Jurta i sauna w Beskidzie Sądeckim

Data: 14-17.01.2022

(piątek bardzo późny wieczór - poniedziałek bardzo wczesny poranek)

unnamed.jpgimg

Źródło: http://wierchomla-schronisko.pl/index.php/zima-nad-wierchomla/

Charakter wyjazdu

Zapraszamy Cię na zimowy weekend w Beskidzie Sądeckim z noclegiem w jurcie i saunowaniem z aromatycznymi olejkami!

Wyruszamy w piątek bardzo późnym wieczorem. Jedziemy pociągiem do miejscowości Żegiestów Zdrój, gdzie będziemy w sobotę rano. Po wspólnym śniadaniu, będziemy iść głównie po przygotowanych szlakach, ale regularnie odpoczywać i jeść wspólne przekąski (listę produktów do kupienia wyślemy każdej i każdemu z osobna po zgłoszeniu się na rajd). Podstawowa trasa jest niewymagająca, po uczęszczanych szlakach, ale wiele zależy od warunków śniegowych. Dla chętnych, będzie fakultatywna wycieczka na "lekko" na Jaworzynę Krynicką i z powrotem. Wieczorem zjemy obiadokolację w schronisku, a następnie zrobimy seans saunowy i zajmiemy się integracją w naszych ocieplanych jurtach.

W niedzielę  (dla chętnych) proponujemy poranną przebieżkę na Runek lub/i kawkę o wschodzie słońca z pięknym widokiem sprzed schroniska.

Wszyscy rozpoczniemy śniadaniem, następnie będziemy chłonąć piękno przyrody, poznawać się nawzajem i przemierzać kolejne kilometry, przerywane regularnie na przegryzki oraz atrakcje. Dzień skończymy zwiedzaniem Krynicy Zdrój i obiado-kolacją. Dla chętnych będzie możliwość uczestnictwa we mszy św.  Wieczorem wsiądziemy do pociągu powrotnego. Wracamy do Warszawy w poniedziałek skoro świt.

* Mile widziane jabłuszka do zjeżdżania, planszówki, karcianki oraz instrumenty muzyczne i śpiewniki.

Trasa

Sobota: Żegiestów Zdrój (440 m n.p.m.) - Trzy Kopce (687 m n.p.m.) - Pusta Wielka (1061 m n.p.m.) - Jaworzynka (1001 m n.p.m.) - Bacówka PTTK nad Wierchomlą (887 m n.p.m.) (19 gotów)

i fakultatywna wycieczka na "lekko" na Jaworzynę Krynicką i z powrotem (dodatkowe 18 gotów)

Niedziela: (Fakultatywna poranna przebieżka lub kawka o wschodzie słońca)

Bacówka PTTK nad Wierchomlą (887 m n.p.m.) - Runek (1080 m n.p.m.) - Czubakowska (1082 m n.p.m.) - Przysłop (944 m n.p.m.) - Przeł. Krzyżowa (812 m n.p.m.) - Krynica Zdrój (14 gotów)

*GOT, czyli miara odległości w górach. 1 GOT = 1 km lub 100 m przewyższenia.

UWAGA: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany trasy w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych niespodziewanych sytuacji.

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest:

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego

- akceptacja regulaminu rajdu

- wypełnienie w dniu wyjazdu oświadczenia o stanie zdrowia

(w związku z trwającym stanem pandemii oczywistym jest, że jechać mogą wyłącznie osoby zdrowe)

- wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł do dwóch dni po otrzymaniu maila od organizatorów

Zaliczka jest bezzwrotna i wynika z konieczności wcześniejszego zakupu biletów na transport.

Dane do przelewu zostaną przesłane mailem po otrzymaniu zgłoszenia.

Koszt i co zawiera

Koszt wyjazdu  łącznie wynosi 300 zł i zawiera:

- transport w obie strony

- nocleg w ocieplanej jurcie na łóżku z pościelą

- ubezpieczenie

- saunę i olejki na seans saunowy

- posiłki (obiadokolację w sobotę i niedzielę oraz śniadanie w niedzielę)

- gadżety rajdowe

- inne atrakcje i niespodzianki

Dodatkowe koszty

- kanapki na drogę oraz sobotnie śniadanie

- przekąski (wg. wskazań przewodników po otrzymaniu zgłoszenia, na miejscu w sobotę nie będzie możliwości zakupów)

- ew. gotówka na własne potrzeby

Zapisy przez formularz(LISTA REZERWOWA)

Limit miejsc: 11 osób

Osobom zapisanym na rajd przez formularz zgłoszeniowy, prześlemy mailem wszelkie szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu.

% Na wyjeździe nie ma prohibicji, ale obowiązuje umiar.

Masz pytania? Pisz śmiało:

magda.czarnecka[małpa]skg.uw.edu.pl lub michal.wangrat[małpa]skg.uw.edu.pl

60168349 829339607435572 1764889799518322688 n

* SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. To oznacza, że uczestnicy pokrywają koszty udziału przewodnika/organizatora.