RAJD 18-21 MARCA 2022

(wyjazd w piątek późnym wieczorem, powrót w niedzielę w nocy)

ZqagC4BKQKfp18B0QOrexDtmtDAl7I70myIsJqEarzsUNAotTCB610kA2wVTAyy4LM_OREMbYMDL4FyodMUpUvHJQ3sE_s_nixpoAq6QSg2EmGzntS4eWtF8aUDoszyKpcyVNybT

Serdecznie zapraszam na już-niemal-wiosenny, weekendowy wyjazd w Beskid Sądecki. Ostatni zimowy weekend spędzimy z plecakami, schodząc fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego z najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego - Radziejową (1266 m). Pożegnamy z jej szczytu (jeśli pogoda pozwoli) zimowe góry.. Nocleg z soboty na niedzielę przewidziany jest w schronisku na Przehybie. W niedzielę wejdziemy pewnym krokiem w wiosnę, topiąc Marzannę w Popradzie - na szczęście lepszej części roku!

Charakter wyjazdu i ogólny plan

W piątek późnym wieczorem wsiądziemy w pociąg w stronę Piwnicznej Zdrój. Stamtąd ruszymy na szlak, którym będziemy wędrować do wieczora z plecakami (a w nich zapasowe ubranie, trochę niezbędnego sprzętu oraz sprzęt wspólny). Wieczorem dotrzemy do schroniska PTTK na Przehybie, gdzie zjemy kolację i wspólnie spędzimy czas przy ciepłej herbacie*.
W niedzielę wcześnie zjemy śniadanie i ruszymy przemierzać kolejne kilometry w stronę Rytra, gdzie zwiedzimy zamek, posłuchamy legend i wsiądziemy w powrotny pociąg. W Warszawie będziemy w nocy.
Rajd odbywa się w ramach praktyki przewodnickiej, dlatego będzie w nim uczestniczyć Obserwator z ramienia SKG.

*Miło będzie, jeśli weźmiecie ze sobą małe planszówki, gry w sam raz do plecaka oraz instrumenty muzyczne. Alkohol w ograniczonym zakresie, w niedzielę trzeba jeszcze nieco przejść na własnych nogach.

Planowana trasa

razem w sobotę i niedzielę - 39 GOT*

Piwniczna Zdrój - Wielki Rogacz (1182 m) - Radziejowa (1266 m) - Przehyba (1175 m) - Wietrzne Dziury (1038 m) - Kanarkówka (671 m) - Rytro

*GOT, czyli miara odległości w górach. 1 GOT = 1 km lub 100 m przewyższenia.

UWAGA: Organizatorka zastrzega sobie prawo do zmiany trasy w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych niespodziewanych sytuacji.

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest

 • wypełnienie formularza zgłoszeniowego
 • akceptacja regulaminu rajdu
 • wypełnienie w dniu wyjazdu oświadczenia o stanie zdrowia (w związku z trwającą pandemią na wyjazd mogą pojechać tylko osoby zdrowe)
 • wpłacenie 150 zł do dwóch dni po otrzymaniu maila ode mnie (zaliczka jest bezzwrotna i wynika z konieczności wcześniejszego zakupu biletów na transport)

Dane do przelewu zostaną przesłane mailem po otrzymaniu zgłoszenia.

Koszt wyjazdu: 300 zł

W koszcie zawiera się:

 • transport w obie strony
 • nocleg w schronisku
 • ubezpieczenie
 • obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę


Dodatkowe koszty

 • kanapki na drogę oraz sobotnie śniadanie
 • przekąski oraz składniki posiłków na trasę (wg. wskazań przewodniczki po otrzymaniu zgłoszenia, na miejscu nie będzie możliwości zakupów)
 • ew. gotówka na własne potrzeby


Zapisy przez formularz: https://forms.gle/4WWLNhi8XqmMovaC9

Limit miejsc: 10 osób

Osobom zapisanym na rajd przez formularz zgłoszeniowy prześlę mailem wszelkie szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu.
Masz pytania? Pisz śmiało: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. To oznacza, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, uczestnicy pokrywają koszt transportu przewodnika.