Logo

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: Logo

Post autor: Karusia »

Jak by to powiedziec s... po gaciach - znaczy kolanka nam się trzęsą...

Aha Paveł masz rację z tymi trójkątami, kto jak kto ale my byśmy trójkąta nie wymyślili...
No i rzeczwyście piłka ma tyle wspólnego z górami, że hu hu! To ci zerżnięcie!

Też się uśmiałam :P
Caleb
Posty: 6
Rejestracja: 2007-05-24, 15:42

Re: Logo

Post autor: Caleb »

Nasikamy Wam do Wisly, narobimy do wyngla i gornicy pobija warszowskich policjantow!
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Logo

Post autor: Maciej Egermeier »

Caleb,
Napisz jakieś sensowne stanowisko w sprawie tego loga i zamykamy ten wątek. Po kilku dniach zostanie skasowany.

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia, co do loga SKG to je wyraźcie na piśmie i prześlijcie pocztą. Oczywiście jeśli jesteście właścicielami loga Ruchu Chorzow. Odpowiemy na pismo, które zostanie do nas przesłane - przedstawimy nasze stanowisko.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: Logo

Post autor: Wojtek »

Coz... Prawda jest taka, ze nie mamy zielonego pojecia, czym kierowal sie czlowiek, ktory prawie 30 lat temu zaprojektowal nasze logo. Moze byl kibicem Ruchu; moze widzial ich znaczek i mu sie spodobal i, brzydko mowiac, wykorzystal go celowo; a moze znal ich logo i podswiadomie sie nim pokierowal; a moze - wreszcie - zainspirowalo go to samo, co tworcow znaczka Ruchu.
Mojm zdaniem glupio to wyglada - ale niczego nie przesądzimy i nie zmienimy. Bo ze Ruch ma starszy znaczek niz my to pewne. :-?

W.
Caleb
Posty: 6
Rejestracja: 2007-05-24, 15:42

Re: Logo

Post autor: Caleb »

Jakby nie bylo to logo jest fajne ;d
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: Logo

Post autor: Karusia »

i na tym poprzestańmy :-D
Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: Logo

Post autor: Tomek_N »

Studenckie koła przewodnickie tradycyjnie mają trókątne blachy.
Taka tradycja - bardzo bardzo stara.

Symbol góry w klubie górskim też chyba nikogo nie dziwi. Także wszelkie podobieństwo jest przypadkowe i nie ma się czemu dziwić.
Jeszcze jakiś czas temu funkcjonowały identyczne w kształcie i kolorystyce tarcze szkolne przyszywane do fartuchów. I nie sądzę, żeby można było mówić o jakimkolwiek plagiacie. Pozdr.
Grzegorz Barczyk
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-28, 12:01

Re: Logo

Post autor: Grzegorz Barczyk »

Witam :)
Pozwolę sobie dorzucić "dwa słowa" w kwestii "zerżnięcia".
Fakt, że K.S. Ruch Chorzów powstał 87 lat temu a SKG 30 - nie ma związku. Istotnym jest kiedy powstały obie odznaki - i czy uprawnione jest stawianie zarzutów o "zerżnięciu". Ponieważ ten temat, został wykorzystany na innym forum górskim przez Lecha R. - do Jego dziwnych celów (zapewne niektórym znanego) chciałbym pewne rzeczy "wyprostować".
Muszę w związku z tym odwołać się do kol. Caleba. Czy masz informacje na temat czasu powstania projektu i wykonania znaczka K.S. Ruch Chorzów? Jeśli nie - to na jakiej podstawie śmiesz stawiać dosyć poważne zarzuty "zerżnięcia".

Informacje na temat historii powstania znaczka klubowego SKG - są dokładne i znaleźć je można w klubowej "Księdze pamiątkowej" (czy też kronice). Obecny znaczek - jest trzecim z kolei znaczkiem SKG. Bezpośrednio przed tym "modelem" w użyciu był nieco inny. Również trójkątny (bez takich zaokrągleń na szczytach), z prawie analogicznym motywem graficznym - czyli szczytu (stylizowany Mnich? Matternhorn?? - coś w tym stylu). Kolory - ze względów czysto technicznych były jednak zupełnie inne (złoto-czarne) - i porównanie tamtego znaczka ze obecnym znaczkiem K.S. Ruch Chorzów - w żaden sposób nie pozwalało na stawianie zarzutu "zerżnięcia". Natomiast pierwszy klubowy znaczek - był całkowicie różny od obecnego.
Kol. Caleb - zostal zaliczony przez Lecha R. do "osób związanych z SKG". Nie wiem na ile jest on z Klubem związany - ale proszę - we własnym imieniu, by myślał ZANIM wyśle list na dosyć poważny temat.
serdecznie pozdrawiam klubowiczów
gb
Ostatnio zmieniony 2007-05-28, 12:22 przez Grzegorz Barczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
gb
Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: Logo

Post autor: Tomek_N »

Oooo

A można wiedziec, gdzie spamer zwany Lecham R, dla którego chyba jesteśmy zbyt łaskawi, obsmarował nasz Klub?
Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: Logo

Post autor: Tomek_N »

Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: Logo

Post autor: Tomek_N »

Mam jeszcze jeden znaczek, z którego zerżneliśmy ....

Obrazek
Grzegorz Barczyk
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-28, 12:01

Re: Logo

Post autor: Grzegorz Barczyk »

Tomek_N pisze:Mam jeszcze jeden znaczek, z którego zerżneliśmy ....

Obrazek
Bingo - jestem pod wrażeniem "przestępczej" działalności dawnych klubowiczów... :twisted: :twisted: :twisted:

pozdrawiam
gb 8-)
gb
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: Logo

Post autor: Karusia »

Nie no Tomek teraz to już przegiąłeś! :-P

A w ogóle, to po co ta dyskusja - każdy normalny człowiek widzi, że to żaden plagiat...
Rany! Ale problem urósł!
A rzeczony Lech R mógłby zachować uwagi dla siebie, bo wzbudza komentarze nie tylko na 'swoim' forum ale i tutaj... Niech oskarży populację węży Eskulapa o bycie na znaczku służby zdrowia - naprawdę genialne pomysły do dyskusji!
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Logo

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Grzegorzu!

Gratuluję samozaparcia w dyskusji na tamtym forum... ja na ogół po dwóch, trzech odpowiedziach kończyłem dyskusje wiecznym milczeniem i nie ja jeden tak czyniłem...:)

Pozdrawiam
Lech
Posty: 11
Rejestracja: 2007-04-23, 12:51
Kontakt:

Re: Logo

Post autor: Lech »

Karusia pisze:A w ogóle, to po co ta dyskusja - każdy normalny człowiek widzi, że to żaden plagiat...
Oczywiście masz rację. I ja też tak naprawdę to widzę, że mimo podobieństwa to nie zaden plagiat. Tym przykładem posłużyłem się tylko po to, aby w sposób nieco żartobliwy ukazać jak łatwo można komus zarzucić kradzież praw autorskich, co miało miejsce kiedy pewien wątpliwy specjalista od wątpliwych praw autorskich wywołał na kilku forach dyskusyjnych karczemną awanturę. Chodziło mu o rzekomy plagiat odznaki przewodnika sudeckiego, jakiego wg jego chorych wizji dopuścił się Klub Sudecki z Poznania przy projektowaniu odznaki i plakietki klubowej. Poniżej dla porównania:

Obrazek
Odznaka przewodnika sudeckiego

Obrazek
Plakietka Klubu Sudeckiego z Poznania

Obrazek
Odznaka Klubu Sudeckiego z Poznania

Dla przykładu kolejne podobne do siebie odznaki. Która z nich jest pagiatem?

ObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam

Lech

Obrazek
ODPOWIEDZ