Pięknych gór jest niemało

Lecz najwięcej w Ukrainie

Tam me serce pozostało

Na Pikuja grani

Jeżeli masz ochotę sprawdzić, czy anonimowy autor powyższego haiku miał rację to zapraszam Cię serdecznie na rajd majówkowy na Ukrainę.

pikuj

Pikuj - najwyższy szczyt Bieszczad, fot: Karol Nienartowicz

Wśród atrakcji wyjazdu będziemy zwiedzać Lwów, nazywany "drugim Wiedniem", który do II wojny światowej był ważny ośrodekiem kultury polskiej. Do dziś zresztą bez problemu porozmawiamy tam z lokalsami w języku polskim.

Reszta wyjazdu to już wędrowanie po górach. Zapuścimy się w rzadko odwiedzany przez turystów Beskid Skolski. Zdobędziemy też Pikuj, najwyższy szczyt Bieszczad, a wędrując jego malowniczą granią z góry (*) będziemy mogli patrzeć na majówkowiczów tłoczących się po polskiej stronie granicy.

(*) Pikuj jest wyższy niż Tarnica.

Ramowy plan wyjazdu:

• 27.04 wieczór - wyjazd z Warszawy autobusem rejsowym
  • 28.04 zwiedzanie Lwowa, nocleg w hostelu
  • 29.04 - 1.05 przejazd pociągiem do Skola, przejście w Beskidach Skolskich
  • 2-4.05 przejazd do Biłasowicy, przejście granią przez Pikuj do Sianek
  • 5.05 powrót do Warszawy

Charakter wyjazdu:

Będzie to typowy rajd górski w stylu SKG. W odwiedzanych górach nie ma rozbudowanej infrastruktury turystycznej, w związku z czym będziemy samowystarczalni. Oznacza to, że plecaki będą dość ciężkie; będziemy nosili namioty, garnki, zapas jedzenia i wody. Gotować będziemy na ogniskach, lub palnikach.

Od uczestników oczekiwane jest zaangażowanie we wspólne przygotowywanie obozowisk i posiłków; nie wszystko będzie “poddane pod nos”.
Jak można się domyślić, w czasie części górskiej nie będzie możliwości korzystania z łazienek i pryszniców.

Wyjazd będzie bezalkoholowy.

panorama

Panorama z Żurawki, fot: Karol Nienartowicz

Limit miejsc: 8 + przewodnik + obserwator

Zgłoszenia przez ­-> formularz

Szacunkowy koszt wyjazdu: 800 zł

Taką kwotę będzie trzeba wpłacić przed wyjazdem. Jest spora szansa, że ostateczny koszt wyjazdu będzie mniejszy, wtedy będę dokonywał zwrotów.

Wyjazd jest organizowany w ramach mojej praktyki przewodnickiej. Oznacza to w szczególności, że będzie z nami dodatkowy wolontariusz - obserwator.

W razie pytań: blazej.osinski(at)gmail.com w tytule: Majówka 2019 lub tel. 693 975 530

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.

paraszka

Widok na Paraszkę, fot: Marek Owczarz

jesienny

Zadowoleni uczestnicy rajdu jesiennego, fot: ja :-)