9-11 grudnia 2016
prowadzący: Tomasz Wolszczak

 

photo 0002M

 

Zapraszam serdecznie na rajd w Beskid Wyspowy. Odkryjemy nieco historii i kultury północno-zachodniego krańca tego regionu, sprawdzimy czy leży już śnieg oraz zaczniemy wypatrywać pierwszej gwiazdki. W końcu do Bożego Narodzenia będą już tylko dwa tygodnie!

Trasa nie jest trudna technicznie (będziemy poruszać się głównie znakowanymi szlakami), ale wymaga dobrej kondycji fizycznej. Pierwszego dnia mamy do przejścia długi odcinek z duża ilością podejść, dzień drugi upłynie nam nieco bardziej leniwie.

Zapisując się pamiętajcie, że warunki w górach mogą być już mocno warunki zimowe.

 

photo 0001M

 

Trasa*

 

Sobota: Kasina Wielka - przeł. nad Wierzbanową - Ciecień - Wiśniowa - Lubomir - Łysina - schronisko PTTK na Kudłaczach (około 30 GOT**)

Niedziela: schr. PTTK Kudłacze - przeł. Sucha - Kamiennik - Poręba - Działek - Ukleina - Myślenice (około 20 GOT**)

 

*   trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe;

** GOT - jednostka ułatwiająca oszacowanie czasu przejścia w terenie górskim; 1 GOT odpowiada odległości 1 kilometra w terenie płaskim;

 

 

 

Informacje ogólne:

  • Termin: 9-12 grudnia 2016 r.

  • Wyjazd i powrót: Wyjazd z Warszawy w piątek 9.12 późnym wieczorem. Powrót planowany w niedzielę 11.12 późnym wieczorem.

  • Charakter trasy: Trasa średniej długości i średnio wymagająca technicznie. Prowadzi głównie po szlakach. Wymagana dobra kondycja umożliwiająca szybki, całodzienny marsz z plecakiem.

  • Przeciwwskazania: Niechęć do szybkiego maszerowania, alergia na obiekty sakralne.

  • Koszt: 240 zł, zawiera: transport, nocleg w schronisku, ubezpieczenie, obiad i kolację w sobotę, śniadanie w niedzielę, przegryzki na trasie oraz opiekę przewodnika. Podany koszt jest kosztem maksymalnym wraz z rezerwą na nieprzewidziane wydatki. Jest to zarazem kwota, którą należy wpłacić przed rajdem. W przypadku niższych kosztów ostatecznych, dokonam zwrotów po rajdzie.

  • Dodatkowe koszty: Zakup części przegryzek na trasę (dostaniecie listę) oraz obiadokolacja w niedzielę (udamy się do pizzerii).

  • Uwagi: Niezbędne są: śpiwór, sandały lub klapki (są wymagane w schronisku), menażka, spory plecak (w którym znajdzie się miejsce również grupowy ekwipunek i prowiant) oraz dobre, wygodne buty trekkingowe. Proszę o zapoznanie się ze szczegółową listą osobistego ekwipunku »

  • Limit miejsc: 10.

  • Zapisy: Odbywają się poprzez formularz » i trwają do końca listopada.

  • Kontakt: tomasz.wolszczak [at] skg.uw.edu.pl w tytule: rajd antyBURAK 2016 (proszę o trochę cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedź).

 

ZAPRASZAM

 

Zdjęcia: Tomasz Wolszczak

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.