Rajd Jesienny "Beskidy"

Zapraszamy serdecznie na Rajd Jesienny "Beskidy" - czyli tradycyjną eskagową inaugurację sezonu akademickiego! W tym roku wybieramy się w Beskid Śląski.

grupa.jpg

Co to jest?

Idea rajdu jest prosta - to kilka niezależnie od siebie wyruszających tras, które następnie spotykają się w sobotę na wspólny wieczór przy ognisku. W tym roku przejście odbędzie się w weekend 11 - 12. października, a miejscem naszego spotkania będzie Chatka AKT Gliwice na Pietraszonce.

chatka.jpg

We wcześniejszych latach Rajd "Beskidy" funkcjonował pod nazwą "Rajd Zarządu".

Jak się zapisać?

Zapisy prowadzone są przez przewodników prowadzących poszczególne trasy. Wybierz więc trasę, na którą chcesz pojechać (lista poniżej) i zgłoś się do przewodnika drogą mailową lub telefoniczną. Zapisy będą też prowadzone podczas spotkania informacyjnego dot. trasy.

Oczywiście na Rajd zapraszamy każdego - nie tylko studentów UW!

Ile to kosztuje?

Jesteśmy organizacją non-profit - nasi przewodnicy są wolontariuszami i jedyną zapłatą za ich pracę jest osobista satysfakcja;) Dlatego cena naszych rajdów zawsze jest niewielka. Ceny podane są osobno dla każdej trasy i zawierają:

  • nocleg w chatce na Pietraszonce
  • wyżywienie: sobotnia kolacja oraz niedzielne śniadanie
  • ubezpieczenie NNW
  • rajdowy śpiewnik
  • a także dodatkowe rzeczy, o których mowa jest już przy konkretnych trasach

Ceny zwykle nie zawierają transportu - ale jeśli trasa będzie na tyle liczna, że wystarczy na bilet grupowy, to także i tutaj możesz liczyć się ze sporymi oszczędnościami:) Bliższe informacje przy trasach.

Chętnie wezmę udział, ale...

...chcę dojść na Pietraszonkę niezależnie. Nie ma sprawy - zgłoś się tylko do Pawła Marciniaka (pawel.marciniak(at)skg.uw.edu.pl).

szlaki.jpg

Tegoroczne trasy

Kolejką na Skrzyczne
trasa łatwa; przewodnik: Gosia Szczepanek

„I czerwień kalin jak cyrylica pisze
I na trombitach jesieni głosi bór
Że jedna jest tylko mądrość
Dzieło zdjęte z gór”

I właśnie tę mądrość będziemy zdobywać w paśmie Baraniej Góry. Na początek, aby się za bardzo nie zmęczyć;) wjedziemy kolejką na Skrzyczne i od tej pory przez większą część trasy pozostaniemy już na wysokości powyżej 1000 m npm, więc na wszystkich wokół będziemy patrzeć z góry;) Zapatrzymy się w krajobrazy roztaczające się wokół, szczególnie z wieży widokowej na Baraniej Górze i pozachwycamy się czerwono-żółtą jesienią, bo przecież ”w górach jest wszystko co kocham”... więcej »

Pasmo graniczne
trasa łatwa; przewodnik: Agata Mętlak

„ … wędrując napotykamy błądzące wśród skał strumienie,
drapieżniki bezwiednie szybujące pod dachem nieba,
szalony wiatr głaszczący nieokiełznane, rosochate grzbiety … „

I ja tam właśnie zapraszam Was na pasmo Čantoryje – piękne krajobrazy i dobra zabawa w sam raz na pożegnanie Lata. I przywitanie złotorudej Jesieni :) więcej »

Preludium Kursowe
trasa średnia; przewodnik: Tomek Weksej

Jeżeli zastanawiasz się nad zapisaniem w tym roku na prowadzony przez nas Kurs Przewodnicki - to trasa właśnie dla Ciebie! W programie kursowy standardzik - między innymi chodzenie nie po szlakach i gotowanie na ognisku.

A poza tym - zaczniemy w Milówce, mieście Golców, skąd od razu udamy się na północ, aby przechodząc po nieoznakowanych trasach dojść w końcu do Głównego Szlaku Beskidzkiego. Podobnie następnego dnia, a jako finał zasłużona pizza w Bielsku.

Przejście trasy da Ci obraz jak wygląda kurs - innymi słowy, ostatecznie przekona Cię, że warto wziąć w nim udział;) Ponadto, udział w trasie zwalnia z obowiązku zaliczenia manewrów nizinnych (patrz strony kursowe). więcej »

Beskidzki (nocny) ścigant
trasa trudna; przewodnik: Paweł Marciniak

Przejdziemy wzdłuż cały Beskid Śląski, przedrzemy się przez najbardziej charakterystyczne i zarazem popularne miejsca - szczyty Szyndzielni, Klimczoka, Baraniej Góry. Nie ma jednak co się obawiać tłoku - wszędzie tam będziemy jeszcze w nocy, a potem... wschód słońca, bajeczne widoki na mniej uczęszczanych trasach, a potem... a potem będzie już tylko lepiej, jeszcze lepiej. więcej »