Chata Socjologa zaprasza SKGowców!

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Ewelina Różańska
Posty: 104
Rejestracja: 2012-11-08, 23:10

Chata Socjologa zaprasza SKGowców!

Post autor: Ewelina Różańska »

W czwartek przed dwoma tygodniami przedstawiciele naszego Klubu spotkali się z zarządem Stowarzyszenia Klub Otrycki, który opiekuje się Chatą Socjologa. Do spotkania doszło dzięki Tomkowi Weksejowi, który w majówkę odwiedził chatę na Otrycie i zachwycił się tym magicznym miejscem i tworzącymi je ludźmi.

Nas także ujęło ich pozytywne zafiksowanie na punkcie swojego domu w górach, do którego wracają przy każdej możliwej okazji. Inspirujące jest ich zaangażowanie w działalność Chaty - odbudowa po pożarze z 2003 r., organizacja obozów budowlano-remontowych i wędrownych (wszystkie zmierzają oczywiście na Otryt), zdalne zarządzanie Chatą z Warszawy, budowa Obserwatorium Astronomicznego i prowadzenie lekcji astronomii! Czy wiedzieliście, że wyboru miejsca pod obserwatorium dokonał sam inicjator projektu Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady - Pavol Ďuriš?

Chata Socjologa jest położona w paśmie Otrytu, zamykającym Bieszczady od północy, na wys. 896 m n.p.m. Została zbudowana w 1973 r. Dociera do niej kilka szlaków, a z okolic Chaty rozpościerają się piękne widoki na Połoninę Caryńską, Wetlińską, Smerek, Tarnicę i Halicz. Ku pamięci, kulminacją pasma Otrytu jest Trochaniec - 939 m n.p.m.

To miejsce czeka na nasze odkrycie! Jesteśmy tam bardzo mile widziani zarówno jako indywidualni turyści, jak i organizujący rajd przewodnicy. W Chacie jest 50 miejsc noclegowych i nie ma prądu, za to jest wielki kominek, światła świec, rozgwieżdżone niebo i niezwykli ludzie wśród bieszczadzkiej natury. Wszystko to nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat, który aż chce się poczuć.

Dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Chaty Socjologa na Otrycie!
Jest otwarta przez cały rok, ale zawsze warto zadzwonić wcześniej i poinformować o swoim przybyciu. Szczególnie zachęcamy naszych przewodników do organizacji rajdów w tę mało uczęszczaną, a nie mniej piękną część Bieszczadów!

Koniecznie zajrzyjcie na stronę Klubu Otryckiego i dowiedzcie się więcej: http://www.otryt.bieszczady.pl oraz na ich facebooka: https://web.facebook.com/ChataSocjologa/?fref=ts
ODPOWIEDZ