P1080547Biblioteka Górska istnieje w SKG już od 1984 roku. Przez ten czas zebrała w swych zbiorach wiele cennych książek, przewodników i map, zarówno polskich i zagranicznych. Myliłby się jednak ten, który widziałby ją jako zbiorowisko starych tomisk pokrytych kurzem - dzięki stałej współpracy z rozmaitymi wydawnictwami, do Biblioteki stale napływają nowiutkie egzemplarze pachnące jeszcze farbą drukarską.

W chwili obecnej w zbiorach Biblioteki znajduje się kilka tysięcy egzemplarzy. Część z nich znajduje się w elektronicznym katalogu, do którego link znajdziesz po lewej stronie.

Zbiory Biblioteki zostały skatalogowane dzięki uprzejmości Biblioteki Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Składamy najserdeczniejsze podziękowania za pomoc, a naszych czytelników zapraszamy również do biblioteki IH UW: http://bihuw.pl/.

Biblioteka znajduje się w naszej siedzibie (ul. Krakowskie Przedmieście 24, budynek Zarządu Samorządu Studentów, II piętro, sala 210), czynna jest w każdą środę, w godz. 18:00 - 19:00, możliwe jest również ustalenie z bibliotekarzami innego terminu.

Uwaga! W celu wypożyczenia książki konieczna jest rezerwacja internetowa w naszym systemie internetowym, ale można zrobić ją na miejscu, ponieważ w bibliotece znajduje się komputer z dostępem do WIFI. Zamówienia będą realizowane natychmiast.

Kontakt: biblioteka(at)skg.uw.edu.pl

Nowy system wypożyczeń i ewidencji »