7. kursówka 17-18.12.2011

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Litrowy »

Po wykładzie z drewbudu 7.12 chętnych na ostatnią w tym roku kursówkę zapraszam na spotkanie. Zakładam, ze potrwa ok. 10 minut.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Maciej Hammer
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-04, 18:20

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Maciej Hammer »

To żeby ogarnąć żwawo spyżę, zapytam na wstępie: czy ktokolwiek ma jakiekolwiek awersje spożywcze, dławi się po orzechach, oczy mu wypływają na widok mięsa, zionie ogniem po cebuli albo ucieka na widok czosnku?
Gość

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Gość »

Czy mozna dolaczyc na kursowke? Nie bylo mnie na spotkaniu, jestem za granica. Pisalam wczesniej maila w sprawie kursowki.
Olga Nowaczynska
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: jedrek_witkowski »

Hej,

Po pierwsze ogłoszenia/pytania:
- kto ma namiot i może zabrać? Dawajcie znać na forum, piszcie od razu ile jest w nim miejsc.
- kto ma w domu 5-litrowe baniaki plastikowe po wodzie? szukamy dwóch
- apteczka, wiadro, kociołek, pokrywki, rękawice wrócą po kursówce w Pawłem i mam nadzieję, że w środę uda nam się je przejąć!

LISTA SPRZĘTU WSPÓLNEGO
- namioty (na razie mamy namiot Przemka – dwójka i mój – dwójka) KTO JESZCZE MA NAMIOT?
- apteczka
- apteczka sprzętowa: power tape, nici i igła, sznurek
- kociołek
- wiadro
- 2 pokrywki, 2 rękawice kuchenne
- 2 puste plastikowe butelki 5-litrowe po wodzie – KTO MA W DOMU?


Moim zdaniem nie musimy: (Przemek, daj znać, czy możemy to odpuścić)
- gąbka do mycia garów i płyn do zmywania
- folia potrzebna przy robieniu kanapek (możemy wykorzystać worki na śmieci)
- siekiera
- 1 rolka papieru toaletowego (każdy bierze swój)

LISTA SPRZĘTU INDYWIDUALNEGO
Ubrania
- kurtka przeciwdeszczowa,przeciwwiatr
- długie spodnie,
- polar 1
- koszulka termoaktywne (jedna, max.dwie sztuki)
- czapka, szalik, rękawiczki!!!
- grube skarpetki (2 pary) + 1 para cienkich na powrót
- Bielizna
- Koszulka zwykła na dojazd / powrót, żeby ładnie pachnieć
- buty trekingowe
- stuptuty

Sprzęt
- kijki
- plecak
- karimata
- ciepły śpiwór, bądź dwa cieńsze
- dodatkowo folia NRC (warto! szczególnie jeśli ktoś nie ma zimowego śpiwora!)
- czołówka + zapasowe baterie
- kompas
- mapa, foliowana, oklejona bądź w mapniku
- zegarek
- długopis
- dokumenty (np. legitymacja studencka) i pieniądze
- telefon komórkowy, włożony w coś, żeby nie zamókł
- menażka
- łyżka/widelec lub niezbędnik
- nóż lub scyzoryk,
- kubek,
- świeczka + zapałki (zabezpieczone przed zmoknięciem)
- TERMOS
- kosmetyki - szczoteczka, pasta, chusteczki nawilżane do mycia, dezodorant (dla chętnych ;))
- osobiste leki!!!,
- coś od przeziębienia i koniecznie coś na ból gardła
- papier toaletowy
- 2 worki na śmieci
- aparat foto (dla chętnych)

Pozdrawiam,
Jędrek
Michal Bekey
Posty: 93
Rejestracja: 2008-11-17, 14:30

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Michal Bekey »

Zglaszam namiot o pojemnosci 2.
Awatar użytkownika
YETI
Posty: 215
Rejestracja: 2007-04-02, 08:27
Lokalizacja: Kielce-Warszawa-Lublin
Kontakt:

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: YETI »

ja mam baniaki, zabiorę.
Maciej Hammer
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-04, 18:20

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Maciej Hammer »

Strawa, wersja do akceptacji przez Naczalstwo:

Wszyscy:
- bochenek chleba 500g
- 1,5l wody
- 2 tabliczki czekolady 100g
- 200g bakalii (dowolne - orzechy, rodzynki, daktyle)


Natalia. paczka kaszy gryczanej (4 torebki), 2 cebule, kostka masła, 300g kabanosów, sól, sos grzybowy
Jędrek. paczka kaszy gryczanej (4 torebki), 300 g boczku w plastrach, cebula, papryka, ser żółty w plastrach 200g
Yeti. paczka płatków owsianych 500 g (górskich, nie błyskawicznych), mały słoik majonezu, puszka tuńczyka/szprotek, papryka x2, 300 g kabanosów
Maciek. paczka płatków owsianych 500 g (jw.), ser topiony 3x100g, ser żółty w plastrach, paczka sezamu 500g, pasztet
Przemek. puszka groszku, puszka czerwonej fasoli, 300 g boczku w plastrach, 7 marchewek, krem nutellopodobny (choć markową nutellą nie pogardzimy), pasztet x2, sos grzybowy
Michał. puszka kukurydzy, puszka czerwonej fasoli, ogórek, słoik dżemu, 2 pomidory, przyprawy (czosnek, pieprz, papryka, bazylia)
Nieznany Mi Z Imienia. herbata (50 torebek), kawa (małe opakowanie), 300 g kabanosów, 7 marchewek, cukier w kostkach, paczka imbiru (do herbaty), cytryna, 6 jajek ugotowanych na twardo

Dowolnie:
prywata - batony, chałwa, sezamki, coś do kubka (gorący kubek, chińska zupka, kisiel)

Paprykę polecam skroić, wygodniej niesie się w menażce.
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Litrowy »

Co do sprzętu:
Możemy odpuścić.
Dodatkowo do listy sprzętu trzeba dorzucić krem do twarzy tłusty. NIE NAWILŻAJĄCY!!!

Żarcie
Nie nadążam. Co się robi z płatkami owsianymi niebłyskawicznymi i sezamem. No i te 14 marchewek to do obiadu? Razem z kukurydzą i fasolą? No i czy chodzi o normalnej wielkości marchewki czy takie malutkie?
Nieznany Ci z imienia to Piotrek. Jedzie też z nami Olga, uwzględnij ją.
Pozdrawiam
PW
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Maciej Hammer
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-04, 18:20

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Maciej Hammer »

Z płatków owsianych robi się owsiankę (na śniadanie), z sezamem jest smaczniejsza i pożywniejsza. Górskie mają więcej wartości odżywczych niż błyskawiczne, poza tym łatwiej będzie je przygotować - przed snem wsypie się je do gara, zaleje wodą, w nocy napęcznieją i na rano będą gotowe, tylko podgrzać na ogniu i dorzucić dodatki.

Marchewki są na przegryzkę.


Jadło - update:


Wszyscy:
- bochenek chleba 500g
- 1,5l wody
- 2 tabliczki czekolady 100g
- 200g bakalii (dowolne - orzechy, rodzynki, daktyle)


Natalia. paczka kaszy gryczanej (4 torebki), 2 cebule, kostka masła, sól, sos grzybowy
Przemek L. paczka kaszy gryczanej (4 torebki), 300 g boczku w plastrach, 2 cebule, ser żółty w plastrach 200g, plusz
Yeti. paczka płatków owsianych 500 g (górskich, nie błyskawicznych), puszka tuńczyka, papryka x2, 300 g kabanosów, ser żółty w plastrach
Maciek. paczka płatków owsianych 500 g (jw.), ser topiony 3x100g, paczka sezamu 500g, skondensowane mleko
Przemek W. puszka groszku, puszka czerwonej fasoli, 300 g boczku w plastrach, krem czekoladowy, pasztet x2
Michał. puszka kukurydzy, puszka czerwonej fasoli, 300g boczku w plastrach, słoik dżemu, 2 pomidory, przyprawy (czosnek, pieprz, papryka, bazylia)
Piotrek. herbata (50 torebek), kawa (małe opakowanie), 300 g kabanosów, cukier w kostkach, paczka imbiru (do herbaty), cytryna
Olga. 6 jajek ugotowanych na twardo, ogórek, pasztet x2, mały słoik majonezu, papryka, 300g kabanosów, sos grzybowy x2

Dowolnie:
prywata - batony, chałwa, sezamki, coś do kubka (gorący kubek, chińska zupka, kisiel), marchewki

Paprykę polecam skroić, wygodniej niesie się w menażce. Marchewki normalnej wielkości.

Natalia & Jędrek – jak trafią się Wam kasze w promocji „torebka gratis”, bierzcie.
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 03:16 przez Maciej Hammer, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Światogor
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-09, 18:09

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Światogor »

Moja wstępna propozycja, transportu wygląda następująco:

Warszawa <-> Polańczyk
Z WARSZAWA,ZACHODNIA o godz. 20:00 dnia 16.12.2011 bus/autobus do POLAŃCZYK na ul. Zdrojowa. Według rozkładu przyjeżdża na godz. 3:35.

Polańczyk <-> Warszawa
Z Polańczyk do WARSZAWA,ZACHODNIA o godz. 22:05 dnia 18.12.2011 bus/autobus. Przyjazd o 05:25.

Jest jeszcze jeden wariant kolejowy. Z Przemyśl Główny, dnia 18.12.2011 o godz.18:45, jedzie pociąg do Kraków Główny, dojeżdża na godz. 23:12. Przesiadka do pociągu do Warszawy, który odjeżdża z Krakowa o 23:37. W Warszawie na Centralnym jest o 04:35 .
Wariant kolejowy, jest problematyczny ponieważ, nie znalazłem połączenia z Polańczyk do Przemyśla, w sensownym czasie; poszukiwania trwają, utrudnia mi brak szczegółów, naszego położenia w niedziele. Za to wariant kolejowy, uważam, za atrakcyjniejszy, ze względu na wygodę podróży, i możliwość wyspania się; co jest kluczowe, zwłaszcza jak ktoś (np. ja :)) ma kolokwium w poniedziałek, albo ma na rano do pracy.
Busy są, firmy Eurores, a oba pociągi to TLK.
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: jedrek_witkowski »

Witajcie,

mnie niestety nie uda się pojechać z Wami.

Przepraszam za kłopoty, które mogą być z tym związane.

Maciek, najwięcej zamieszania chyba dla Ciebie w jadłospisie. Może najłatwiej będzie jeśli wrócisz do poprzedniej wersji listy jedzeniowej, gdzie nie było Olgi i wtedy Olga weźmie to co przewidziałeś dla mnie.

Miałem mieć dwa referaty: Zbiornik Soliński i Baligród. Gdyby ktoś chciał je wziąć to mogę podesłać jakieś materiały, które znalazłem na różnych stronach.

Miałem się zająć sprzętem wspólnym i indywidualnym i postaram się dokończyć to ogarnianie

Dwa pytania, które są cały czas aktualne:

- Kto ma namiot? Ja na razie odpadam, więc mamy 2 namioty (4 miejsca). Potrzebujemy miejsca dla 7 osób! Kto jeszcze może zabrać namiot?
Namiot, który mam nie jest mój, ale jeśli okaże się, że nikt z Was nie ma/nie może pożyczyć to zapytam znajomego, czy mogę Wam pożyczyć.

- Apteczka sprzętowa.Czy apteczka jest na wyposażeniu w klubie, czy zawsze ją tworzymy ad hoc? Jeśli trzeba ją stworzyć to postaram się to jakoś ogarnąć.

Jeśli chodzi o pozostały sprzęt napisałem na forum kursówki nr 6 by ludzie przynieśli wszystko na egzamin, wtedy będzie można podzielić się zdobyczami!

Na dole posta wklejam aktualną listę sprzętową (nowy jest tylko krem)


LISTA SPRZĘTU WSPÓLNEGO

- namioty - Przemek (2), Michał (2)
- apteczka
- apteczka sprzętowa: power tape, nici i igła, sznurek
- kociołek
- wiadro
- 2 pokrywki, 2 rękawice kuchenne
- 2 puste plastikowe butelki 5-litrowe po wodzie – bierze Yeti

LISTA SPRZĘTU INDYWIDUALNEGO

Ubrania
- kurtka przeciwdeszczowa,przeciwwiatr
- długie spodnie,
- polar 1
- koszulka termoaktywne (jedna, max.dwie sztuki)
- czapka, szalik, rękawiczki!!!
- grube skarpetki (2 pary) + 1 para cienkich na powrót
- Bielizna
- Koszulka zwykła na dojazd / powrót, żeby ładnie pachnieć
- buty trekingowe
- stuptuty

Sprzęt
- kijki
- plecak
- karimata
- ciepły śpiwór, bądź dwa cieńsze
- dodatkowo folia NRC (warto! szczególnie jeśli ktoś nie ma zimowego śpiwora!)
- czołówka + zapasowe baterie
- kompas
- mapa, foliowana, oklejona bądź w mapniku
- zegarek
- długopis
- dokumenty (np. legitymacja studencka) i pieniądze
- telefon komórkowy, włożony w coś, żeby nie zamókł
- menażka
- łyżka/widelec lub niezbędnik
- nóż lub scyzoryk,
- kubek,
- świeczka + zapałki (zabezpieczone przed zmoknięciem)
- TERMOS
- kosmetyki - szczoteczka, pasta, chusteczki nawilżane do mycia, dezodorant (dla chętnych ;))
- KREM TŁUSTY DO TWARZY
- osobiste leki!!!,
- coś od przeziębienia i koniecznie coś na ból gardła
- papier toaletowy
- 2 worki na śmieci
- aparat foto (dla chętnych)

UDANEJ WYPRAWY!
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Karusia »

Marchewki są na przegryzkę.
Nie wiem czy jesteście świadomi, ale ostatnia kursówka zwykle zwie się "mrozówka" - nie muszę tłumaczyć dlaczego...

Na mrożonej marchwi można sobie połamać zęby! (był przypadek ukruszenia zęba kanapką)
cezar_1

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: cezar_1 »

Podpowiem, że niestety ogień też nie pomaga. Kanapka od spodu jest zwęglona, a jej dodatki na wierzchu są nadal lekko zmrożone :P
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Litrowy »

żarcie
Marchewki nie dość że zamarzają to jeszcze są ciężkie. Odradzam. Poza tym podoba mi się, jakaś odmiana, urozmaicenie. Będzie można poeksperymentować.

transport
kończyć będziemy gdzieś w trójkącie Polańczyk - Baligród - Cisna. Jak będziemy mieć busa nagranego to nie będzie problemu. No właśnie, co z busami?
Póki co zakładam że jedziemy w obie strony Euroresem. Czy mamy możliwość rezerwacji? To bardzo istotne i proszę o szybką reakcję. No i czy możemy wrócić przez Przemyśl, niezależnie od rezerwacji.

inne
Olga - przejmij tematy od Jędrka.

Pozdrawiam
PW
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Natalia

Re: 7. kursówka 17-18.12.2011

Post autor: Natalia »

Skoro lista już się - mam nadzieję - ustabilizowała, to bardzo proszę wszystkich o przesłanie mi danych - adresu zameldowania wraz z kodem, imienia, nazwiska i peselu na adres: n.okinczyc@gmail.com
ODPOWIEDZ