Zapraszamy na Mikołajkowy Kiermasz sprzętu górskiego i podróżniczego!

370200612 1298694420820175 2863775427497156170 n

Masz ochotę wyrwać się na weekend z Warszawy? Chcesz spróbować swoich sił w zimowym trekkingu w górach, a może marzy Ci się nocleg w klimatycznej ogrzewanej Jurcie i wieczorne saunowanie? Jeśli tak to zapraszamy na Rajd Mikołajkowy w Beskidzie Sądeckim! Do wyboru mamy dwie trasy Pauliny i Tomka, które spotkają się wieczorem nad Wierchomlą.

rajd mikolajkowy

Ze smutkiem informujemy, że 26 października zmarł pan Janusz (Janusz Rżewski), stały bywalec naszej bazy namiotowej w Podwilku, dusza towarzystwa, dżentelmen, sportowiec...
 
Z Panem Januszem wspaniale było gotować, kosztować lokalnych klawiszy i degustować gruzińskich win...
Z Panem Januszem wspaniale było bez hańby przegrywać we wszelkie możliwe gry hazardowe, które zresztą sam na bazie zaszczepił...
Z Panem Januszem wspaniale było być pokonanym w badmintona, bule czy krokieta...
Z Panem Januszem wspaniale było buszować w ciuchach w Jabłonce i znajdować perełki na rewię mody bazowej...
Z Panem Januszem wspaniale było siedzieć sobie przy ognisku, śpiewać, oglądać perseidy i słuchać jak tiry zasuwają na Chyżne...

parnassos

Wszystkich spragnionych antycznego świata zapraszamy na zimowy wyjazd do Grecji, w góry Parnassos - mitycznej siedziby boga Apollina! 🗻

Miejsce: Pasmo Parnassos (środkowa Grecja), Delfy, Ateny
Termin: 4.01-9.01.2024 (wylot 4.01 rano, powrót w nocy z 9.01 na 10.01)
Koszt: 2900 zł (w tym zaliczka 1500 zł)

andrzej ochremiak

Z ogromnym smutkiem i poczuciem straty przekazujemy, że 15 października zmarł niespodziewanie Andrzej Ochremiak, jeden z czworga założycieli Studenckiego Klubu Górskiego, przewodnik i instruktor; zapalony narciarz, turysta i miłoścnik gór. Rodzinie oraz przyjaciołom Andrzeja składamy najszczersze wyrazy współczucia.

"(...) Zaczęło się wszystko jak w bajce: Dawno, dawno temu, przy stole na którym stały talerze z parówkami, spotkały się cztery osoby płci mieszanej. Zachowały się w archiwach pamięci nazwiska tej CZWÓRKI. Byli to: Ewa Złotowska, Andrzej Ochremiak, Jacek Salak i Piotrek Zaremba. Ponieważ wszyscy lubili chodzić po górach, postanowili założyć turystyczny klub górski. (...) Jak postanowili, tak zrobili. Chodzili załatwiać sprawy oficjalne to tu, to tam, aż doszli do wniosku, że cztery osoby to trochę mało (...) Zaprosili więc na zebranie swoich znajomych, kusząc ich zaszczytnym tytułem "członka założyciela". Przyszło nawet sporo osób."

W latach 70., gdy nie było Internetu, smartfonów i ogólnodostępnych centrów handlowych dołączenie do klubu turystycznego było poniekąd oknem na świat. W Bieszczady jeździły wtedy całe pociągi pełne studentów... Historia naszego klubu zaczęła się od decyzji studentów psychologii na UW - w 1976 roku czworo przyjaciół postanowiło założyć klub górski. I choć nie każdy z obecnych członków Klubu znał Andrzeja to każdego z nas dotknął efekt jego pracy - dzięki niemu łączy nas wspólna pasja.

Marzy Ci się wyjazd w góry, gdy wkoło czuć już złotą, polską jesień? Chcesz poczuć klimat górskich chatek studenckich, powłóczyć się szlakami, grzbietami i krzakami? Chcesz odkryć nieznane zwykłemu turyście miejsca, w których można się przekimać w pięknych warunkach? A może wszystko naraz? Zapraszam Cię w dniach 18-19 listopada na Rajd szlakiem górskich chatek w Beskid Żywiecki.

zapowiedzi rajdow SKG

Baner InO

Serdecznie zapraszamy na 1. edycję Imprezy na Orientację SKG!

Charakter imprezy

InO to impreza na orientację w formie marszu z mapą. Zespoły mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoja obecność przy ustawionych w terenie punktów kontrolnych. Na danej trasie zwycięża zespół, który za pokonanie trasy uzyskał najmniejszą liczbę punktów karnych. 

Kiedy?

Impreza odbywa się w sobotę 28 października, w czasie dnia na terenie Puszczy Białej. Teren imprezy to obszar leśny, podleśny i łąkowy, o zmiennej przebieżności.

Spragniony pięknych widoków i ciekawych opowieści?

Wybierz się z nami w Góry Izerskie!

Termin: 10-12.11.2023
Miejsce: polsko-czeskie Góry Izerskie
Koszt: 550 zł
Zapisy: https://forms.gle/MjQmBrp1yguJHhHS6

Góry Izerskie

 

Marzy Ci się zobaczenie Alp w zimowej scenerii? Lubisz odrobinę szaleństwa na śniegu? Idealnie! Jedź z nami do Szwajcarii!

Termin: 13/14-21.01.2024
Miejsce: Interlaken, Grindelwald oraz Lauterbrunnen w Szwajcarii
Koszt: 4500 zł
Zapisy: https://forms.gle/XXxgbkDboGH5jywE7

Szwajcaria Zdjęcie w tle na Facebooka

Słowacja na 4 dni – 21-24 września (czwartek – niedziela)

zapowiedzi rajdow 2023 mała fatra

Pracodawca wysyła Cię na przymusowy krótki urlop albo chcesz świętować zaliczone wrześniowe poprawki? Zapraszam Cię na przedłużony górski weekend w Małej Fatrze! Wyjeżdżamy w nocy ze środy na czwartek i w czwartek rano ruszamy na grań! Przygotuj dobrą kondycję, nie zabraknie wymagających odcinków, pięknych widoków i wczesnojesiennych krajobrazów w jednym z najpiękniejszych pasm górskich, jakie poznasz. Mały Krywań, Wielki Krywań, Stoh, Wielki Rozsutec, atrakcje etnograficzne, historyczne i przyrodnicze.

Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Wybierz się z nami do Słowackiego Raju! 
Czekają na Ciebie przepiękne wąwozy, drabinki wzdłuż huczących wodospadów i kładki zawieszone tuż nad rzeką!
w ramach X Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej - „Wędruj z nami!”

zapowiedzi rajdow SKG słowacki raj