Przejście Wiosenne 2011

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Olek
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-25, 15:22

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Olek »

Adam lub Wojciech, potwierdźcie przepis na griszkoluszkawę, plx

1: czy składniki dokładnie tak, jak na docksie z zimówki
2: sposób przygotowania
cezar_1

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: cezar_1 »

Chyba Sarniak? Wojciech nie ma z tą "zupą" zbyt wiele wspólnego :P
malgo
Posty: 32
Rejestracja: 2009-11-13, 19:57

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: malgo »

Jakby co to ja jadę. Byłam w terenie i miałam wyładowaną komórkę, więc przepraszam za brak mojej dostępności. Już załatwiłam sprawę mojego biletu.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Wolu »

Czarku,
Mapę Ruthenusa kupiłem sobie przed świętami, natomiast jeśli jeszcze będziesz wybierał się do jakiejś księgarni, to jestem chętny zarówno na WIGówki jak i na mapki poglądowe 1:300 000.
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 191
Rejestracja: 2008-11-07, 10:41

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Sylwia »

Olku, rozmawiałam z Michałem Bekeyem i się dowiedziałam, że zupę również wymyślał Maciej Weksej, więc możesz do niego napisać ile czego się wsypuje. Natomiast składniki to chyba wiesz:
wywar (pewnie z kostek i pewnie pare jak na duży gar), kasza (nie wiem jaka), pestki słonecznika, ser wędzony.
Michal Bekey
Posty: 93
Rejestracja: 2008-11-17, 14:30

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Michal Bekey »

tylko nazwa pochodzi ode mnie ale coś pamiętam z przepisu

Zöldséges grízgaluskaleves napraforgómaggal és füstölt sajttal

po naszemu:

Grizgaluszkowa



wywar + warzywa suszone, gotować

dodać kaszę manną, oby nie za gęsto, gotować trochę

dodać pestki słonecznika i ser wędzony
smacznego

co do właściwych proporcji warto zapytać Maćka a najlepiej poeksperymentować w domu
cezar_1

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: cezar_1 »

Hmm, to nasza zupa z zimówki nie dość, że inaczej się nazywała to jeszcze zupełnie inaczej wyglądała :D Zdecydowanie była bardzo gęsta.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Maćko Wećko »

My braliśmy takie zupy "bukiet warzyw" firmy Winiary 1 paczka na 3 osoby, dorzucaliśmy ok. 50-75g/os. kaszy manny, na sam koniec ok. 50g/os sera wędzonego i tyle samo pestek słonecznika.
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: KrzysM »

Sprzęt grupowy:

Namioty
Gary 2 szt (duży i mniejszy może być kociołek)
Przybory do mycia garów (druciaki, gąbki)
Siekiera
Rękawice robocze - 2 pary
Piłka ogrodnicza
Otwieracze do konserw
Butelki z (na) wodą każy po 2 szt.
Apteczka medyczna
Apteczka sprzętowa
Noże (myśliwskie, finki lub podobne) - min. 2 szt.
Palniki 3szt.
kartusze do palników 3 szt
torby z Ikei 2szt.


Wyposażenie osobiste:

plecak
osłona przeciwdeszczowa na plecak
śpiwór
karimata
buty
skarpety (tyle ile potrzeba + jedna para na powrót)
sandały
ochraniacze
kurtka i spodnie przeciwdeszczowe
odzież na zimną pogodę (jedna zmiana)
odzież na ciepłą pogodę (co najmniej jedna zmiana)
polar
bielizna osobista

bielizna termoaktywna
przybory toaletowe
krem z filtrem
nakrycie głowy (od słońca i od przymrozków)

okulary przeciwsłoneczne
termos
menażka
sztućce
kubek
apteczka osobista (leki osobiste, plastry z opatrunkiem, środki przeciwbólowe)
dokumenty
mapy rejonu przejścia
kompas lub busola
latarka
zapasowe baterie (dwa komplety)
zapałki
świeczki (inne rozpalacze)
notes i długopis

kije trekingowe
telefon komórkowy
gwizdek
folia NRC
aparat fotograficzny

przedmioty podkreślone są obowiązkowe
Ostatnio zmieniony 2011-04-26, 09:06 przez KrzysM, łącznie zmieniany 1 raz.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Maćko Wećko »

Przypomnę jeszcze wszystkim kursantom o trzeciej racie za kurs (50zł) -- do wpłacenia w środę na wykładzie bądź na konto do piątkowej porannej sesji elixir (godzina 11:00)!. Najlepiej przelew zlecić przed czwartkiem.

Kursantom kontynuującym kurs (Gosia, Sebastian) przypominam o obowiązku dostarczenia aktualnego zaświadczenia lekarskiego!
cezar_1

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: cezar_1 »

Co do map to niezłe jaja są - mamy o 1 więcej Ruthenusów niż potrzeba :D Cóż, ja swojego zatrzymam - z pewnością mi się jeszcze przyda.

Jutro rano będę załatwiał więc:

2x Pikuj, 3x Sławsko, 6x Karpaty Wschodnie, 6x Ruś Zakarpacka

Jeśli ktoś jeszcze się rozmyśla z mapy to niech da znać telefonicznie do jutrzejszego poranka (przed 9).
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Litrowy »

Dbając o Waszą urodę, jak i komfort osobisty polecam dodać do sprzętu własnego krem z filtrem.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: Paveł »

Z kwestii formalnych - przypomina się wszystkim kontynuującym kursy poprzednich edycji że należy zgłosić się do komisji Szkoleń. Bez dopełnienia wszystkich formalności nie dopuszczamy do egzaminu wiosennego.
Awatar użytkownika
pgorecki
Posty: 113
Rejestracja: 2008-01-21, 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: pgorecki »

Cześć,

Drużyna wykrusza się, to niedobrze. W kwestii zadań, zgodnie z zasadami powinny być zrealizowane - podjęliście zobowiązania wobec kilkunastu uczestników. Do niektórych wyznaczymy nowe osoby, które je przejmą.

Dobrze jest z mapami, listą sprzętu i transportem tam. Niektóre pilne zadania np. kuchnia budzą mój niepokój.

Uwagi:

Janek - załatwianie biletów wygląda dobrze, ale co transportem powrotnym? tutaj potrzebujemy informacji dot. powrotów; jak wygląda sytuacja z kartką o przejściu z listą numerów paszportów, którą Ci przesłałem?

Rafał z Olkiem - wciąż nie mamy listy jedzeniowej- to bardzo niedobrze, proszę o pilne przesłanie na forum; jak będą dokonywane zakupy: czy razem czy każdy osobno?

Adam - kasa - szacowanie kosztów; jaki będzie przybliżony koszt przejścia? powinieneś powiedzieć ile mamy Ci wpłacić jako zaliczki; na wyjeździe będziesz zarządzał kasą/walutami itp. np. by kupować gdzieś bilety nie będziemy na bieżąco zbierać pieniędzy - musisz posiadać jakiś zasób.

Krzysiek + Sebastian - dzięki za listę; uwagi do listy zamieszczę w nast. poście

Gosia i Tomek - apteczki; nie mamy listy apteczki sprzętowej; trzeba zamieścić listę na forum - być może trzeba jakieś zakupy zrobić i zgłosić się do Adam po kasę

Czarek - dzięki - mapy b. dobrze (kiedy masz ten deadline? może dołączysz do nas później)

Olek - nocleg we Lwowie?

Uwaga do wszystkich rezygnujących - możecie do nas dojechać później jako waleci; to czasem bywa skomplikowane bo na wiosennym nie zawsze można określić gdzie i kiedy będziemy, ale w miarę możliwości będzie kontakt sms/telefoniczny. Oczywiście jedzenie itd., musicie sami zaplanować. Jeśli zamierzacie kontynuować kurs warto wykorzystać każdą okazję na wyjazd.

Będę w środę na spotkaniu.

Pozdr., Paweł
Awatar użytkownika
AdaM
Posty: 113
Rejestracja: 2010-10-29, 21:12
Lokalizacja: Pruszków

Re: Przejście Wiosenne 2011

Post autor: AdaM »

Co do kosztów, to liczę na to, że przez weekend zespołom/osobom odpowiedzialnym za:
- jedzenie
- sprzęt
- transport
- nocleg we Lwowie
udało się oszacować, jakie koszty będą musiały zostać przez każdego kursanta poniesione na ten cel. Prosiłbym o podanie mi tych danych dziś do wieczora, bo będę tworzył zbiorczą listę -> zapewne kolejny arkusz w dobrze znanym excelu, kosztów całego przedsięwzięcia.
Meandor
ODPOWIEDZ