Serdecznie zapraszamy Was na rajd w ramach wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie, jakim będzie 1. Czerwcowy Rajd Akademicki.

Termin: 10-11 czerwiec (wyjazd późnym wieczorem w piątek i powrót wieczorem w niedzielę)

Miejsce: Beskid Żywiecki, Hala Górowa

piekny widok na beskid zywiecki

Ogólne założenia 1. Czerwcowego Rajdu Akademickiego:

Celem całego wydarzenia jest integracja organizacji zajmujących się turystyką górską. Pobocznym celem wydarzenia jest też pokazanie różnorodności klubów/kół/organizacji turystycznych w Polsce.

W ramach Rajdu organizacje o profilu działalności górskiej przygotowują trasy z planowanym wspólnym noclegiem 10-11 czerwca w bazie namiotowej na Hali Górowej zarządzanej przez OM PTTK SKPB Katowice, na tak zwanym “Ześrodkowaniu rajdu”.

Na terenie ześrodkowania organizatorzy zapewniają ognisko, podstawowe wyżywienie, sanitariaty i różne atrakcje na miejscu.

Informacje o noclegu

Śpimy na miejscu ześrodkowania, czyli na Hali Górowej, we własnych namiotach.

Proponowane trasy

(mogą ulec zmianie, w zależności od preferencji i chęci uczestników)

Trasa na transport pociągami:

Sobota: Rajcza - Rysianka (żółty szlak) - Trzy Kopce - Munczolik (czerwony szlak) - Hala Górowa

Dystans: 30 GOT

Niedziela: Hala Górowa - Schronisko na Hali Miziowa - Student - Przełęcz pod Beskidem Krzyżowskim (czerwony szlak) - Korbielów-Zajazd Smrek (żółty szlak)

Dystans: 17 GOT

Trasa na transport autami:

Sobota: Sopotnia Wielka - Romanka - Schronisko PTTK na Rysiance - Munczolik - Hala Górowa

Dystans: 27 GOT

Niedziela: Hala Górowa - Schronisko na Hali Miziowej - Korbielów-Zarastoki (żółty szlak) - Przełęcz Przysłopy - Sopotnia Wielka

Dystans: 14 GOT

Opcje dojazdu/powrotu

Rozważamy opcję transportu autami lub pociągiem.

Pociąg IC 17:13 Warszawa Gdańska - 20:37 Tychy
Pociąg KS 21:50 - Tychy - 23:43

Powrót: Korbielów - Żywiec busik
Pociąg KS 16:43 Żywiec - 17:50 Pszczyna
Pociąg 18:13 Pszczyna - 21:29 Warszawa Centralna

Koszt

60 zł wpisowe za udział w ześrodkowaniu. Obejmuje:

• nocleg
  • ognisko i kiełbaski
  • atrakcje w trakcie ześrodkowania

Pozostałe koszty we własnym zakresie:

• transport
  • wyżywienie
  • ubezpieczenie

Zapisz się na rajd

Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/nAXQkUxfo3e8WRa28

Zapisy są obowiązkowe.

Limit miejsc: 14 - rajd tylko dla klubowiczów SKG.

Potwierdzeniem udziału w rajdzie jest wpłata wpisowego na ześrodkowanie w wysokości 60 zł na podany numer konta po zapisaniu się przez formularz.

Koordynatorzy rajdu:

Paulina Kocot