Zapraszamy do spędzenia majówki na rajdzie Gorce-Pieniny! W terminie 28 kwietnia - 5 maja odwiedzimy pasma Beskidu Wyspowego, Gorców i Pienin. Na lubiących przyrodę i górskie wędrówki czeka malownicza i pełna atrakcji trasa.

 

 DSC5622

 

Czekają nas widoki na Tatry z skalistych pienińskich grzbietów i gorczańskich hal. Spróbujemy owczych serów i żętycy prosto od pasterzy. Poznamy historię rejonu i zwiedzimy ruiny zamków Czorsztyn i Pieniny. Odwiedzimy Czerwony Klasztor z którego spłyniemy na tratwach słynnym Dunajcem i będziemy eksplorować malowniczy wąwóz Homole.

 

Zamek Czorsztyn Michal PlutaMuchomor Michal Pluta

 

Dzięki obecności botanika sporo czasu spędzimy w atrakcyjnych przyrodniczo miejscach i nauczymy się rozpoznawać m. in. zioła i kwiaty - niektóre wykorzystamy do przyrządzania posiłków na ognisku. Przy odrobinie szcześcia spotkamy licznych przedstawicieli lokalnej fauny. Ostatni dzień poświęcimy na odkrywanie uroków Piwnicznej Zdrój.

 

Trasa

 

Informacje ogólne

Charakter trasy: prowadzi głównie po przygotowanych szlakach, noclegi w schroniskach, bacówkach, a nawet na wieżach. Doświadczenia górskie nie jest wymagane, ale przydadzą się zainteresowania przyrodnicze i gotowość do całodniowych wędrówek z plecakiem.

Transport: wyjazd w piątek 27 kwietnia o godz. 22:30 z dworca kolejowego Warszawa Centralna. Powrót w niedzielę (6 maja) wcześnie rano.

Koszt: 500 zł zawiera: transport, noclegi, ubezpieczenie i wszystkie atrakcje.

Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę i produkty spożywcze z których przygotujemy niektóre posiłki (dostaniecie listę zakupów), pizza w sobotę.

Limit miejsc: 11

Zapisy: przez formularz » - ZWOLNIŁY SIĘ MIEJSCA

W razie pytań: majowka(at)skg.uw.edu.pl, lub tel. 506 600 710.

 

  DSC21007 2

 

 

ZAPRASZAMY

 

 

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. Zdjęcia: Michał Pluta.