Oddajmy cześć i pamięć powstańcom styczniowym i partyzantom II wojny światowej. Powędrujemy na Polanę Wykus, gdzie obozowali partyzanci AK pod dowództwem mjr Jana Piwnika “Ponurego” - dowódcy partyzantki Armii Krajowej w Górach Świętokrzyskich i na Nowogrodczyźnie, oraz na Polanę Langiewicza, gdzie działali powstańcy styczniowi pod wodzą gen. Mariana Langiewicza. Spacer zakończymy w Wąchocku zwiedzaniem opactwa cystersów i Muzeum Pamięci Walki o Niepodległość Narodu.

Sieradowicki Park Krajobrazowy

KIEDY
29.10.2022 r. (sobota)
REGION
Sieradowicki Park Krajobrazowy
—------------------------------------------
CHARAKTER WYJAZDU
Trekking
Wyjazd ma charakter trekkingowo-krajoznawczy, będziemy wędrować z małymi plecakami.
PRZEBIEG TRASY
Mostki - Rezerwat Wykus - Polana Langiewicza - Wąchock
Dystans: 16 km
DLA KOGO?
Zapraszam każdego kto lubi wędrowanie, niezależnie od wieku czy statusu studenta.
TRANSPORT
Sobota 29.10:
Wyjazd: pociąg TLK/IC o godz. 07:53 z Warszawy Zachodnia (Skarżysko-Kamienna 09:33)
Powrót: pociąg TLK/IC o godz. 17:56 ze Skarżyska-Kamiennej (Warszawa Zachodnia 19:40)
—------------------------------------------
135 zł (osoby bez zniżek) / 95 zł (studenci)
Cena zawiera:
- transport Warszawa - Skarżysko-Kamienna - Warszawa (pociąg TLK/IC)
- transport lokalny
- bilet wstępu do Muzeum
- ubezpieczenie
- obsługę przewodnika
Dodatkowe koszty (we własnym zakresie):
- prowiant na trasę (cały dzień)
- indywidulane wydatki
----------------------------------------------
Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest:
- wypełnienie formularza zgłoszeniowego
- akceptacja regulaminu wycieczki (dostępny tu: https://docs.google.com/.../1gcDY.../edit...)
- opłacenie wycieczki do 3 dni od zgłoszenia
Uwaga: wpłata wynika z konieczności opłacenia transportu i ubezpieczenia. Dane do przelewu zostaną przesłane mailem po otrzymaniu zgłoszenia.
--------------------------------------------
Zapisy przez formularz: https://forms.gle/HcN1Eo7KiTbvtqcu6
Limit miejsc: 17 osób
Zapisy do 21.10.2022 r. lub do wyczerpania miejsc