Słowacja na 4 dni – 21-24 września (czwartek – niedziela)

zapowiedzi rajdow 2023 mała fatra

Pracodawca wysyła Cię na przymusowy krótki urlop albo chcesz świętować zaliczone wrześniowe poprawki? Zapraszam Cię na przedłużony górski weekend w Małej Fatrze! Wyjeżdżamy w nocy ze środy na czwartek i w czwartek rano ruszamy na grań! Przygotuj dobrą kondycję, nie zabraknie wymagających odcinków, pięknych widoków i wczesnojesiennych krajobrazów w jednym z najpiękniejszych pasm górskich, jakie poznasz. Mały Krywań, Wielki Krywań, Stoh, Wielki Rozsutec, atrakcje etnograficzne, historyczne i przyrodnicze.

  • Koszty wspólne wyjazdu (noclegi, transport, ubezpieczenie): 650 zł ( w tym 200 zł przedpłaty)
  • Wyjazd: Zbiórka 23:40 20 września (środa) – Dworzec Zachodni
  • Powrót ok. godziny 23:30 (Dworzec Zachodni) w niedzielę 24 września
  • Noclegi pod dachem w śpiworach

Plan wyjazdu:

Czwartek. Przyjeżdżamy do Żyliny ok. godziny 9:00. To będzie dzień krajoznawczy, nie zmęczycie się. Zwiedzimy Żylinę, zamkek Strecno, przeprawimy się przez rzekę, zwiedzimy kolejny zamku i rozgrzejemy się 3-godzinnym podejściem do naszego klimatycznego noclegu (raptem 14 GOT).

Piątek. Wstajemy rano i po śniadaniu ruszamy w wyżej w góry! Idziemy przez Suchy, Mały i Wielki Krywań, dzień kończymy w Stefanowej, gdzie mamy kolejne dwa noclegi. 30 GOT, kilometr do góry i jeszcze więcej w dół to będzie dobry dzień.

Sobota zapowiada się przygodowo i rekreacyjnie. Zostawiamy ciężkie plecaki w Stefanowej lekcy i tuptamy do góry przez słynne Diery na Mały, a potem na Wielki Rozsutec. Wracamy do Stefanowej Tylko 27 GOT i to na lekko, za to nie zabraknie mostków i drabinek.

Niedziela – trzeba wracać… Rano spakowani i najedzeni ruszamy ze Stefanowej spacerkiem przez Boboty i zejdziemy do Terchovej – rodzinnej wsi zbójnika Janosika. Przywitamy się z Janosikiem i wsiądziemy do busa, który zawiezie nas do Żyliny. Odjazd 13:25, będziemy mieli wieczorną przesiadkę w Krakowie – dla chętnych Rynek i Sukiennice. Do Warszawy (Dworzec Zachodni) dojedziemy około godziny 23:30, abyśmy naładowani górską energią mogli zmierzyć się z poniedziałkiem!

Przerwy na posiłki w lokalnej gastronomii i konsumpcję własną są oczywiście przewidziane każdego dnia!

Uwaga: Planowana trasa zawiera wymagające odcinki. Zapraszam osoby lubiące się zmęczyć, z dobrą kondycją górska i oswojenie z ekspozycjami

Zapisy przez formularz https://forms.gle/PbnM3kA6KgTcU4Re8

Limit miejsc: 8 osób

Wszystkich uczestników wyjazdu obowiązuje regulamin.

 

Do zobaczenia już niedługo!