zaproszenie na slajdowiska Jaremy

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

zaproszenie na slajdowiska Jaremy

Post autor: Marcin »

W imieniu Klubu Podróży Jarema zapraszam serdecznie na weekendowe pokazy slajdów.

W najbliższą sobotę, 26 października, w Wieży przy Kościele św. Anny (Krakowskie Przedmieście 68, przy pl. Zamkowym, 3. piętro) o godz. 18:00 odbędzie się pokaz Sylwii i Marka Kulczyków „Benin– kraj rogatych kobiet”. Wstęp wolny.
„Daleko od oceanu podnoszę z ziemi kawałek szlaki. Wszędzie wokół widać pozostałości dymarek. Stary człowiek gęsto gestykulując opowiada historię rodu, historię swego tata. W sąsiedniej dolinie dziewczyny mocno trzymają się za rogi potrząsając dzwoneczkami. Dziś jest ich święto, bogowie muszą im sprzyjać, z ołtarzy spływa proso i krew białych kogutów. Drzewo karite rzuca rozedrgane cienie na podekscytowanych mężczyzn. W tym kraju wszystko wiruje i splata się ze sobą w jakimś dziwacznym tańcu. Góry, morza, wodospady i ofiarne ołtarze z zaklinaczami deszczu i historia okrutnych królów. Benin - mały kraj wielkich niezwykłości.”
Więcej: http://www.jarema.waw.pl

Natomiast w niedzielę, 27 października, w kinie Wisła (Plac Wilsona 2) o godz. 12:30 w cyklu "Slajdy Podróżnicze na Wielkim Ekranie Kinowym" odbędzie się pokaz Grzegorza Baltazara Kajdrowicza „W poszukiwaniu Króla Juliana czyli rowerem po Madagaskarze”. Wstęp 15 zł.
Więcej: http://www.kino.waw.pl oraz na stronie prelegenta: http://www.rower.orbit.pl
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: zaproszenie na slajdowiska Jaremy

Post autor: Marcin »

Zapraszam na ostatnie w 2013 roku pokazy slajdowe Klubu Podróży Jarema.

W sobotę 14 grudnia 2013r. zapraszamy do Wieży przy kościele św. Anny na godz. 18:00 na pokaz Iwony i Jurka Maronowskich "Omamy w Omamie". Wstęp wolny. Więcej: https://www.facebook.com/events/1397912 ... pe=regular

W niedzielę 15 grudnia 2013 r. zapraszamy do Kina Wisła (Plac Wilsona 2) na godz. 12:30 na pokaz Mariusza Jachimczuka "Zimbabwe, RPA – w krainie adrenaliny i dzikiej przyrody". Wstęp 15 zł. Więcej: http://www.kino.waw.pl/program/313.html

Przy okazji życzę wszystkim Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2014 Roku.

pozdrawiam,
Marcin Kulik
http://www.jarema.waw.pl/
http://slajdyzpodrozy.pl/
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: zaproszenie na slajdowiska Jaremy

Post autor: Marcin »

Od piątku do niedzieli możemy podróżować po świecie z Klubem Podróży Jarema.

Już w piątek 24 stycznia o godz. 21 na falach Radiowida (www.radiowid.pl) w audycji Muzyczna Mapa Jaremy usłyszymy bogato ilustrowaną muzycznie opowieść o podróży Sylwii i Marka Kulczyków do Beninu.

A w sobotę 25 stycznia o godz. 18 w sali klubowej w wieży przy kościele św. Anny (Krakowskie Przedmieście 68) zapraszamy na jubileuszowy 500. pokaz slajdów Klubu Podróży Jarema. Tym razem będą to Węgry - kraj wina, papryki i marcepana" autorstwa Malwiny i Artura Flaczyńskich.
"(...) Zwiedzimy transgraniczną jaskinię Baradla, zobaczymy najwyższy na Węgrzech wodospad Also oraz uznany za najurokliwszy Fátyol. Zatrzymamy się w winnicach nadbalatońskiego półwyspu Tihany, Tokaju i Egeru. Przespacerujemy się po urokliwych miasteczkach: Egerze, Szentendre, Ostrzyhomiu, Segedynie, łamiąc sobie języki w Szekesfehervar i Satoraljaujhely. Podczas parady w Szombathely w niekonwencjonalny sposób zapoznamy się z historią Węgier, a podczas festiwalu w Mezőkövesd z kulturą ludu Matyó. Nie zabraknie dzikiej przyrody, którą będziemy podglądać na stepach Hortobágy, gdzie dziki wschód spotyka się z dzikim zachodem" (MAF)
Przed pokazem miniatura slajdowa Miłki Grabowskiej "W chmurach, w górach. Tatry".
Wstęp wolny.

Zaś w niedzielę 26 stycznia o 12.30 w kinie Wisła (Plac Wilsona) odbędzie się pokaz Gosi Preus-Złomskiej i Marcina Złomskiego "Pacyfik - wyspy szczęśliwe".
"Odwiedzimy wielokulturowe Fidżi, gdzie zapachy indyjskich potraw mieszają się z aromatem tradycyjnego napoju Polinezyjczyków zwanego kava. Na Tonga – ostatnim Królestwie na Pacyfiku – wylądujemy w czasie Wielkanocy, gdy wielogłosowe, polinezyjskie śpiewy rozbrzmiewają we wszystkich kościołach. Na Samoa przyjrzymy się tradycyjnym domom fale i powędrujemy w głąb zielonego interioru, a na Wyspie Wielkanocnej spróbujemy zgłębić tajemnicę monumentalnych posągów moai. Historia o „człowieku-ptaku” przeniesie nas w świat mitów i legend. Na Pacyfiku odkryjemy krainę uśmiechniętych wyspiarzy żyjących z dala od zgiełku wielkiego świata, cywilizacji i problemów współczesności. (GPZiMZ) "
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina.
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: zaproszenie na slajdowiska Jaremy

Post autor: Marcin »

Przed nami kolejny slajdowy weekend.
W sobotę 8 lutego o 18.00 w sali klubowej Jaremy w wieży przy kościele św. Anny w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 68) odbędzie się pokaz Mariusza Jachimczuka pt. "Gruzja, na szlaku kamiennych wież". "Opowieść o trzech podróżach do fascynującej Gruzji - kraju niezwykle serdecznych i otwartych ludzi. W czasie naszych podróży odwiedzimy nie tylko słynącą z win Kachetię, ale również trudno dostępne rejony górskie - Swanetię i Tuszetię - oddzielone od reszty kraju wysokimi, trudno dostępnymi przełęczami (...)" (MJ)
Przed pokazem miniatura Oli, Ani i Piotrka Piegatów: "Vana Tallinn, czyli słodki smak Estonii"
Wstęp wolny

A w niedzielę 9 lutego o 12.30 w kinie Wisła przy Pl. Wilsona 2 zapraszamy na pokaz Wojciecha Dąbrowskiego pt. "Wyspa Robinsona Crusoe"
"Kto z nas nie czytał w dzieciństwie opowieści o niezwykłych przypadkach Robinsona Crusoe? W czasach mojej młodości była to obowiązkowa szkolna lektura, omawiana na lekcjach języka polskiego. Zastanawiałem się wtedy, czy ta wyspa naprawdę istnieje. Śniła mi się po nocach, w marzeniach wędrowałem pod jej palmami słuchając nawoływań egzotycznych ptaków. Czy mogłem wtedy przypuszczać, że kiedyś uda mi się ją zobaczyć?
Książka Daniela Defoe o Robinsonie oparta jest na autentycznej opowieści angielskiego marynarza Aleksandra Selkirka, który spędził samotnie 4 lata i 4 miesiące na wyspie leżącej na Pacyfiku, oddalonej o prawie 700 kilometrów od wybrzeży Chile. Kiedyś ta wyspa nazywała się Masatierra. Dopiero w dwudziestym wieku zmieniono jej nazwę na Isla Robinson Crusoe. Wyspa Robinsona jest jedną z trzech wysp wchodzących w skład archipelagu Juan Fernandez. Po kilku latach przygotowań udało mi się na nią dotrzeć. Przywiozłem unikalne zdjęcia, które pokażę podczas prelekcji. Opowiem też o ludziach, którzy dziś mieszkają na tym odizolowanym od reszty świata skrawku ziemi." (WD)
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina.


--
Serdecznie zapraszamy

Klub Podróży Jarema
www.slajdyzpodrozy.pl
www.kino.waw.pl
www.jarema.waw.pl
www.facebook.com/JaremaKlubPodrozy
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: zaproszenie na slajdowiska Jaremy

Post autor: Marcin »

Zapraszamy na kolejny weekend z Jaremą.
W piątek, 28 lutego o godz. 21.00 na falach Radiowida (http://www.radiowid.pl) zapraszamy do słuchania audycji "Muzyczna Mapa Jaremy". Tym razem w podróż do Uzbekistanu, na ziemię Timurydów zabiorą nas Ania i Darek Piechowie, którzy zabiorą nas Ania i Darek Piechowie, którzy przybliżą bogatą historię i ciekawą teraźniejszość tych ziem. W audycji posłuchamy wykonawców z Azji Środkowej oraz muzyki z płyt przywiezionych z bazarów Uzbekistanu. Odbiór bezpłatny:)

Zaś w niedzielę 1 marca o godz. 12.30 w kinie Wisła zobaczymy pokaz slajdów Norberta Pokorskiego pt. "Grenlandia - Wśród ostatnich, polarnych myśliwych".
"Pierwszy raz na Grenlandię trafiłem w 2009 roku. Wtedy to wraz z kolegą przeszliśmy lądolód grenlandzki ze wschodu na zachód, w tym samym okresie, w jakim 121 lat przed nami trawersu Grenlandii dokonał Fridtjof Nansen. Nasza trasa biegła nieco bardziej na północ niż trasa Nansena, ponieważ wydał nam się ciekawsza oraz tańsza do zrealizowania. Ponownie na Grenlandię powróciłem zimą 2011 roku, aby sprawdzić czy mimo ocieplenia klimatu nadal (tak jak to czynili Innuici przez setki lat) można przejść po lodzie morskim z Grenlandii do Kanady. Jednak mimo ponad 40 dni spędzonych w marszu po zamarzniętym morzu i lądolodzie grenlandzkim nie udało nam się znaleźć przejścia przez Smith Sound (cieśninę oddzielającą Grenlandię od kanadyjskiej wyspy Ellesmer), która okazała się nie do przebycia z powodu braku lodu. Podczas tej wyprawy zawędrowaliśmy także Siorapaluk, najbardziej na północ wysuniętej, stale zamieszkałej miejscowość na Ziemi, gdzie odwiedziliśmy, poznanych wcześniej, trzech innuickich myśliwych -- Piitaq, Qilllaq i Karl. Podczas tej wizyty umówiłem się z Piitaq, że wrócę kiedyś do Siorapaluk, aby spędzić w wiosce więcej czasu i lepiej poznać ginącą kulturę polarnych Innuitów. Taka okazja nadarzyła się w 2013 roku, kiedy to ponownie dotarłem zimą do Siorapaluk."
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina.

--
Serdecznie zapraszamy

Klub Podróży Jarema
www.slajdyzpodrozy.pl
www.kino.waw.pl
www.jarema.waw.pl
www.facebook.com/JaremaKlubPodrozy
ODPOWIEDZ