Klasyczna Majówka, czyli Rajd Namiotowy w Beskid Niski 

Data: 30.04-4.05.2021

Charakter wyjazdu

Jest taki czas, jest takie miejsce… Jeżeli jeszcze nigdy nie doświadczyłeś/aś wiosny w Beskidzie Niskim, to teraz masz niepowtarzalną szansę. Zapraszam Cię na Klasyczną Namiotową Majówkę z elementami survivalu. Będziemy chodzić z plecakami, gotować na ognisku, spać w namiotach, kąpać się w strumieniach, odkrywać bogatą kulturę i historię regionu oraz dobrze się bawić.

Wyruszamy w piątek późnym wieczorem. Jedziemy rejsowym autobusem do Gorlic, gdzie będziemy w sobotę wczesnym rankiem. Po wspólnym śniadaniu, będziemy iść cały dzień ze średniej wielkości plecakami, głównie po przygotowanych szlakach, ale regularnie odpoczywać i jeść wspólne przekąski (listę produktów do kupienia wyślę każdemu z osobna po zgłoszeniu się na rajd). Wieczorem rozbijemy namioty i zjemy gorący posiłek przygotowany przez wszystkich z grupy na ognisku, z przyniesionych w plecakach produktów. Kolejny dzień rozpoczniemy śniadaniem z ogniska, następnie będziemy chłonąć piękno wiosennego Beskidu Niskiego, poznawać się nawzajem i przemierzać kolejne kilometry, przerywane regularnymi przerwami na przegryzki oraz atrakcje. Dzień skończymy rozbiciem namiotów, obiado-kolacją i wspólnym ogniskiem. Poniedziałek rozpoczniemy również wczesnym rankiem, tak, by nie trwonić cennego czasu w górach. Będziemy iść cały dzień do Gorlic, gdzie posilimy się i późnym wieczorem wsiądziemy do bezpośredniego busa powrotnego. Wracamy do Warszawy we wtorek. 

* Jeżeli będą sprzyjające warunki, istnieje możliwość (dla chętnych)  wieczornych sesji rozciągania oraz rolowania lub/i porannych podbiegów. Mile widziane małe planszówki, karcianki oraz instrumenty muzyczne.

** Jest to rajd zaliczający praktykę przewodnicką.

Trasa

Gorlice-Sękowa-Magura Małastowska-Banne-Regietów-Rotunda-Popowe Wierchy-Bartne-Wątkowa-Kornuty-Wapienne-Łysula-Gorlice - łącznie 105 gotów, dziennie będziemy chodzić ok.35 gotów

*GOT, czyli miara odległości w górach. 1 GOT = 1 km lub 100 m przewyższenia.

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych niespodziewanych sytuacji.

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego

- akceptacja regulaminu rajdu

- wypełnienie w dniu wyjazdu oświadczenia o stanie zdrowia

(w związku z trwającym stanem pandemii oczywistym jest, że jechać mogą wyłącznie osoby zdrowe)

- wpłacenie zaliczki w wysokości 150 zł do dwóch dni po otrzymaniu maila ode mnie

Zaliczka jest bezzwrotna i wynika z konieczności wcześniejszego zakupu biletów na transport

Dane do przelewu zostaną przesłane mailem po otrzymaniu zgłoszenia

Koszt i co zawiera

Koszt wyjazdu wynosi 220 zł i zawiera:

- transport w obie strony

- noclegi namiotowe

- ubezpieczenie

- bilety wstępu

- atrakcje 

- obiadokolację w poniedziałek

Dodatkowe koszty

- kanapki na drogę oraz sobotnie śniadanie

- przekąski oraz składniki posiłków na trasę (wg. wskazań przewodnika po otrzymaniu zgłoszenia, na miejscu nie będzie możliwości zakupów)

- ew. gotówka na własne potrzeby (na miejscu nie będzie zbyt wielu możliwości na zakupowe szaleństwa) 

Zapisy przez formularz

https://forms.gle/ugDUVLCToNqo4iEd6 

Limit miejsc: 9 osób (lista rezerwowa)

Osobom zapisanym na rajd przez formularz zgłoszeniowy, prześlę mailem wszelkie szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu

Masz pytania? Pisz śmiało: magda.czarnecka[małpa]skg.uw.edu.pl

Rotunda.jpg

* SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. To oznacza, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, uczestnicy pokrywają koszt transportu przewodnika i obserwatora.