Jako organizacja istniejąca od roku 1976 Studencki Klub Górski szczyci się bogatym zbiorem archiwaliów. Zdecydowana ich większość pochodzi z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Był to okres niesłychanie prężnej i zróżnicowanej działalności SKG. Jego pokłosie do niedawna spoczywało w pewnym tajemniczym pudle i nie było znane szerszemu gronu osób. W celu zmiany tego stanu rzeczy przeprowadziliśmy digitalizację naszych archiwaliów. Znajdują się wśrod nich między innymi gazetki klubowe - Informatory SKG oraz ulotki przeznaczone dla uczestników Kursu Przewodników Górskich. Można w nich znaleźć nie tylko treści dotyczące dziejów klubu i losów jego członków, ale także poczuć atmosferę tamtych lat. Większość prezentowanych materiałów jest dostępna w klubowej Bibliotece.

Poniżej kilka starych pocztówek nadesłanych do nas wiele lat temu przez klubowiczów i sympatykow SKG. Resztę materiałów znajdziecie w menu po lewej, w dole strony. Życzymy przyjemnej lektury !

Pireneje 1979 aRetezat 1992 a

Pireneja 1979 - pierwszy klubowy wyjazd za żelazną kurtyne i to w jakim                      Karpaty Południowe 1992 - Retezat i Parang

składzie! - "Jak zwykle wszędzie jesteśmy pierwsze. Tym razem zdobyłyśmy

dla Was Pireneje."

Riła 1977 aTatry 1978 a

Riła 1977-jeden z pierwszych letnich klubowych wyjazdów zagranicznych.              Tatry 1978 - tym razem pisali do nas ze schroniska w Roztoce:

Już niedługo staną się one regularnie organizowanymi obozami                             "Mokro ale jak zawsze fajnie". I tak zostało do dziś :)

wędrownymi znanymi szerzej jako "Akcja Lato". Kadra opisała swe

przezycia w następujacych słowach:  "Jest strasznie gorąco a uczestnicy

nas jeszcze mimo to męczą (obiadu im się zachciało w restauracji).

Ale tak naprawde to jest bardzo fajnie."