Biegówki w Izerach 18-19.01.2020!!!

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Dużo czasu na świeżym powietrzu w Rowym Roku!

W szczególności: pysznych potraw i wybornych trunków.

Niech łakomstwo wsparte sowicie zastawionymi stołami nie da łatwo wstać od stołu a pozwołi dlugo konteplować biesiadę! I nabierać te niezbędne siły (kalorie) w nowym roku :)

 

A po świętach - zapraszam na spalanie kalorii!!!

Zapraszam na biegówki! Jak co roku, od roku, wyskoczymy ze stolicy do stolicy narciarstwa biegowego - Jakuszyc.

Rajd jest dla osób początkujących. Nie umiesz - nauczymy :). Celem rajdu jest dobrze się bawić i cieszyć się białym szaleństwem. Nigdzie nie śpieszymy!

 Na zachętę:

 • Mamy zaproszonego instruktora narciarstwa biegowego: każdego nauczymy chodzić na nartach, a najlepszych jeździć. :)
 • Narty można będzie wypożyczyc na miejscu (w Jakuszycach) - opłata we własnym zakresie.
 • Będziemy spać w górach pod namiotem. Jeżeli dla ciebie to hardkor - to zadzwoń do mnie. Przekonam, że nie ryzykujemy życiem i zdrowiem. :)
 • Jedziemy w wyjątkowe miejsce w Polsce - góry Izerskie. Panują tam unikatowe warunki pogodowe - zawsze jest śnieg. U podnóża gór mieści się znany Ośrodek narciarstwa biegowego - Jakuszyce. Masa przygotowanych tras biegowych oraz jeszcze więcej tych nieratrakowanych.
 • W przypadku jeżeli pogoda nie dopisze, organizator zastrzega prawo do zmiany charakreru wyjazdu (na pieszy) lub odwołania wyjazdu. W obu przypadkach organizator zwraca całą wpłatę jeżeli uczestnik zrezygnuje z wyjazdu pieszego lub w przypadku odwołania wyjazdu.

In Russian Style? 

In Russian Style? 
Hmm. Raczej to nie znaczy że będziemy pić wódkę na umór i ganiać niedźwiedzia kijem po polanie. 

Jedziemy doskonalić (uczyć się) chodzenia na nartach w trudniejszych warunkach.

Pierwszego dnia poćwiczymy na przygotowanych trasach. Następnego spróbujemy pochodzić po nieprzygotowanych drogach, poćwiczymy przekraczanie przeszkód, chodzenie jodełką i drabinką. 

Wieczorem w sobotę będziemy nocować w kultowym namiocie jurta. Palić w piecu namiotowym (też kultowa rzecz). Suszyć się i ogrzewać. Brzmi strasznie? Może dziwnie? Takie rzeczy tylko z Rosji. To nie stan umysłu -  to narzędzia przetrwania.

Namiot-3.jpg

Jaki jest plan:

Jedziemy do Jakuszyc nocnym pociągiem. Z rana wyożyczamy (kto potrzebuje) narty i  mamy trening z instruktorem. I następnie mamy całe góry dla siebie pełne białego szaleństwa. W zależności od kondycji grupy i umiejętności uczestników będę dobierać trasy.

Wracamy też nocnym pociągiem, by spędzić jak najwięcej czasu w górach.

Parę "pikantnych" szczegółów o rajdzie:

-zapewniamy sobie nawzajem doborowe towarzystwo. Dobry humor jest mile widziany i nagradzany cukierkiem!

-będziemy spać w namiocie. Będą potrzebne śpiwory, karimatka i ciepłe ubania. Listę potrzebnych rzeczy otrzymacie po weryfikacji rejestracji.

-obiadokolacja będzie przygotowana na ognisku/palnikach. Poznacie cały kunszt kuchni turystycznej, w najlepszym autorskim wydaniu!

-liczba zapisów na rajd jest ograniczona: 11 osób.

Informacje ogólneTermin: 18-19 styczeń 2020 r.

 • Charakter trasy: trasa nie jest trudna.  1 dzień Prowadzi po przygotowanych trasacki jest niewymagająca technicznie. Wymaga jedynie optymistycznego nastawienia.Drugi dzień będzie poza trasą biegówkową, ale na szlaku.
 • Transport: zbiórka późnym wieczorem w piątek, dojeżdżamy nocnym i wracamy nocnym pociągiem (by być jak najdłużej w górach i jeszcze zdążyć  do pracy\szkoły).
 • Koszt: ok 250 zł, zawiera: transport, wyżywienie, nocleg (nynajem namiotu), ubezpieczenie i inne atrakcje. 
 • Dodatkowe koszty: wypozyczenie nart, przegryzki na trasę [będzie lista rzeczy do kupienia], wspólna pizza/obiad na koniec - szczegółowe informacje zostaną wysłane przed wyjazdem.
 • Dodatkowe informacje: Informacje dotyczące przelewów otrzymasz w najbliższym czasie. Więcej szczegółów organizacyjnych -bliżej wyjazdu, po zamkniecu zapisów.
 • Liczba miejsc ograniczona: 11.
 • Zapisy przez formularz
 • Zapisy wydłużone do 10.01.2020
 • SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. To oznacza, że uczestnicy pokrywają kosztu transportu dojazdu przewodnika
 • W razie pytań: mirek.sidorowicz {a} gmail.com w tytule: Izery 01.2020 lub tel. 78szesc 968 14trzy
 • Organizator zastrzega sobie prawo zmiany charakteru wydarzenia lub odwołania z przyczyn siły wyższej (braku śniegu)

MIrekv2.jpg