majowy after cover fb

Serdecznie zapraszam na majowy, tuż po majówkowy, rajd na Babią Górę i nie tylko. Będziemy chodzić z plecakami, zdobędziemy dwa najwyższe szczyty w Beskidzie Żywieckim i Makowskim - Babią Górę zwaną również Diablakiem oraz Mędralową. Nocleg przewidziany jest w schronisku Zygmuntówka.

Charakter wyjazdu i ogólny plan

W piątek późnym wieczorem wsiądziemy w pociąg w stronę Suchej Beskidzkiej. Stamtąd podwiezie nas bus i ruszymy na szlak z okolic Przełęczy Krowiarki. W pierwszej części dnia zdobędziemy Babią Górę (1725 m), zejdziemy przez Małą Babią a na koniec dnia złapiemy jeszcze Mędralową (1169 m), która leży już w Beskidzie Makowskim. Będziemy tak wędrować do wieczora z plecakami (a w nich zapasowe ubranie, trochę niezbędnego sprzętu oraz sprzęt wspólny). Wieczorem dotrzemy do schroniska Zygmuntówka, gdzie zjemy kolację i wspólnie spędzimy czas przy ciepłej herbacie*.

W niedzielę wcześnie zjemy śniadanie i ruszymy przemierzać kolejne kilometry w stronę Suchej Beskidzkiej. w której ostatecznie wsiądziemy w pociąg. W Warszawie będziemy w nocy.

Rajd odbywa się w ramach mojej praktyki przewodnickiej w SKG. 

*Miło będzie, jeśli weźmiecie ze sobą małe planszówki, gry w sam raz do plecaka oraz instrumenty muzyczne. Alkohol w ograniczonym zakresie, w niedzielę trzeba jeszcze nieco przejść na własnych nogach.

Planowana trasa

razem w sobotę i niedzielę - 40 GOT*

Przełęcz Krowiarki - Babia Góra - Mała Babia Góra - Jałowcowy Garb - Mędralowa - schronisko Zygmuntówka - Lachowice

Zobacz trasę na mapy.cz

*GOT, czyli miara odległości w górach. 1 GOT = 1 km lub 100 m przewyższenia.

UWAGA: Organizatorka zastrzega sobie prawo do zmiany trasy w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych niespodziewanych sytuacji.

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego

- akceptacja regulaminu rajdu

- wypełnienie w dniu wyjazdu oświadczenia o stanie zdrowia (w związku z trwającą pandemią na wyjazd mogą pojechać tylko osoby zdrowe)

- wpłacenie 150 zł do dwóch dni po otrzymaniu maila ode mnie (zaliczka jest bezzwrotna i wynika z konieczności wcześniejszego zakupu biletów na transport)

Dane do przelewu zostaną przesłane mailem po otrzymaniu zgłoszenia.

Koszt wyjazdu: 320 zł

W koszcie zawiera się:

  • transport w obie strony
  • nocleg w agroturystyce
  • ubezpieczenie
  • obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę

Dodatkowe koszty

  • kanapki na drogę oraz sobotnie śniadanie
  • przekąski oraz składniki posiłków na trasę (wg. wskazań przewodniczki po otrzymaniu zgłoszenia, na miejscu nie będzie możliwości zakupów)
  • ew. gotówka na własne potrzeby

Zapisy

Przez formularz: https://forms.gle/oo2XVLV8qXfEKovQ7 

Limit miejsc: 10 osób

Osobom zapisanym na rajd przez formularz zgłoszeniowy prześlę mailem wszelkie szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu.

Masz pytania? Pisz śmiało: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. To oznacza, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, uczestnicy pokrywają koszt transportu przewodnika.