Rozkładanie bazy namiotowej "Madejowe Łoże" w Podwilku

29 czerwca - 2 lipca 2023 roku (pierwsi zapaleńcy pojawią się już w środę wieczorem)

Chcesz i możesz przyjechać? Skontaktuj się z Pauliną: paulina.kocot(at)skg.uw.edu.pl lub telefonicznie 661 310 463

Zapraszamy :-)

Co robimy

Rozkładamy duże i małe namioty bazowe, kosimy trawę i chwasty, które zdążyły wyrosnąć od początku wiosny, poprawiamy/naprawiamy infrastrukturę bazy i wykonujemy inne czynności, które przygotowują bazę do stanu użytkowania podczas sezonu letniego.

Tutaj można zobaczyć, jak to wyglądało w poprzednich latach: 2005, 2007, 2008, 2009, 2011, 2011

Kogo potrzebujemy

Każdego chętnego, który ma ochotę pracując dobrze się bawić, nie są to tylko osoby związane z SKG
Jeśli pierwszy raz w życiu słyszysz o "Madejowym łożu" i masz ochotę popracować fizycznie po sesji - również zapraszamy.

Obecność każdych rąk podczas rozkładania jest niezwykle ważna, aby sprawnie przygotować bazę do bieżącego sezonu.  Zachęcamy do przyjazdu na tyle, na ile możesz - naprawdę warto, a rąk do pracy nam potrzeba. Zwłaszcza w piątek, ponieważ wtedy będziemy przewozić z Podwilka cięższy sprzęt i bez odpowiedniej liczby rąk do pracy się nie obejdzie.

Szczegóły pobytu

Własne namioty i karimaty są konieczne. 

Co się je: we wsi jest w pełni wyposażony sklep, nie ma więc potrzeby zabierać ze sobą prowiantu z domu, zwykle podczas rozkładania jest organizowane wyżywienie zbiorowe.

Dojazd na bazę

Dojechać można pociągiem lub autobusem do Chabówki/Krakowa i potem busem/autobusem do samego Podwilka. Z Krakowa do Podwilka busy odjeżdżają z przystanku MDA ul. Bosacka. Kierunek --> Jabłonka. W Podwilku wysiadamy na przystanku Podwilk Kościół.

Aktualny rozkład jazdy busów można sprawdzić na https://rozklady.mda.malopolska.pl/#krk

Można również dojechać samochodem lub przyjść na piechotę górami - jak komu wygodnie.

Najprościej na bazę trafić ze wsi Podwilk (przystanek autobusowy Podwilk Kościół), skręcając przed kościołem przy sklepie Delikatesy Centrum w polną drogę wzdłuż cmentarza. W sezonie (lipiec-sierpień) ustawiony jest tam kierunkowskaz. Czas marszu do bazy: ok. 20 min.
Baza posiada swój własny szlak, oznaczony czerwoną kropką na białym trójkącie. Jest on poprowadzony od szosy we wsi Podwilk do niebieskiego szlaku. Czas marszu od niebieskiego szlaku: ok. 30 min.

 

Składanie bazy namiotowej

1-3 września 2023

Koniec sezonu wakacyjnego oznacza również zakończenie działania bazy namiotowej "Madejowe Łoże"  w tym sezonie. W tym roku składamy bazę prawdopodobnie na początku wrześniazaczniemy w piątek i kończymy w niedzielę. Jak co roku, zapraszamy do pomocy przy jej składaniu.

Zapraszamy każdego, komu baza bliska jest sercu, a także tych, którzy chcą ją poznać - to również dobra okazja. Nie musisz być już w piątek - będzie cudownie jeśli dojedziesz w sobotę i pomożesz nam składać bazę w weekend.

UWAGA! Koniecznie zabierz własny namiot, śpiwór i karimatę (te bazowe "się złożą" i trzeba mieć gdzie spać), a także sztućce, kubek, miskę (te bazowe będą pakowane).