Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Wybierz się z nami do Słowackiego Raju! 
Czekają na Ciebie przepiękne wąwozy, drabinki wzdłuż huczących wodospadów i kładki zawieszone tuż nad rzeką!
w ramach X Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej - „Wędruj z nami!”

zapowiedzi rajdow SKG słowacki rajTermin: 22-24 września
Miejsce: Park Narodowy Słowacki Raj

Zapisy

Limit uczestników: 10

Aby się zapisać, wypełnij formularz: (zapisy na listę rezerwową!) https://forms.gle/SvZwLQzT5b8ghGwM8

Zapraszam na wyjazd wszystkich, którzy mają ochotę na coś więcej niż zwykły szlak w górach! Przez dwa dni będziemy eksplorować różne doliny i wąwozy Słowackiego Raju. Przejdziemy się pięknym wąwozem Sucha Bela, zobaczymy malowniczy Przełom Hornadu i zjemy lunch przy ruinach klasztoru. Czeka na nas kilkadziesiąt wodospadów i mnóstwo punktów widokowych! Obie noce spędzimy w piętrowym domku z łazienką i kuchnią, który będzie do naszej dyspozycji na wyłączność.

Trasa

Piątek
Wyjazd około godziny 17:00

Sobota
Dzień zaczniemy od przejścia wąwozem Sucha Bela. Następnie przejdziemy na polanę Klasztorzysko, gdzie zjemy lunch. A po odpoczynku ruszymy do wąwozu Mały Kysel i stamtąd ruszy już na nocleg. Wieczorem zjemy wspólną kolację, a następnie oddamy się integracji przy planszówkach
Długość trasy: 26 GOT (19 km, 730 m do góry)

Niedziela
Dzień zaczniemy wcześnie, aby zdążyć zobaczyć PRzełom Hornadu przed tłumami. Następnie Klastorską Doliną przejdziemy ponownie na Polanę Klasztorzysko, gdzie zjemy wczesny lunch. Po odpoczynku ruszymy na wschód, aby zdobyć malowniczy Tomasovsky vyhlad z idokiem na Przełom Hornadu. Wędrówkę skończymy na parkingu Durkovec, skąd zaczniemy nasz powrót do Warszawy

Długość trasy: 15 GOT (10,3 km, 485 m do góry)

Powrót: 22-22:30

Koszt wyjazdu

449 zł

Na wyjazd pojedziemy 2-3 samochodami, aby zmniejszyć koszty. Nie musisz mieć samochodu, ani być kierowcą, aby jechać na wyjazd!

Charakter wyjazdu

Trasa będzie częściowo prowadzić po szlakach ubezpieczonych łańcuchami, kładkami i drabinkami, więc odradzamy ją osobom z dużym lękiem wysokości. 

Wyjazd organizowany jest w ramach praktyki przewodnickiej.
 
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy (w tym skrócenia) w razie nieprzewidzianych zdarzeń lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.
 
Masz pytania?
Pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.