Serdecznie zapraszamy na wakacyjną, namiotową wyprawę last-minute do południowej Transylwanii. W dniach 18 sierpnia - 1 września będziemy eksplorować dwa niezwykle malownicze rumuńskie pasma - Bucegi i Fogarasze.

 

1 www.romania travel guide.com Bucegi

 

Czekają nas widoki ze skalistych grzbietów i ser prosto od pasterzy. Podczas wyjazdu zdobędziemy najwyższy szczyt karpat południowych - Moldoveanu (2544 m), i przejdziemy Custura Saratii - najtrudniejszy szlak w Rumunii. 

 

2 www.romania travel guide.com Fogarasze

 

Poznamy niezwykle bogatą historią rejonu i zwiedzimy m. in. zabytkowy Braszów i słynny zamek Drakuli w Bran. 

 

3 www.romania travel guide.com Bran 

Informacje ogólne

Charakter trasy:  prowadzi głównie po oznakowanych szlakach i skalistych górskich ścieżkach. Noclegi w namiotach. Trzeba nastawić się na całodniową wędrówkę z plecakiem. 

Wymagania: brak przeciwskazań zdrowotnych i kondycyjnych do udziału w wyjeździe, znajomość ogólnych zasad bezpiecznego poruszania się w terenie górskim.

Transport: wyjazd w piątek 17 sierpnia wieczorem. Powrót w niedzielę 2 września rano.

Koszt: 1100 zł, zawiera: transport, noclegi, ubezpieczenie i wszystkie atrakcje.

Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę i produkty spożywcze z których przygotujemy posiłki (dostaniecie listę zakupów), zakup kilku drobiazgów, ew. drobne indywidualne wydatki.

Limit miejsc: 10

Zapisy: przez formularz »

W razie pytań: michal.pluta(at)skg.uw.edu.pl, lub tel. 506 600 710.

 

 DSC21007 2

 

ZAPRASZAMY

 

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami. Zapisując się na wyjazd akceptujesz Regulamin wyjazdu ». Zdjęcia: www.romania-travel-guide.com, Michał Pluta.