II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
AleksandraR
Posty: 4
Rejestracja: 2014-11-01, 19:54

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: AleksandraR »

Wstawiam listę sprzętu, gdybym czegoś zapomniała albo ktoś miał jakieś uwagi to proszę pisać :)

LISTA OSOBISTA SPRZĘTU
-śpiwór
-karimata
-dokumenty (dowód osobisty, legitymacja studencka, zniżki jeśli ktoś jakieś posiada), pieniądze
-ubranie odpowiednie do warunków pogodowych : kurtka, spodnie, czapka, ciepłe rękawiczki, szalik lub chusta, grube skarpety, buty za kostkę
-bielizna termoaktywna
-stuptuty
-czołówka z zapasem baterii
-kompas, mapa (skala 1:50 000)
-scyzoryk
-zapałki/zapalniczka, świeczka
-ew. kijki trekkingowe
-kosmetyczka
-apteczka (tabletki przeciwbólowe, tabletki na przeziębienie, plastry, maść na odciski itd.)
-papier toaletowy, mokre chusteczki
-kubek, menażka, widelec, łyżka
-coś do przegryzienia: orzechy, batony

LISTA GRUPOWA
-namioty
-apteczka
-mapa
-naczynia do przygotowania posiłków, rękawice ochronne
-termosy
-jedzenie
-ew. aparat fotograficzny
Ostatnio zmieniony 2014-11-11, 04:07 przez AleksandraR, łącznie zmieniany 4 razy.
AleksandraR
Posty: 4
Rejestracja: 2014-11-01, 19:54

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: AleksandraR »

Zaklepuję temat Gorczański Park Narodowy ;)
jedrek witkowski

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: jedrek witkowski »

Witajcie,
na liście brakuje na moje oko menażki, kubka i niezbędnika lub łyżki i widelca. Każdy powinien mieć te akcesoria.
Nie każdy za to musi mieć własny termos. Na środowym spotkaniu możemy ustalić, ile ich potrzebujemy i kto je weźmie.
Namiot to bardziej sprzęt wspólny bo nie każdy go bierze, ale to już detal.
Pozrdrawiam,
Jędrek W.
AleksandraR
Posty: 4
Rejestracja: 2014-11-01, 19:54

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: AleksandraR »

Ok, dziękuję za podpowiedź, poprawię listę
Kasia T.

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Kasia T. »

A teraz lekko spóźnione jedzenie, opracowane razem z Mikołajem. Czekamy na sugestie, wciąż nie jesteśmy pewni czy wszystko jest tak jak być powinno. Czy ktoś może czegoś nie jada? Jak już wszystko będzie ok, to poprosimy o ostateczną listę, byśmy mogli rozdzielić indywidualne listy zakupów.

Sobotnie śniadanie: 2/3 kanapki z drogi, herbata.

Obiad/obiadokolacja - porcja dla osoby: torebka ryżu, 10 dag kiełbasy (proponujemy krakowską), do tego 1 sos w proszku pomidorowy (np. Winiary) na 3 osoby, 1 puszka warzyw (ok 400g) na 4 osoby, planujemy na piętnaście osób, więc 1 groszek zielony, kukurydza, fasola czerwona i biała.

Ewentualna kolacja: jakiś gorący kubek, każdy dobiera według swojego smaku i swoich potrzeb (np. dwa).

Niedzielne śniadanie -porcja na osobę (w nawiasie na 15 osób): 1/3 chleba – ok. 4 kanapki (5 chlebów), ok. 30g sera w plasterkach (500g), 20g salami (300g), 20g szynki w plasterkach (300g), ok. 30g pasztetu (500g), ok. 15g masła (250g). Do tego 2 ogórki, ketchup.

Przekąski – porcja na osobę: 1 czekolada, ok. 25g krówki (opakowanie krówek ok. 400g), 50g orzechów laskowych (4x200g), 75g kabanosów (1,2kg), ok. 13g suszonych moreli (200g), ok. 13g suszonych daktyli (200g), ok. 13g suszonych śliwek (200g), ok. 13g suszonego ananasa, a jak nie będzie w sklepie, to można będzie kupić rodzynki lub inne owoce (200g).

Do tego: herbata czarna po ok. 5 torebek (ok. 80 torebek), 2 cytryny, pieprz, 75g soli; 1,5 szklanki cukru. I każdy na początek butelkę wody.
Ania B.

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Ania B. »

Witajcie,

Informacja w sprawie transportu w Gorce:
Autobus odjeżdża z D.A. Warszawa Zachodnia w piątek (14.11.) o 23:00 i na 6:20 jest w Nowym Targu. Z Nowego Targu o 7:17 jest transport publiczny (nie wiem dokładnie czy to bus czy autobus) do Kluszkowiec.
Biletów nie można zarezerwować, więc muszę je od razu kupić. Proszę, napiszcie do mnie na adres: abaczm(at)gmail.com, kto na pewno jedzie i prześlijcie odpowiednią kwotę na moje konto (dane do przelewu podam w mailu).

Ceny biletów do Nowego Targu:
normalny: 62 zł
studencki (-20%): 49,60 zł

Bilety kupię w środę (jeśli dotrą do mnie wpłaty od wszystkich uczestników) lub, w razie opóźnień, w czwartek. Weźcie, proszę, pod uwagę, że przelew pomiędzy bankami zajmuje często 2-3 dni robocze, dlatego jeśli możecie nadajcie je, proszę, w poniedziałek.

Pozdrawiam,

Ania
Katarzyna S

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Katarzyna S »

W sprawie jedzonka. Dla mnie wszystko dobrze. Mam pytanie co do kanapek na drogę i na śniadanie pierwsze. Każdy robi dla siebie?
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Witajcie,

Kilka słów komentarza oraz próśb do osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania:

1. Sprzęt:
- lista wydaje się kompletna, dodać można rzecz oczywistą czyli plecak z pasem biodrowym oraz pokrowcem od deszczu
- poproszę o zamieszczenie na forum listy namiotów które mamy do dyspozycji, chciałbym mieć pewność, że na wyjeździe każdy będzie miał gdzie spać

2. Jedzenie:
- wygląda smakowicie, wprowadziłbym kilka modyfikacji: po pierwsze chciałbym aby ostatni wieczorny sobotni posiłek był posiłkiem wspólnym, dla wszystkich. Ugotujmy zupę, może być coś gęstego, pożywnego (oczywiście z proszku). Co do przekąsek to zróbmy tak: niech każdy weźmie jedną czekoladę, jedną paczkę kabanosów (100 g) oraz jedną paczkę bakalii/suszonych owoców (100 g). Tak będzie prościej robić zakupy i łatwiej będzie podzielić jedzenie wspólne pomiędzy osoby, które je będą nosić

3. Dojazd tam:
- publiczny transport do Kluszkowców ok. Miej proszę we środę listę osób, które zapłaciły za transport.

4. Dojazd powrót:
- potrzebujemy pilnej informacji o ostatecznych koszach transportu powrotnego, warto kupić bilety przed wyjazdem, a co za tym idzie zebrać pieniądze - proponuję zbiórkę we środę (na pociąg, żeby kupić bilety), a pieniądze na ewentualnego busa każdy weźmie na wyjazd (musimy wiedzieć ile).

5. Gawęda przewodnicka:
- mam wrażenie, że ciągle mamy kursantów bez wybranego tematu gawędy...

6. Spotkanie we środę:
- spotykamy się bezpośrednio po wykładzie, dogadujemy szczegóły, dzielimy sprzęt itp. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

pozdrawiam i do zobaczenia,
Jędrek
DRUNIA
AgnieszkaW

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: AgnieszkaW »

Hej!

Zastępuję Olkę w organizacji dla nas sprzętu, więc raz jeszcze apeluję, żeby każdy napisał czy ma namiot.
wrzosiuuu@gmail.com: namiot tak/nie + iloosobowy + ewentualna nadwyżka śpiworów, które możecie pożyczyć

Mam jeszcze pytanie, ktoś z Was wie ile nas w końcu jedzie? Może tyle namiotów ile mamy już wystarczy.

W optymistycznej wersji mamy 10 miejsc do spania w namiotach, w mniej optymistycznej 6 ( 2x namiot 2-3 osobowy; 2x namiot 1-2 osobowy)
Kasia T.

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Kasia T. »

Jedzenie:
Sugestia z przekąskami rzeczywiście wiele ułatwi. Zaś samą listę zakupów rozdzielimy jak już będziemy znali dokładną listę, czyli już jutro.
A co do kolacji będzie żurek, wiec: 1 torebka zupy w proszku na 3 osoby (plus jedna dodatkowo = 6), dla zagęszczenia makaron świderki ok. 60g na osobę (900/1000g) oraz boczek wędzony ok. 40g na osobę (600g), a także majeranek i może mały chrzan w słoiku.
Damian

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Damian »

Witajcie,
Zgłaszałem się na poprzednim spotkaniu kursówkowym ale teraz jeszcze potwierdzę, że jadę z wami. Równocześnie rezerwuje temat Zbiornik Czorsztyński
Pozdrawiam i do zobaczenia jutro

Damian Odo
Czarek
Posty: 4
Rejestracja: 2014-11-04, 18:07

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Czarek »

POWRÓT
Przepraszam, że piszę późno. Na trasie Kamienica Kraków jeździ bus firmy DIDI TRANS, ok. 17 jest w Kamienicy, koszt ok. 20 zł. Później jedziemy pociągiem (z Krakowa 20:05, w Warszawie 23:18), koszt 50 zł normalny, 25 zł studencki.

Czarek
Ania B.

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: Ania B. »

Cześć,

W sprawie transportu w Gorce jak dotąd zgłosiło się do mnie 8 osób. Przelewy dotarły od 3.
W tej sytuacji bilety pójdę kupić jutro, ale proszę zgłaszajcie się jeszcze, jeśli chcecie jechać. Zawsze możecie zrobić przelew i wydrukować potwierdzenie, które dacie mi dziś wieczorem lub prześlecie mailem.
Niechętnie, ale przyjmę też odliczoną gotówkę, jeśli nie będziecie mieli innego wyjścia.
Przypominam mój adres: abaczm(at)gmail.com (piszcie, to podam dane do przelewu).

Ceny biletów:
62 zł normalny
49,6 ulgowy

Pozdrawiam i do zobaczenia wieczorem,

Ania
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: jedrek_witkowski »

Witajcie,
poniżej zaktualizowana lista referatów i przydziały. Osoby, które się jeszcze nie zgłosiły do żadnego z referatów prosimy o deklarację na forum do czwartku do końca dnia.

1. Grupy etnograficzne w Gorcach - Martyna
2. Tradycje pasterskie - Katarzyna S.
3. Fauna i flora Gorców - Mikołaj M
4. II wojna światowa w Gorcach - Zuza L
5. Józef Kuraś - biografia ???
6. Seweryn Goszczyński - biografia - Agnieszka P.
7. Kazimierz Sosnowski - biografia ???
8. Infrastruktura turystyczna w Gorcach ???
9. Geomorfologia Gorców - Aga W
10. Historia osadnictwa w Gorcach - Kasia T.
11. Kolejka wąskotorowa w dolinie Kamienicy - Ania B.
12. usunięty
13. Gorczański Park Narodowy i ochrona przyrody w Gorcach - ???
14. usunięty
15. Zbiornik Czorsztyński - Damian Odo

Pozdrawiamy
AgnieszkaP
Posty: 9
Rejestracja: 2014-11-04, 18:40

Re: II kursówka (15-16 listopada) Gorce

Post autor: AgnieszkaP »

Cześć! Bardzo proszę tych, którzy załatwili zaświadczenia w którejś z publicznych przychodni warszawskich o sugestie co do lekarza, do którego mogłabym się udać. Dzięki!
ODPOWIEDZ