Beskid Sądecki aktywnie, czyli trekking i jesienny spływ Popradem w jednym! 

 

18_1.jpg

 źródło : http://www.zapopradzie.pl/img/big_akt/18_1.jpg

Zapraszam wszystkich studentów i studentów duchem na rajd w Beskid Sądecki.

Wydaje mi się, że nie trzeba nikgo za długo zachęcać -sam fakt wyrwania się z miasta na weekend w piękną Beskidzą jesień już jest wystarczającym powodem, aby wyrwać się w Beskidy!

Ale jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowej zachęty, to spieszę z omawianiem atrakcji:

W sobotę zaczniemy sobie rajd od zwiedzenia pięknej łemkowskiej cerkwii w Muszynie. Następnie wdrapiemy się na najwyższy szczt tej części Beskidu Sądeckiego - Jaworzynę Krynicką. Na górze tej zlokalizowane jest muzeum turystyki górskiej, które odwiedzimy. Potem pójdziemy Głównym Szlakiem Beskidzkim do Schroniska na Hali Łabowskiej,gdzie zostawimy plecaki a następnie, jeżeli czas i pogoda pozwolą, pójdziemy sobie "na lekko" zwiedzić pobliskie jaskinie. 

Wieczorem czeka nas już tylko... wypoczynek, chillout i integracja z innymi grupami, z którymi spotkamy się w Schronisku. A co to oznacza?  Wspólne gry, zabawy i śpiewy,  górski klimat schroniska - tak jak lubimy !   

W niedzielę zejdziemy sobie górami do Piwnicznej, gdzie czekać będą na nas kajaki, którymi popłyniemy sobie nieduży odcinek Popradem (ok. 10km) do Rytra. 

W Rytrze zwiedzimy sobie zamczysko, a na koniec spełnimy swój obywatelski obowiązek i zagłosujemy w wyborach parlamentarnych. 

 

Trasa : 

  • sobota: 

 Muszyna Złockie - Jaworzyna Krynicka (1114m.n.p.m.) - Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej  -  24 GOT - trekking

  • niedziela: 

Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej - Piwniczna Zdrój -  11 GOT - trekking

Piwniczna Zdrój - Rytro - spływ kajakowy ok. 10 km

 Intensywnie ? Ciekawie ? Zapraszam do zapisów !