Zapraszamy na darmowe zajęcia dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w fotografii lub takich, które chciałyby podnieść zakres swoich umiejętności.

Główną ideą są spotkania w grupie i wspólna praca nad zadaniami fotograficznymi, analiza oraz porównanie zdjęć uczestników.

Zajęcia podzielone są na wykłady oraz działania w terenie podczas, których każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i wykazać się pracą na zadany temat. Warsztaty maja za zadanie otworzyć uczestników na myślenie przez pryzmat kompozycji, kadru, emocji i nastroju, a w szczególności dać poczucie opanowania warsztatu fotograficznego, tak, aby każdy mógł w sposób powtarzalny osiągnąć zaplanowane efekty.

Bardzo ważnym punktem spotkań będzie część praktyczna polegająca na realizowaniu zadań reporterskich i pracę na ulicy oraz z "żywym" bohaterem. Pojedziemy też w plener. Efektem warsztatów ma być zorganizowanie wystawy prezentującej najciekawsze prace.

Harmonogram:

7 maja - poniedziałek g. 19:00, START, spotkanie organizacyjne
12 maja- sobota g. 10:00 - zajęcia praktyczne w terenie, o godzinie 9.00 rano przed wejściem głównym do ZOO od ul. Ratuszowej 1/3.
14 maja - poniedziałek g. 19:00 - wykład + analiza pracy w terenie, wyznaczenie zadań indywidualnych

PRZERWA - czas na samodzielną pracę

28 maja - poniedziałek g. 19:00 - wykład + ocena przygotowanych materiałów
2 czerwca - sobota g. 10.00 - zajęcia praktyczne w terenie
4 czerwca - poniedziałek g. 19.00 - wykład + analiza pracy w terenie
11 czerwca - poniedziałek g. 19.00 - wykład 
16 czerwca - sobota g. 7:00 - wyjazd w plener
18 czerwca - poniedziałek - zakończenie + podsumowanie pracy

Miejsce spotkań: sala 212 w Starym BUWie, Kampus Główny UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28)

 

W celu zapisania się na warsztaty wypełnij formularz »

W przypadku dużej liczby chętnych brana będzie pod uwagę kolejność zapisów.

 

Prowadzący, Sebastian Durbacz - rocznik 75, pasjonat fotografii i filmu z aspiracjami reporterskimi ukierunkowanymi na Azję Południowo Wschodnią. Od ponad 15 lat zajmujący się fotografią, w tym fotografią tradycyjną i materiałami światłoczułymi. Od 2004 roku pracuje zawodowo jako fotoedytor i fotografik. Współprowadzi portal Mandragon.pl który skupia się na informacjach, reportażu i podróżach związanych z Azją. Swoje zdjęcia prezentuje najczęściej na pokazach slajdów i spotkaniach z publicznością festiwali i imprez podróżniczych.
"Nigdy nie lubiłem pisać na swój temat, bo ta forma autoprezentacji mnie nie interesuje. Fotografia jest moją pasją, dzięki której rozwijam siebie i poznaję lepiej ludzi i ich problemy. Przeszedłem cały fotograficzny szlak bojowy od pierwszej radzieckiej Smieny i nieśmiertelnego Zenita 12xp, aż po współczesne modele. Nie kończyłem żadnej szkoły, nie zgłaszam się na konkursy fotograficzne, nie prowadzę strony ze swoją galerią. To minus, ale jestem trochę na bakier ze współczesnym dbaniem o wizerunek. Kiedyś pomyślałem, że warto podzielić się z ludźmi na temat praktycznej wiedzy jaką udało mi się zebrać przez ten czas i tak narodził się pomysł na autorskie warsztaty, które nazwałem Grupą Wsparcia Fotograficznego. Głęboko wierzę, że najlepszą formą nauki jest działanie i praktyka oraz możliwość analizy prowadzonej w grupie osób szczerze zainteresowanych tym samym tematem. Jeżeli ta idea jest Ci bliska zapraszam do współpracy."

 

Kontakt: warsztaty.foto(at)skg.uw.edu.pl