Sprawy związane z nowym forum

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

ovh.pl to tak naprawdę nie PL, tylko Francja. Więc możliwe że to są kolokowane serwery gdzies tam. Tak mi przynajmniej mówi GeoIP.

No właśnie... co to za dziwna ksywa ;) Nie wiedziałem zupełnie kto się tak mądrzy ;)
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

gutek pisze:
Ale ponoć ma tendencję do padania.
Nie ten ma tendencję do padania tylko ten UW.

Maciek
Awatar użytkownika
Maciej Jaśkowski
Posty: 47
Rejestracja: 2007-04-01, 22:12
Lokalizacja: Wierzbno

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Jaśkowski »

Ok. To ja naśladują mojego idola Wierzejskiego ogłaszam konkurs na ksywę dla siebie. Warunki konkursu ogłoszę po jego zamknięciu, a zamknięcie nastąpi nie wcześniej niż nastąpi.

a co do ovh.pl : to są dobre serwery. Mam tam jedną stronę (www.mimy.pl), działa szybko i bez zarzutu. Mają serwery w niemczech, francji, polsce i pewnie jeszcze w paru innych krajach. A pozbylibyśmy się bannera lamersów.
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

Lamersów trochę zmniejszę, aby nie waliło tak po oczach. Nie wiem, czy jest to aż taka duża uciążliwość. Jak uważacie?

P.S. Jeśli chodzi o ksywę to nie jest dobre po prostu "Jaśko"?
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Wojtek »

Mnie banner reklamowy ani troche nie przeszkadza.

W.
Kasia z Ł.
Posty: 27
Rejestracja: 2007-04-02, 00:37

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Kasia z Ł. »

Cześć, chwilę człowiek odcięty od świata, a tu taaaaaaaaaaaakie zmiany! NOWE FORUM:)
Ciekawe, wiele rzeczy, których jeszcze nie chwytam;) i trochę się gubię. Dlatego sprawdzam czy umiem w ogóle wysłać posta.
Pzdr. - Kasia:)
PS. Zyga, jak zwykle rozbraja:) Avatar - super!:)
Awatar użytkownika
Marcin Zarzycki
Posty: 264
Rejestracja: 2007-03-30, 15:19

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marcin Zarzycki »

"Przeszkadza ci powielanie wątków z forum na forum?"

Nie, nie. Chodzilo mi o to, ze takich forow jest w necie sporo. Ale o tym juz pisalem. Przyzwyczajam sie do nowego forum i w sumie jestem z niego coraz bardziej zadowolony.

Pozdrawiam
MZ
PAwel.
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-02, 08:37

Opinie o nowym Forum

Post autor: PAwel. »

Maciej Egermeier pisze:Karolino

Jeśli chodzi o wygląd forum. Możesz popatrzeć jakie są tzw. style na stronce http://www.phpbbstyles.com/
Tylko jest sprawa taka, że może być trochę zabawy z tłumaczeniem takiego stylu. No ale można potem pokombinować.

Maciek

Hej,

No niezła rewolucyja. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Kwestia czasu i treningu ;-). Ale faktycznie stare Forum było czytelniejsze, łatwiejsze do obsługi, wydaje mi się że bardziej przyjazne. Co nie oznacza, że obecne Forum po pewnym czasie nie zyska takiego samego uznania. ;-). Ciekawe jak będzie wyglądała nowa strona internetowa SKG. :?:


Pozdro,
PAwel. 8-)
PAwel.
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

Pawle,
A jak tam wyjazd? Widzę że jakoś wróciłeś ;)

Maciek
Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Tomek_N »

Mi baner sponsora w ogóle nie przeszkadza :)
W sumie cieżko było znaleźć kogoś kto by dał tak wiele tak wielu za tak niewiele :lol:
Co do zmian na nowym już forum, to bym sie nie śpieszył, najpierw dobrze jest sie oswoić z tym co już jest a potem rozbudowywać. Na pewno przyda się jakieś rozdzielenie forum na części tematyczne ale to nie od razu, nie ma pospiechu. To samo dotyczy zmian graficznych.

W ogóle to chciałbym powiedzieć, że Maciek zrobił kawał dobrej roboty.
Awatar użytkownika
Marta Cobelto
Posty: 387
Rejestracja: 2007-03-28, 15:47

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marta Cobelto »

Ano. Jak tak informatyk mówi, to coś jest na rzeczy.
Mnie też banner nie przeszkadza, zwłaszcza, ze nie znam tej firmy i to tak nie bije po oczach jak jakaś Coca cola albo coś w tym rodzaju. Można go potraktować jako element wystroju forum i nawet nie zauważyć...
Andrzej L.
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-01, 08:29
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Andrzej L. »

Tomek_N pisze: W sumie cieżko było znaleźć kogoś kto by dał tak wiele tak wielu za tak niewiele :lol:
http://www.forumer.com/ daje to samo i bez reklam.

Wyświetlenie takiego banerka, na stronach z dobrą oglądalnością, jak forum SKG, kosztuje od 20 do 40 PLN za 1000 odsłon :)

Kto wie ile odsłon ma forum dziennie??
Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Tomek_N »

Taki detal ...

My nie dostaliśmy forum.
My dostaliśmy hosting na serwerze na nową stronę klubową. Możemy tu robić co chcemy. Mamy miejsce (dużo miejsca) na forum, galerie, opowieści z wyjazdów i co tylko potrafimy zrobić. Mamy dużo miejsca i szybki transfer oraz pełną kontrolę nad tym co sie na tej stronie znajduje. A poza tym i co dość ważne my to mamy i to ostatnie jest zdecydowanym argumentem na korzyść tego rozwiązania w odróżnieniu od choćby najnowocześniejszego serwera z najszybszym łączem, którego nie mamy[\b].

A tak w ogóle to co jest nie tak? Że udało nam się miejsce na serwerze za darmo załatwić?
Że coś drgnęło?

A propos klubowego budżetu na informatykę to jak u nas jest z płaceniem składek?
Awatar użytkownika
Maciej Jaśkowski
Posty: 47
Rejestracja: 2007-04-01, 22:12
Lokalizacja: Wierzbno

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Jaśkowski »

Tomek_N pisze: A tak w ogóle to co jest nie tak? Że udało nam się miejsce na serwerze za darmo załatwić?
Że coś drgnęło?
Jest super bajerancko, że jest nowe forum; jakoś zbrakło czasu, żeby to wcześniej napisać. Ale to nie znaczy, że nie może być lepiej ;) Była dyskusja o tym, czy nie lepiej byłoby wynająć serwer, więc dorzuciłem swoje dwa grosze, ale nikt tu nie będzie, rzecz jasna, kruszył kopii o baner.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Wojtek »

Marto,

Reklama Coca-Coli bylaby O WIELE fajniejsza, bardziej efektowna i po prostu LEPSZA. Ale jak sie nie ma, co sie lubi, to sie lubi, co sie ma ;-). A forum jest fantastyczne.

W.
ODPOWIEDZ