Szkolenie z pierwszej pomocy zostaje przeniesione. Nowy termin zostanie podany w najbliższym czasie.

Zgodnie z harmonogramem kursu przewodnickiego 14 marca odbędzie się Medykówka, czyli szkolenie z Pierwszej Pomocy, które organizuje dla nas Harcerska Grupa Ratownicza Bemowo.
Szkolenie dla uczestników kursu jest obowiązkowe - tzn. aby zamknąć Praktykę Przewodnicką trzeba takie szkolenie odbyć.
W szkoleniu możesz uczestniczyć nawet jeśli nie bierzesz udziału w kursie przewodnickim.
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie (do odbioru w terminie późniejszym).

Termin: 14 marca (sobota), 9:30-18:00 (godzina zakończenia szkolenia jest orientacyjna)
Miejsce szkolenia: Chatka 8/2, osiedle Jazdów
Koszt: 30 zł składka m.in. na jedzenie (kawa, herbata, przekąski i pizza, którą zamówimy w trakcie szkolenia) - płatne przelewem na poniższe dane do dnia 12 marca:

11 2130 0004 2001 0609 0799 0003
Studencki Klub Górski
ul. Krakowskie Przedmieście 24 lok. 210
Tytułem: Imię i nazwisko, Medykówka

Potrzebne rzeczy: jakiś notatnik/długopis i ubiór adekwatny do pogody, bo wyjdziemy na pewno na zewnątrz :) Pewnie warto też wziąć ze sobą jakąś kanapkę na drugie śniadanie, bo przekąski będą miały charakter raczej słodko-słony

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności praktycznego stosowania podstawowych czynności ratujących życie.

W programie szkolenia zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym m.in.:
- stany zagrożenia życia: omdlenia, utrata przytomności, zadławienia
- resuscytacja krążeniowo-oddechowa dorosłych i dzieci
- uszkodzenia naczyń krwionośnych - opatrywanie ran i krwotoków
- uszkodzenia kończyn: złamania, skręcenia, zwichnięcia
- oparzenia i odmrożenia,
- nagłe przypadki internistyczne
- pozorowane sytuacje zagrożenia życia

Zgłoszenia i zapisy przez poniższy formularz do dnia 12 marca, ale im szybciej, tym lepiej, bo liczba miejsc ograniczona:

Wszelkie ew. pytania należy kierować na adres: