Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
LidkA
Posty: 40
Rejestracja: 2009-05-17, 23:18

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: LidkA »

Co do harców w schronisku, to może ma ktoś / może skołować np. "Tabu" albo podobne gry?
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

Upss, Podałam cenę netto za transport...Czyli jednak będzie trochę drożej niż 700zł... Zobaczę jutro, co się da zrobić w celu znalezienia czegoś tańszego. Obawiam się, że te kilometry dla nich nie grają tak dużej roli ze względu na to, że i tak kierowca jest wynajmowany na cały dzień. No spróbuję ponegocjować, ale ja nie jestem w tym dobra, zwłaszcza jak jakaś Pani od razu z pretensją w głosie odbiera, że w ogóle dzwonię..:/
Co do ilości osób, to ja biorę ze sobą jedną osobę :) Wy się też postarajcie!
Pozdrawiam,
Asia
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

Zastanawiam, się czy ktoś ewentualnie mógłby mi pomóc z tymi busami? Może komuś się uda znaleźć lepszego? Ja mam ten problem, że jutro od 8 do 15 jestem w pracy, a po 15 w zatłoczonym pociągu InterRegio (aż do 22-23), bez internetu i innych wygód, być może stojąc na korytarzu i ściskając się z tłumem. Atmosfery to ja ostatnio nie mam za fajnej, żeby sobie "prywatne" rzeczy załatwiać w pracy, więc niestety czarno widzę szukanie lepszych (czyt. tańszych opcji), i mogę nic lepszego mimo najlepszych chęci nie znaleźć :((
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Użytkownik »

Doświadczenia psychologiczne wskazują, że prośba o pomoc skierowana do wszystkich jest w istocie prośbą do nikogo (można tu przez analogię wskazać zalecenia przy stosowaniu pierwszej pomocy). Trzeba wskazać konkretną osobę, którą prosi się o pomoc (a najlepiej uzgodnić to indywidualnie, a na forum dać znać o treści tych uzgodnień).
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

Dziękuję za radę drogi użytkowniku, prośbę w takim razie kieruję do Ciebie.
Dobranoc,
Asia
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Użytkownik »

Asiuk pisze:Dziękuję za radę drogi użytkowniku, prośbę w takim razie kieruję do Ciebie.
Dobranoc,
Asia
Przykro mi, nie jestem biorącym udział w wyjeździe...
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

Dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałam. Najłatwiej ukryć się pod płaszykiem anonimowości. Szkoda, że zabrakło Ci odwagi, żeby swoje uwagi wygłaszać pod swoim nazwiskiem.
W takim razie zachowaj swoje dobre rady na swoje wspaniałe wyjazdy.
Ja nie chcę nikogo obciążać dodatkowo, żeby mi pomagał, poprostu rzuciłam to na forum, bo może ktoś się czuje mocniejszy z tego tematu, może zna jakieś firmy. Nie wiem poza tym kto ma więcej czasu, kto mniej. Jak nikt nie pomoże, a ja niczego nie znajdę, to zawsze pozostaje Miś i świat się nie zwali.

Pozdrawiam,
Asia
Użytkownik pisze:
Asiuk pisze:Dziękuję za radę drogi użytkowniku, prośbę w takim razie kieruję do Ciebie.
Dobranoc,
Asia
Przykro mi, nie jestem biorącym udział w wyjeździe...
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Maja Stelmach »

BUS:
byłam w styczniu z grupą 16 osób w okolicach Dukli, bardzo dobrze nam się współpracowało, liczyli mniej niż 350 zł za 100 km (mimo, że to jest niby oficjalna cena w regionie (a fakturę wystawili, więc było wszystko ok)), uwzględniali zarówno przejechane kilometry jak i czas zajęty kierowcy. Nie pamiętam nazwy firmy, ale mam numery: 604-206-578/(13)433-04-07. Jakbyście tam dzwonili, to możecie powiedzieć, że z polecenia harcerzy z Warszawy, którzy korzystali z autokaru na zimowisku. ;) Poza tym, znają w okolicy cały rynek busowy i nie zdziwiłabym się, gdyby kogoś polecili (np. mieszkającego bardziej na wschód niż Dukla).

OBIAD W KROŚNIE:
Przy rynku, bar mleczny, dwa dania + kompot za 9 zł, obiad duży i bardzo smaczny, grupa wyżej wspomnianych 16 osób zajęła najwyżej pół lokalu, prosili nas o potwierdzenie dokładnej liczby osób rano tego samego dnia gdy jedliśmy.
"Chata", ul. Piłsudskiego 15, 608-697-360

--
Maja
Asiaaaa

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiaaaa »

Dzięki Maja,
Dzwoniłam - z tej firmy Pan jednak nie wypożycza busów na sobotę.
Koszt na niedzielę: 250zł brutto do 100km, licząc kilometry od bazy do bazy. Baza jest 3km od Dukli. Czyli km trzeba liczyć Dukla - Krosno - Dukla. Po przekroczeniu 100km, koszt: 2,6 - 2,7/km.

Pan polecał firmę Jacek Bus. Prosili o maila - wysłałam im prośbę o wycenę zarówno Krosno - Rymanów - Krosno, jak i wariant z noclegiem w Dukli, ale wtedy nie wiem jak się to kilometrowo (ze zwiedzaniem po drodze) rozkłada...Czekam w każdym razie na odpowiedź.

Pozdrawiam,
Asia
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Hej,

Jadłospis jeszcze sobie dokładnie przejrzę, wstępnie jest ok, dam znać po świętach.
Na pewno szacowane koszty jedzenia możecie dodać do kosztorysu.

Obiad w Krośnie - czy jest wliczony do kosztorysu?

Kosztorys - dodajcie jakąś rezerwę (10%?).

Prowadzenia przydzielę w arkuszu w ciągu Świąt. Tematy teoretyczne wrzucę dziś.

J.
DRUNIA
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Asiuk »

Mam odpowiedź od "Jacka":
Do 100km i do 8 godz. dziennie - 350zł netto.
Czyli za sobotę chcą 500zł (ponad 8 godzin), a za niedzielę 350 czyli w sumie 850zł netto
- najdroższa z opcji.
Więc jak? Sobota Miś + niedziela Pan z polecenia Mai? (Ta opcja chyba tylko wtedy kiedy nocleg w Dukli?)
Lub 2 dni Miś?
Pozdrawiam,
Asia
Asiaaaa pisze:Dzięki Maja,
Dzwoniłam - z tej firmy Pan jednak nie wypożycza busów na sobotę.
Koszt na niedzielę: 250zł brutto do 100km, licząc kilometry od bazy do bazy. Baza jest 3km od Dukli. Czyli km trzeba liczyć Dukla - Krosno - Dukla. Po przekroczeniu 100km, koszt: 2,6 - 2,7/km.

Pan polecał firmę Jacek Bus. Prosili o maila - wysłałam im prośbę o wycenę zarówno Krosno - Rymanów - Krosno, jak i wariant z noclegiem w Dukli, ale wtedy nie wiem jak się to kilometrowo (ze zwiedzaniem po drodze) rozkłada...Czekam w każdym razie na odpowiedź.

Pozdrawiam,
Asia
Awatar użytkownika
Basia Skompska
Posty: 138
Rejestracja: 2009-10-02, 23:10

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Basia Skompska »

Na naszej autokarówce w tamtych rejonach korzystaliśmy z usług MarcelBusa. Było to dwa lata temu i ceny mogły ulec zmianie, ale zawsze można spróbować zadzwonić. Z tego co widzę w naszych notatkach elektronicznych płaciliśmy chyba 850 zł za busa. Do tego dochodził nocleg i wyżywienie pana kierowcy.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 15:12 przez Basia Skompska, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gosia Grabowska
Posty: 128
Rejestracja: 2011-10-27, 15:15

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Gosia Grabowska »

Co do opcji zapasowych, to na stronie Krosna jest informacja o zwiedzaniu huty:
Dla zainteresowanych istnieje możliwość zwiedzenia huty, podczas którego można poznać tajniki ręcznej produkcji szkła. Zwiedzanie odbywa się w zakładzie pracy, podczas normalnej pracy hutników, dlatego możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu. Czas zwiedzania wynosi 1-1,5 godziny. Oferta skierowana jest do grup, tel. 13 43 286 35.
Inną opcją może być Muzemu Podkarpackie w Krośnie:
w sezonie zimowym w weekendy: 10 – 15 (zwiedzanie do 16)
Bilet zwykły na wystawy stałe 7,00 zł
Bilet ulgowy na wystawy stałe 4,00 zł
- w niedzielę wstęp wolny na wystawy stałe
albo Muzeum Rzemiosła:
sobota: 10:00 - 14:00 (wstęp wolny)
Ola La
Posty: 11
Rejestracja: 2011-10-26, 07:51

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: Ola La »

Dzięki Maja za namiary!
Zadzwoniłam do baru mlecznego wskazanego przez Maję, oferta się nie zmieniła - nadal proponują 2 dania + kompot za 9,50. Na pewno będzie rosół, a co na drugie danie, jeszcze nie wiadomo. Czy decydujemy się na tą opcje? Wtedy będziemy płacili 10 zł za jedzenie w miejscu noclegu + 9,50 za obiad w tej stołówce.

Olga, kiedy będziemy wiedzieli coś odnośnie noclegu? Pytałaś może jakie jest wyposażenie tej kuchni w Iwoniczu? Będziemy potrzebowali dość duży garnek na makaron plus większą patelnię.. W innym wypadku będziemy robili tę kolację baaardzo długo i nie wiem, czy nie lepsza będzie opcja jedzenia na mieście. Ewentualnie obiad w pensjonacie, jeśli oczywiście oferują coś takiego.

Dzwoniłam też do informacji turystycznej w Krośnie i nie mam najlepszych informacji. W sumie wyszło, że zostało nam niewiele do zwiedzania. Drewniany kościół św. Wojciecha otwierany jest tylko raz do roku, na odpust, więc możemy go obejrzeć wyłącznie z zewnątrz. Do kościoła Kapucynów można wejść tylko w czasie mszy (12.00, 13.30, 18.30), ale nie wiem, czy to najlepszy moment na zwiedzanie. Kościół Franciszkanów jest otwarty między mszami, ale żeby wejść do kaplicy Oświęcimów, musimy mieć przewodnika. Wspomniałam, że jesteśmy z kursu przewodnickiego, więc jeśli nie będzie nas oprowadzał, być może nie będziemy musieli płacić. Ale klucz do kaplicy jest w Muzeum, więc trzeba go zdobyć - co proponujecie, zwiedzamy sam kościół, czy mam jeszcze dzwonić i się dowiadywać, jak z tą kaplicą? Pytałam też o bazylikę farną, podobno można wejść tylko do kaplicy bocznej, bo jest remontowana.. Dodatkowo, rynek również jest remontowany, więc nie wygląda to zbyt fajnie. Pani z informacji stwierdziła, że to nie najlepszy miesiąc na zwiedzanie, bo w zasadzie nie ma zbyt wielu opcji.. Żeby wypełnić czas zostaje nam jeszcze Muzeum Podkarpackie (bez opłat).
Muzeum Rzemiosła w niedzielę jest zamknięte, też nie jestem pewna, czy z hutą nie jest podobnie.
PiotrHist
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-01, 21:02

Re: Autokarówka 14-15 kwietnia 2012

Post autor: PiotrHist »

Mam pytanie, jak wyglada sprawa z przyciaganiem nowych ludzi i z promocja, bo jest to kluczowa sprawa odnosnie wynajecia Busa i rezerwacji miejsc w autobusie. Moze nalezaloby utworzyc nowy watek na forum z wielka reklama i z opcja zapisywania sie. Pozdr.
ODPOWIEDZ