - schronisko Hala Łabowska (30,3 GOT = 19,6km + 1070m podejścia)

Niedziela: schronisko Hala Łabowska - Wierch nad Kamieniem (1082 m.n.p.m) - Rezerwat Barnowiec - Wielki Groń (745 m.n.p.m) - Frycowa (15,1 GOT = 12,9km + 220m podjeścia)

Opis trasy

Sobota:

Rozpoczynamy rajd w Muszynie, gdzie przyglądamy się miejscowości uzdrowiskowej i ruinom zamku starostów. Następnie idziemy do miejscowości Złockie, gdzie znajduje się cerkiew św. Demeteriusza. Dochodzimy do zielonego szlaku i idziemy nim, aż na Jaworzynę Krynicką. W schronisku jemy obiad (wrzątek dostajemy z kuchni). Po obiedzie idziemy czerwonym szlakiem na Runek i dalej, aż do punktu docelowego - schroniska na Hali Łabowskiej.

Niedziela:

Wychodzimy ze schroniska i idzemy czerwonym szlakiem na Wierch nad Kamieniem, następnie przy granicy Rezerwatu Barnowiec, żółtym szlakiem przez WIelki Groń i do Frycowej. Tam jemy obiad - niespodziankę i wsiadamy w autobus do Krakowa. Po drodze na pewno będą przerwy na podziwianie pięknych panoram Gorców, Pienin, Beskidu Niskiego i może nawet Tatr.

Beskid Sądecki - cerkiew w Wojkowej

Cerkiew w Wojkowej

• Termin: 11-12 października 2014 r. (wyjazd w piątek o 20:30)
  • Charakter trasy: trasa biegnie w całości po szlakach. Pierwszy dzień rozpoczynamy od dużego podejścia na Jaworzynę Krynicką, następnie idziemy po stosunkowo płaskim grzbiecie - będzie już tylko łatwiej :) Trasa nie wymaga doświadczenia w poruszaniu się po górach przez uczestników, jednakże każdy powinien być przygotowany, że troszkę się zmęczy. Będziemy szli przez całą sobotę i sporą część niedzieli. Odpowiednie przygotowanie w postaci ubioru (m.in. górskie buty i kurtka przeciwdeszczowa) i wyposażenia (m.in. plecak i śpiwór) jest niezbędne!
  • Transport: zbiórka w piątek o godz. 19:45, dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia. Jedziemy autobusem do Muszyny. Powrót autobusem do Krakowa i pociągiem do Warszawy w niedzielę w nocy (będizemy w Warszawie przed północą).
  • Koszt: 200 zł (230 zł bez zniżki studenckiej), zawiera: transport, wyżywienie, nocleg, gadżety rajdowe, mały prezent od prowadzącego, śpiewnik, ubezpieczenie i inne atrakcje.
  • Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę, śniadanie (podzielimy się tym kto co ma wziąć).
  • Limit miejsc: 10
  • ZapisyKLIKNIJ TU  Brak wolnych miejsc :/
  • W razie pytań: mpaleski (at) gmail.com

ZAPRASZAM

Panorama

Panorama w Beskidzie Sądeckim

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.