Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Grzesiek »

Moja propozycja nie została omówiona na spotkaniu gdyż co prawda przesłałem ją o zasie ale co nie co popaprałem w tabeli. Poprawiłem ją wysłałem gdzie trzeba i umieściłem w załączniku do tego postu. Waszej uwadze polecam szczególnie opcje z dnia pierwszego.
Autokarówka.xls
(35 KiB) Pobrany 154 razy
Mam także kilka uwag - propozycji:
Nie lepiej byłoby na bazę wypadową przyjąć Krosno i z niego operować ?
1. Czy koniecznie dojechawszy o godzinie 5:00 musimy od 6:00 zacząć zwiedzanie ? Jak dla mnie to coś tu nie trybi. Byłem na kilku intensywnych objazdach o charakterze podobnym do naszej autokarówki (żeby było jasne, bynajmniej nie czuje się z tego powodu ekspertem) i różne akcje tam odchodziły ale nawet przy najbardziej nabitym planie z taką sytuacją nie miałem nigdy do czynienia.
2. Czy w piątek 13 IV na 100% nie ma innego połączenie z Warszawy do Krosna ? Może by Misia na tą okazję wynająć ?
3. Czy rzeczywiście trzeba skreślać Sanok ?; wszak z Krosna to jedynie 42 kilometry, a można w tym mieście znaleźć prawie prawie wszystko co nas interesuje - muzeum, skansen, kościół, dobre jedzenie ("U Szwejka") Dodajemy jakąś pobliską cerkiew - np.tak piękna jak w Uluczu) i już jest cały zestaw.(Można by także coś z niego wybrać i kontynuować zwiedzanie w innym, równie interesującym miejscu). Jeżeli robili byśmy to pierwszego dnia to spokojnie dało by się dodać spacer na położony w okolicy Sanoka Orli Kamień.

Proszę o komentarze na temat powyższych wywodów
Awatar użytkownika
Gosia Grabowska
Posty: 128
Rejestracja: 2011-10-27, 15:15

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Gosia Grabowska »

Sanok wypadł z tego powodu, że jest za daleko.
Połączeń do Krosna lepszych nie ma, nie przeskoczymy tego, lądujemy tam nad ranem. W planie zaczynamy od śniadania i zwiedzania ruin zamku, więc to chyba nie jest jeszcze takie złe.
Większość decyzji już zapadła i powstałby bałagan, gdybyśmy teraz wszystko na nowo rozważali. Zostańmy przy tym, co jest, bo to zostało wymyślone zbiorową mądrością. Jedyne co jest jeszcze do zmiany, to cerkiew (czy w Wróbliku Szlacheckim, Króliku Polskim albo jeszcze jakaś inna po drodze) oraz obiekty do zwiedzania w Krośnie, Iwoniczu i Iwoniczu-Zdroju.
Ostatnio zmieniony 2012-03-29, 12:49 przez Gosia Grabowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Michał »

Jak już macie wstępny projekt trasy to podzielcie między siebie obiekty i zacznijcie się przygotowywać do oprowadzenia po nich (kontakt z "obiektem", zaplanowanie kosztów itp.). Później dostaniecie jeszcze tematy ogólne do wygłoszenia.

Pozdrawiam
Michał S.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Grzesiek »

Rozumiem Gosiu;
W kwestii cerkwi to ta w Króliku Polski jest obiektem opuszczonym w przeciwieństwie do w Wróbliku Szlacheckim, obok którego znajdują się cmentarz m. in. z zabytkowymi nagrobkami rusińskimi. Ja optowałbym za Wróblikiem.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Grzesiek »

Proponuję nie trzymać się kurczowo Iwonicza Zdój. Zrobić Iwonicz, a zamiast Iwonicza - Zdrój wstawić kościół w Rogach i Wrocance. Oba te obiekty są położone odpowiedni 3,5 i 6 km od Iwonicza.
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: fractalface »

Hej,

podaję namiary do siebie: +48606588514 i fractalface@gmail.com
dopisujcie mnie do wszystkich list :)
pozdro,

Sebastian
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: jedrek_witkowski »

Hej,
to odpowiedź na posty powyżej i maila Grześka

i od razu prośba - piszmy na forum bo jeśli część komunikacji będzie w mailach, część na forum to się pogubimy

ja też jestem za tym by trzymać się tego co ustaliliśmy na spotkaniu, jeśli zaczniemy teraz zmieniać to nie wyjdziemy z dyskusji do jesieni.

Jeśli chodzi o Iwonicz Zdrój - ustaliliśmy w środę, że do jednej miejscowości uzdrowiskowej chcielibyśmy pojechać a wywaliliśmy już Rymanów Zdrój, więc ja byłbym za udaniem się do Zdroju a dwa obiekty o których pisze Grzesiek zostawić na liście rezerwowe, o której i tak będziemy rozmawiali w czasie kolejnego spotkania.

Pozdrawiam,
Jędrek
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Grzesiek »

Ok, będę pisał na tylko na forum.
Jeżeli jesteśmy zdecydowani na Iwonicz - Zdrój to do zwiedzenia mamy tam:
Stary Pałac, 1840, ( 45 min)
Dom Zdrojowy, ob. Gminny Ośrodek Kultury, 1856, 1870, 1950-1956, (30 min)
pensjonat „Bazar”, 1870, (45 min)
Obiektów jest więcej, czy zgadzacie się z moim wyborem ? Pominąłem Pomniki i tp.

W sprawie Iwonicza - do zwiedzania mamy tam:
- Kościół wszystkich świętych z XV w. (1 h)
- Zbór ariański z XVII w. zwany też spichlerzem (45 min) --> nie można włazić do środka
- most z XVIII w. (0,5 h)
plus ewentualnie dwór Załuskich z XIX w. (45 min) --> nie można włazić do środka
W godzinę zdążymy zrobić kościół i zbór oraz ew. most
Awatar użytkownika
Gosia Grabowska
Posty: 128
Rejestracja: 2011-10-27, 15:15

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Gosia Grabowska »

Nie wiem, czy nie trzeba tego będzie jakoś okroić, ale to do dyskusji.
Ola La
Posty: 11
Rejestracja: 2011-10-26, 07:51

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Ola La »

Jeśli chodzi o moje propozycje odnośnie zwiedzania Krosna:
- powinniśmy zacząć od Kościoła św. Wojciecha (drewniany, z XV wieku). Na zwiedzanie do 30 minut. Nie wiem tylko, czy jest otwarty między mszami, jutro spróbuję się tego dowiedzieć.
- niecały kilometr dalej mamy kościół oo. Kapucynów (barokowy) lub oo. Franciszkanów (gotycki + kaplica Oświęcimów). Na zwiedzanie do 20 minut.
- 200 metrów dalej jest rynek, a koło rynku bazylika farna (wyposażenie z XVII wieku). Na zwiedzanie do pół godziny.

Możemy jeszcze zajrzeć do Muzeum Podkarpackiego, do którego w niedzielę, na wystawy stałe jest wstęp wolny. W ofercie historia oświetlenia (z największą kolekcją lamp naftowych w Europie!), pradzieje Podkarpacia, ‘z dziejów Krosna i regionu’, w kręgu twórców krośnieńskich XIX i XX w. i szkło podkarpackich hut.
Ostatnio zmieniony 2012-04-01, 19:32 przez Ola La, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Grzesiek »

W nawiązaniu do @ Jędrka - Moje obiekty są bezpłatne
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: fractalface »

Elo,

to może głupie pytanie ale nie byłem od początku przy planowaniu... Kiedy wyjeżdżamy na autokarówkę - w piątek wieczorem? I kiedy wracamy - w niedzielę, czy w poniedziałek rano? To ważne do ogłoszenia i zapraszania ludzi na wyjazd. Jeżeli coś wiadomo, to poproszę o info.
Dankeszejn,

Sebastian
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Grzesiek »

Start w sobotę - godzina 00:30
Powrót w poniedziałek - godzina 6:00
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Hej,

Wracamy w niedzielę wieczorem...

Przyłączam się do apelu Jędrka - wypełniajcie arkusz na googledocs.

pozdrowienia
DRUNIA
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

Hej,
Nie mam obecnie dostępu do google docs, a chcę jak najszybciej napisać, że muzeum w Bóbrce jest czynne już od 7 rano, ale zamykają już o 15:00. Nie wiem jak to wychodzi na mapie, ale może warto zwiedzać je od razu po przyjeździe, żeby nie tracić czasu?
Wstęp: 10zł normalny i 6zł ulgowy. Jeszcze nie wiem czy ulga przysługuje studentom.
Pozdrawiam,
Asia
ODPOWIEDZ