Termin: 17-19.09.2021 (wyjazd w piątek wieczorem, powrót w niedzielę w nocy)

z-_mRQ7MX8BGZk8LgAXeTRN_wt7RRG9xbfGsmGF_eoh2iyG5UMCsrI7WE_9Arm1z5P3y22OhMaTVogoEZvMz6bloCOMSNYpg4wUZGINYHn3YbxYTAZ06JZqTgLH815IBkLsSGvE=s0

Źródło: https://commons.wikimedia.org/

Serdecznie zapraszam na szybki, weekendowy wyjazd w Beskid Sądecki. Będziemy chodzić z plecakami, przejdziemy fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego, obejrzymy (miejmy nadzieję, że pogoda na to pozwoli!) piękne widoki i panoramy na góry oraz poznamy uroki Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Nocleg przewidziany jest w schronisku na Przehybie.

Wyruszymy w piątek późnym wieczorem i autobusem z przesiadką pojedziemy do Tylmanowej, gdzie znajdziemy się w sobotę rano. Stamtąd ruszymy na szlak, którym będziemy wędrować do wieczora z plecakami (a w nich śpiwory, zapasowe ubranie, trochę niezbędnego sprzętu oraz sprzęt wspólny). W czasie drogi będziemy regularnie odpoczywać i zajadać przekąski (każdy zgłoszony na rajd dostanie przygotowaną listę produktów do kupienia). Wieczorem dotrzemy do schroniska PTTK na Przehybie, gdzie zjemy kolację i wspólnie spędzimy czas przy ciepłej herbacie*.

W niedzielę wcześnie zjemy śniadanie i ruszymy przemierzać kolejne kilometry w stronę Piwnicznej Zdrój, gdzie posilimy się miejscowym jadłem i wsiądziemy w powrotny bus. W Warszawie będziemy trochę po północy.

Rajd odbywa się w ramach praktyki przewodnickiej, dlatego będzie w nim uczestniczyć Obserwator z ramienia SKG. 

*Miło będzie, jeśli weźmiecie ze sobą małe planszówki, gry w sam raz do plecaka oraz instrumenty muzyczne.

Planowana trasa
razem 47 GOT*

Tylmanowa - Przysłop (991 m) - Przehyba (1175 m) - Radziejowa (1266 m) - Niemcowa (1001 m) - Piwniczna Zdrój 

*GOT, czyli miara odległości w górach. 1 GOT = 1 km lub 100 m przewyższenia.

UWAGA: Organizatorka zastrzega sobie prawo do zmiany trasy w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych niespodziewanych sytuacji.

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest:

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego

- akceptacja regulaminu rajdu

- wypełnienie w dniu wyjazdu oświadczenia o stanie zdrowia (w związku z trwającą pandemią na wyjazd mogą pojechać tylko osoby zdrowe)

- wpłacenie 250 zł do dwóch dni po otrzymaniu maila ode mnie (zaliczka jest bezzwrotna i wynika z konieczności wcześniejszego zakupu biletów na transport)

Dane do przelewu zostaną przesłane mailem po otrzymaniu zgłoszenia.

Koszt wyjazdu: 250 zł

  • transport w obie strony
  • nocleg w schronisku
  • ubezpieczenie
  • obiad i śniadanie w niedzielę

Dodatkowe koszty:

  • kanapki na drogę oraz sobotnie śniadanie
  • przekąski oraz składniki posiłków na trasę (wg. wskazań przewodniczki po otrzymaniu zgłoszenia, na miejscu nie będzie możliwości zakupów)
  • posiłek w schronisku w sobotę
  • ew. gotówka na własne potrzeby (na miejscu nie będzie zbyt wielu możliwości na zakupowe szaleństwa) 

Zapisy przez FORMULARZ 

Limit miejsc: 10 osób

Osobom zapisanym na rajd przez formularz zgłoszeniowy, prześlę mailem wszelkie szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu.

Masz pytania? Pisz śmiało: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. To oznacza, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, uczestnicy pokrywają koszt transportu przewodnika.