Zapraszamy na niezapomniany weekend w Beskidzie Sądeckim z przewodnikami Eweliną i Januszem!

Poczuj jesień w górach pełną piersią! :) 

 

sadecki_1.jpg

Złotym kobiercem wymoszczone góry... Jesień w doliny przyszła dziś nad ranem... Buki czerwienią zabarwiły chmury... Z latem się złotym właśnie pożegnałem... (fot. Google images)

 

PLAN DZIAŁANIA: 

 

piątek 11.10. wieczorem wyjeżdżamy z Warszawy

 

sobota 12.10. cały dzień na szlaku :) 12,5 km i 22 GOT

Zaczynamy w Rytrze, gdzie zjemy śniadanie i zwiedzimy ruiny zamku, górującego nad miasteczkiem.

Następnie czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim będziemy podchodzić przez Jaworzynę Kokuszczańską, Halę Pisaną  i Wierch nad Kamieniem do Schroniska PTTK na Hali Łabowskiej - tam zostajemy na nocleg.

W schronisku jemy obiadokolację i spędzamy wieczór z gitarą :)

 

niedziela 13.10. będzie intensywniejsza, bo do przejścia mamy nieco większy dystans - 18 km i 23 GOT

Będziemy kontynuować wędrówkę czerwonym szlakiem na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.). Na szczycie zajrzymy do izby turystyki górskiej przy schronisku.  

Na koniec nieoszlakowanym grzbietem zejdziemy w stylu SKG do Powroźnika do zabytkowej XVII-wiecznej cerkwii św. Jakuba, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Powroźniku chętni mogą przystąpić do głosowania (samodzielnie załatwiacie sobie stosowny dokument).

Przed drogą powrotną zjemy coś na ciepło i wieczorem ruszymy do Warszawy...

W stolicy zlądujemy po północy.

 

Garść informacji ogólnych: 

  • Termin: 12-13 października 2019 r.
  • Charakter trasy: trasa nie jest trudna. Prowadzi po przygotowanych szlakach i jest niewymagająca technicznie. Wymaga jedynie optymistycznego nastawienia.
  • Transport: zbiórka późnym wieczorem w piątek, dojeżdżamy i wracamy BUSEM\POCIĄGEIM  (by być jak najdłużej w górach i jeszcze zdążyć  do pracy\szkoły).
  • Koszt: ok 250 zł, zawiera: transport, wyżywienie, nocleg (schronisko + pościel), ubezpieczenie i inne atrakcje. Dokładna kwota zostanie podana po zapisaniu się na rajd.
  • Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę [będzie lista rzeczy do kupienia], wspólna pizza/obiad na koniec - szczegółowe informacje zostaną wysłane przed wyjazdem.
  • Dodatkowe informacje: szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przesłane po zamknięciu rejestracji.
  • Liczba miejsc: 20
  • Zapisy przez formularz
  • SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. To oznacza, że uczestnicy pokrywają część kosztów transportu przewodników. 

 

W razie pytań - kontakt do przewodniów:

Ewelina Różańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 6zero4 2dwa7 92dziewięć

Janusz Paczesny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 50pięć 8zero5 sześć07

 

EJ.jpg

 Tak zadowolonym jest się na wyjazdach z SKG! :)