8-9 X 2016. Rajd z okazji 40-lecia Klubu. Tak, jedziemy. I tu miła niespodzianka. Kto prowadzi jedną z tras? Trasę „dinozaurów” - Bogdan. Choć lata jego nieobecności w Polsce nas rozdzieliły, to po powrocie postanowił znów być z nami. Przewodnik (szósty w klubie) zawsze pogodny, otwarty i uśmiechnięty, dbający o swoich uczestników. Minęło 40 lat, a tak jakby nic się nie zmieniło, jakbyśmy widzieli się wczoraj, tydzień temu. Tym, razem zafascynowany nie tylko górami, wędrówką, ale też fotografią, więc zostawia nam pamiątkowe zdjęcie. Cieszy nas ten powrót, cieszy perspektywa spędzenia paru chwil na wspólnej wędrówce, z tak ważną przecież dla Klubu osobą. Bo choć nie wszyscy o tym pamiętają, to projekt obecnego znaczka i logo klubowego wyszedł właśnie spod jego pióra. Dziękujemy Bogdanie za to, za pamięć o nas i Klubie, i za to spotkanie.

 

Joanna Traczyk

 

bogdan_2.jpegbogdan_1.jpg

 

Bogdan odszedł na zawsze 10 stycznia 2019 r.

Od 1979 r. był przewodnikiem SKG. Studiował Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, następnie Informatykę w Lund w Szwecji, dokąd wyemigrował podczas stanu wojennego.

Przez większość życia zawodowego był związany z testowaniem oprogramowania. Był jednym z prekursorów tej dziedziny w Polsce. Brał udział w tworzeniu organizacji jak SAST, 1995 (Swedish Association for Software Testing) oraz SJSI, 2003 (Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych). Pisał artykuły i książki z tej dziedziny. Blogował i szkolił.

 

logo_bogdana.jpg