bieszczady2024

Wyobraź sobie, że leżysz wśród miękkich traw Połonin, pod Twoją głową plecak, a w nim wszystko co jest Ci naprawdę potrzebne. W nim i przed Tobą w starych bukowych lasach, które jak zielony płaszcz obejmują góry i w dolinach meandrujących rzek, gdzie nikt już nie mieszka. Słońce zachodzi, a Ty nie musisz odrywać się od tej bajecznej krainy, rozstawiasz namiot, rozpalasz ogień i w jego cieple patrzysz na morze gwiazd. A gdy wstanie słońce, nic tylko iść jeszcze dalej. Więc rzuć wszystko inne i jedź z nami w Bieszczady!

Transport:

Wyjeżdżamy z dw. Warszawa Zachodnia w piątek, 26 kwietnia, około północy, tak by sobotę rano być już w górach, powrót do Warszawy w sobotę, 4 maja, w nocy.

Charakter wyjazdu:

Wyjazd ma charakter trekkingowo-krajoznawczy, cały dobytek nosić będziemy w plecaku, gotować na ognisku, a spać w namiotach - na dziko, w bazach namiotowych i przy schroniskach. Razem przygotowujemy posiłki i dzielimy się noszeniem sprzętu oraz jedzenia. Po drodze będziemy poznawać historię opuszczonych wsi i dawnych mieszkańców Bieszczad.

Na naszym rajdzie pomagamy sobie nawzajem, uczestniczymy we wszystkich aktywnościach grupy i zadaniach, które są nam przydzielone przez przewodnika.

Chodzić będziemy po szlakach, ale nie tylko, trafią się też boczne nieoznakowane ścieżki. Dziennie będziemy pokonywać dystans między około 15, a 30 GOT.

*GOT - sposób liczenia odległości oraz przewyższeń w górskim terenie. 1 GOT odpowiada długości 1 km lub 100 m podejścia. 

Wyjazd organizowany jest dla osób pełnoletnich, picie napojów alkoholowych tylko na koniec dnia, ale obowiązuje umiar. 

Trasa:

Naszą wędrówkę zaczniemy w malowniczej dolinie Sanu wśród ruin opuszczonej miejscowości Krywe, stamtąd wykręcimy na zachód i przejdziemy prawie całą zachodnią część Bieszczad. Po drodze planujemy zobaczyć między innymi Sine Wiry, Jeziorka Duszatyńskie, wejść na Łopiennik, Korbanię, Chryszczatą, zawadzić o połoniny i kawałek GSB, a skończyć w Komańczy. 

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany przebiegu oraz długości trasy w zależności od panujących warunków oraz ogólnej kondycji grupy.

Koszt: 

700 zł 

Koszty obejmują: 

  • transport w obie strony (neobus, pociąg i lokalne busy),
  • noclegi (te przy schroniskach),
  • wyżywienie przez tydzień,
  • ubezpieczenie.

Koszty nie obejmują: 

  • własnych wydatków w schroniskach,
  • obiadu w restauracji ostatniego dnia wyjazdu.

Czy trzeba mieć doświadczenie:

Nasz Rajd to tygodniowa wędrówka z ciężkim plecakiem (ok. 17-20 kg), ze spaniem pod namiotem. Nie będziemy mieć możliwości, by każdego dnia korzystać z udogodnień cywilizacji. Nie musisz mieć doświadczenia w podobnych wyprawach, niezbędna jest jednak dobra  kondycja fizyczna oraz pozytywne podejście do takiej formy wyjazdu. Ważna jest też chęć do pracy i funkcjonowania w grupie oraz szacunek do gór i przyrody. 

Przewodnicy:

Poza tym będziemy z Wami my, trójka przewodników doświadczonych w takich wyjazdach. Zatroszczymy się, by wszystko szło sprawnie i bezpiecznie oraz żebyście byli zaopiekowani i dobrze przygotowani. Chętnie też będziemy się dzielić naszą wiedzą, tak, byście wrócili z tego wyjazdu, z większą świadomością o pięknie Bieszczad, nabyli doświadczenia w dłuższych górskich wędrówkach oraz życiu pod namiotem i gotowaniu na ognisku.

Franciszek Kowalski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Kalinowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Agata Grzędzielska (przewodniczka-praktykantka) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W razie pytań pisz śmiało!

Zapisy:

Zapisywać się na wyjazd można wyłącznie przez formularz: https://forms.gle/o4pttuqTNpi4TmJa9  brak miejsc(lista rezerwowa)

Limit: 12 osób.