Przejście Wiosenne 2011

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
AdaM
Posty: 113
Rejestracja: 2010-10-29, 21:12
Lokalizacja: Pruszków

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: AdaM »

mi to sie wydaje ze ci przelew nie wejdzie z piatku na sobote, wiec racjonalizm nakazywalby dzis najpozniej go zrobic, a osoby ktore nie moga niech sie jakos indywidualnie dogadaja. inaczej kase bedziesz mial nie w piatek, a we wtorek
Meandor
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 191
Rejestracja: 2008-11-07, 10:41

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Sylwia »

Też mi się wydaje, że przelew może nie wejść.
Dopisałam do pierwszego arkusza jeszcze adres zameldowania i status studenta (przy ubezpieczeniu w Warcie jest znizka). Jesli bedziemy się ubezpieczac w Warcie to potrzebne będzie mi ksero waszej legitymacji studenckiej,takze przyniescie je na srode
Jasiek
Posty: 49
Rejestracja: 2010-12-07, 22:45

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Jasiek »

Macie rację, więc bardzo proszę o wpłaty dzisiaj. W każdym bądź razie będę kupował bilety tylko dla osób, które skontaktują się ze mną do soboty do 6:00 i potwierdzą, że przelały mi kasę
cezar_1

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: cezar_1 »

"Bądź co bądź", albo "w każdym razie" :P

Do rzeczy: Kupiłem 10 map Ruthenusa - do 4 osób nie mogłem się dodzwonić, więc nabędę dla nich mapy w następnym tygodniu - chyba że same je zakupią (chodzi o Tomka, Sebastiana, Wojtasa i Rafała - z nim rozmawiałem ale nie odpisał do momentu kupna, których map potrzebuje).

Kupiłem też 8 WIGówek okolic Pikuja i 7 okolic Sławska. Więcej nie było, więc też w następnym tygodniu kupię.

Jeśli chodzi o Karpaty Wschodnie i Ruś Zakarpacką to tylko ja i Maja zakupiliśmy, bo więcej nie było. Resztę postaram się zamówić w jakimś sklepie i odbiorę w następnym tygodniu.

Jeśli chce dostać mapę wcześniej niż w środę to dajcie znać, jakoś się dogadamy.
Jasiek
Posty: 49
Rejestracja: 2010-12-07, 22:45

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Jasiek »

Czarek, jestem pod wrażeniem jak szybko udało Ci się uwinąć z załatwianiem tych map:)
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Wojciechu »

Drodzy kursanci, życzę Wam udanego przejścia wiosennego. Po przemyśleniu sprawy na chłodno, w głębi duszy, podtrzymuję swą wcześniejszą decyzję, że nie jadę. To decyzja ostateczna i prosiłbym, byście mnie już nie molestowali.

Pozdrawiam serdecznie

Wojtek
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
cezar_1

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: cezar_1 »

W dodatku udało się wytargować zniżkę 10 % :D (dla SKG zniżki są tylko na sprzęt, ale pan był przyjaźnie nastawiony ;])

BTW - podtrzymuję moje stanowisko odnośnie klasówki, a ponieważ Paweł się nie daje złamać i nie chce nam umożliwić zastosowania ulubionej przez nas metody nauki na słuch :D to fajnie byłoby gdyby każdy podzielił się materiałami do swoich gawęd. Chodzi mi o jakieś linki znalezione w necie żebyśmy mogli sobie poczytać przed wyjazdem.

Ja mogę od razu podać przewodnik dla przedsiębiorców: http://chrzanowskaizba.pl/pliki/dokumen ... na2006.pdf Ale to nie jest jeszcze wszystko, tutaj są raczej ogólne informacje i mogą być trochę nieaktualne.

BTW 2 - Czy ktoś orientuje się czy istnieje jakiś sensowny przewodnik pokrywający choć połowę naszych tematów? Dzisiaj z Mają oglądaliśmy 2 przewodniki, ale kiepskie były (tzn. ogólnie niezłe, ale mało było na temat zagadnień, które poruszymy podczas gawęd).

EDIT: Jeśli chodzi o koszty map to podam je gdy skompletuję wszystkie.
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Grazyna »

Nie chce mi się wgłębiać w wasze tematy, ale ogólnie ja byłam zadowolona z przewodnika "Ukraina Zachodnia" wydawnictwa Bezdroża. Fakt, informacji krajoznawczo-historycznych jest tam 45 stron, czyli nie za dużo (ale przynajmniej łatwo wszystko przeczytać :P). O samych Bieszczadach Wschodnich jest w sumie też kilka stron, ale... Dobrze napisany, przejrzysty, wydaje mi się, że trochę pomógł nam się wczuć w klimat. Jest sporo informacji praktycznych, naprawdę użytecznych (ogólnie o podróżowaniu po Ukrainie ale też szczegółowych, np. gdzie znaleźć źródełko na połoninie), jest słowniczek, alfabet, itp. Jest oczywiście rozdział o Lwowie, włącznie z tym, gdzie dobrze zjeść (uwaga, mimo, że przewodnik jest stosunkowo nowy, ceny zdążyły się już znacząco pozmieniać... a może tylko kurs dolara, nie wiem). No i jest to przewodnik o całej Ukrainie Zachodniej.

Podsumowując nie wiem czy na samo wiosenne warto kupować i nosić (przypominam, że mało stron o Bieszczadach Wschodnich), ale jeśli zamierzacie jeszcze kiedyś (może na letnie?) wpaść w te regiony, to polecam.
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: pgorecki »

Uzupełniłem dokument o przydział zadań i tematów. Zerknijcie czy jest OK. Poszukuję osoby, która miała z Rafałem opracować "Nocleg we Lwowie+pomoc w górach" (źle wpisałem na mojej kartce).

Wojtek - dzięki za szybką odpowiedź. Szkoda, że z nami nie jedziesz!

Teraz czekamy na listę sprzętu do zabrania i jedzenia.
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Maja Stelmach »

Co do przewodników:

Te dwa o których wspomniał Czarek to „Ukraina” Pascala i „Ukraina Zachodania” Bezdroży.

Ten drugi jest niezły (tematyka podobna do podejmowanej w Rewaszu), tu jest opis i spis treści, jeśli chcielibyście zobaczyć, jak to się ma do naszych zagadnień: http://www.empik.com/ukraina-zachodnia- ... ,ksiazka-p. Niech Was nie zmyli okładka, Bezdroża wydawały ten przewodnik kilkakrotnie – z innym zdjęciem z przodu. Mam go w domu, jeśli ktoś chciałby ksero robić czy coś, służę. Tylko, że nie codziennie jestem w Warszawie. Tel do mnie macie.

W tym przewodniku są polecane przewodniki i inne książki o Ukrainie Zachodniej:
http://www.vistulana.pl/szczegoly.php?a ... =876388520
http://www.digipedia.pl/b/list/publishe ... d-Edition/ tom I i II dla Ukrainy Zachodniej tudzież „Ilustrowany przewodnik po zabytkach Galicji Wschodniej”
• „Ilustrowany przewodnik po Galicji” Orłowicza [za stary]
• Pascala „Ukraina”, Adam Dylewski [zbyt gólny]
• Różne opowieści o kresach i nazwiska publicystów, krytyków piszących o współczesnej Ukrainie


W księgarniach (Podróżnik i Atlas):
• Przewodniki typu „Ukraina” zawierają na ogół dział „Zakarpackie” i „Ziemia Lwowska” (my będziemy w zasadzie pomiędzy), ale niczego specjalnego w nich po pobieżnym przejrzeniu nie zauważyłam – tyle samo info można znaleźć w Internecie (z tego co zauważyłam to warto szukać również po stronach studenckich kół przewodnickich różnych miast – oni o dziwo zajmują się tematami podobnymi do naszych ;)).

• interesującym nas regionie jest tylko ten Bezdroży

• Był kiedyś (acz się skończył) reprint o Bieszczadach Wschodnich: http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dan ... sza=fi_bie

• Po samym Lwowie i ziemi lwowskiej jest wszędzie dużo. Wg mnie dobry jest Rewasza i Bezdroży. W „Ukrainie Zachodniej” Bezdroży jest 40 stron o Lwowie (krótka historia, co warto zobaczyć, ciekawostki, informacje praktyczne + „nawigator turystyczny”).

W Internecie trafiłam jeszcze na:
http://www.mapy.net.pl/sklep/Bieszczady ... -2268.html
http://bezdroza.pl/przewodniki/Osobliwo ... dnich,2127
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: pgorecki »

Dorzuciłbym monografię Gudowskiego. Akurat tam nie ma zbyt dużo o naszej trasie, ale jest sporo innych informacji, które mogą być przydatne w przygotowaniu opowiadań.

http://www.dialog.edu.com.pl/index.php? ... urer_id=81
nazwa
Posty: 62
Rejestracja: 2010-11-05, 23:45

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: nazwa »

cezar_1 pisze:"Bądź co bądź", albo "w każdym razie" :P

Do rzeczy: Kupiłem 10 map Ruthenusa - do 4 osób nie mogłem się dodzwonić, więc nabędę dla nich mapy w następnym tygodniu - chyba że same je zakupią (chodzi o Tomka, Sebastiana, Wojtasa i Rafała - z nim rozmawiałem ale nie odpisał do momentu kupna, których map potrzebuje).

Kupiłem też 8 WIGówek okolic Pikuja i 7 okolic Sławska. Więcej nie było, więc też w następnym tygodniu kupię.

Jeśli chodzi o Karpaty Wschodnie i Ruś Zakarpacką to tylko ja i Maja zakupiliśmy, bo więcej nie było. Resztę postaram się zamówić w jakimś sklepie i odbiorę w następnym tygodniu.

Jeśli chce dostać mapę wcześniej niż w środę to dajcie znać, jakoś się dogadamy.
Ale Czarku, zadzwoniłeś do mnie o wpół do czwartej i powiedziałeś, że maila mogę wysłać dużo później, bo dziś i tak map na pewno nie kupisz :(

Poza tym jako urodzony jątrzyciel chciałbym jednak się wtrącić.

jesteśmy pewni, że absolutnie KAŻDY potrzebuje dodatkowych 2 map poglądowych w skali 1:300 000 ? Bo może map poglądowych wystarczyłaby jedna na 2,3 osoby? A może mamy jakieś w bibliotece SKG, sprawdzałeś to?

Poza tym po co nam DWIE mapy tego samego terenu? nie prościej (i co najważniejsze, taniej) by było, gdyby połowa grupy miała jeden rodzaj, a druga drugi?

Bo wiecie, perspektywa wydawania 60 zł na pięć, sześć map, z których skorzystam po parę razy nie bardzo mi się uśmiecha.
pgorecki pisze:Uzupełniłem dokument o przydział zadań i tematów. Zerknijcie czy jest OK. Poszukuję osoby, która miała z Rafałem opracować "Nocleg we Lwowie+pomoc w górach" (źle wpisałem na mojej kartce).
Olek
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 191
Rejestracja: 2008-11-07, 10:41

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Sylwia »

hej jesli ktos cierpi naPRZEWLEKLE CHOROBY to dajcie mi znac na meila, to Was ubezpiecze. Ubezpieczam wszystkich, ale waleci beda musieli zwrocic kase za ubezpieczenie
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: pgorecki »

nazwa pisze: jesteśmy pewni, że absolutnie KAŻDY potrzebuje dodatkowych 2 map poglądowych w skali 1:300 000 ? Bo może map poglądowych wystarczyłaby jedna na 2,3 osoby? A może mamy jakieś w bibliotece SKG, sprawdzałeś to?

Poza tym po co nam DWIE mapy tego samego terenu? nie prościej (i co najważniejsze, taniej) by było, gdyby połowa grupy miała jeden rodzaj, a druga drugi?

Bo wiecie, perspektywa wydawania 60 zł na pięć, sześć map, z których skorzystam po parę razy nie bardzo mi się uśmiecha.
Każdy z kursantów musi mieć na wyjeździe własny zestaw map Np. 2 poglądówki do panoramek, które będą oceniane i by nie tracić czasu na pożyczanie itd. W kwestii Sławsko/Pikuj (WIG) lub mapa Ruthenus, jesli zamierzacie zaoszczędzić można wybrać jeden z nich ale zalecam posiadanie 2 zestawów (każdy z nich ma pewne zalety i wady). Można pożyczyć/skopiować/zdobyć przed wyjazdem ale ten zestaw minimum jest obowiązkowy.

Zastanówcie się jak to brzmi gdy kandydat na przewodnika mówi "nie mam mapy" albo "mapa została w plecaku"...
Olek
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-25, 15:22

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Olek »

To ja, Aleksander Szczęsny, razem z Rafałem robię jedzenie, nocleg w Lwowie i pomoc w górach.

Jedzenie w drodze. Na spotkaniu zgłoszone było "bez cebuli dla Ewy" i na razie to jedyna żywieniowa oboczność. Jeżeli jednak ktoś jeszcze coś ma- zgłaszać jak najszybciej
ODPOWIEDZ