1. kursówka 5-6 listopada

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Asiuk

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Asiuk »

Hej Wszystkim!
Tu pisze Wasz szef kuchni ;)
Wg. moich informacji na wyjazd jedzie 6 dziewczyn i 5 chłopaków. Oto moja lista:
Ola L., Ola K., Asia, Gosia, Natalia, Stefania oraz Jędrek, Mikołaj, Przemek, Piotrek, Hubert.
Każdy musi wziąć kanapki na drogę do pociągu, na sobotnie śniadanie i herbatę do termosu. Każdy musi wziąć kubeczek i łyżkę 
Jeśli ktoś się będzie czuł poszkodowany ilością do noszenia, jakoś to rozwiążemy w drodze już. Na razie niech wszyscy kupią, tak, jak jest napisane:
Wszyscy kupują:
- 1 Chleb (jaki kto lubi)
- Woda mineralna 1,5l
- 2 x czekolada 100g
- Orzeszki, bakalie, przekąski – każdy to co lubi i ile lubi
- Gorący kubek, kisiel, kaszka mleczna, ryż na mleku itp. – wg. potrzeb, każdy kupuje dla siebie, może się przydać na kolację w sobotę?
Dziewczyny kupują:
- 1 x pasztet 125g
- 1 x serki topione 125g
- 1 x Ser żółty ok.150g
- 1 x ogórek
- 1 x papryka
Chłopaki kupują:
- Kabanosy 300g
- 2 x sos w papierku w proszku (pomidorowy lub inny czerwony)
- Konserwa mięsna 250g
- 1 x puszka z warzywami (kukurydza, groszek, fasolka czerwona) a właściwie najlepiej w kartoniku
- Makaron (biały) 500g (np. świderki, kokardki, wstążki)
Dodatkowo wylosowani szczęśliwcy zabierają:
Ola L., Gosia R., Stafania A., Mikołaj S.:

- Tabletki musujące np. multiwitamina z magnezem lub typu „activ” np.
http://www.kruger.pl/pl/oferta/witaminy ... product=16
http://www.kruger.pl/pl/oferta/witaminy ... product=10
Piotrek G.:
- Herbata zwykła ekspresowa (np. paczka Sagi 50szt.)
Hubert S.
- Cukier 1kg.

Mój pomysł na obiad w sobotę to makaron z sosem z proszku, do którego dorzucimy wkładkę mięsną w postaci konserwy i dodatek warzywny z puszki.
Rozumiem, że każdy bierze rachunek ze sklepu, a potem dzielimy się kosztami i wyrównujemy?
Niestety nie będzie mnie jutro na spotkaniu, ponieważ jestem wracam do Warszawy późnym wieczorem. Proszę o zweryfikowanie listy oraz ewentualne uwagi, skargi i zażalenia kierować do mnie: asiuk [at] wp.pl Będę również wdzięczna za informację, jeśli ktoś z powyższej listy się wypisał lub do niej dopisał.
Pozdrawiam!
Asia
Asiuk

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Asiuk »

P.S. Biorę temat referatu "Krynica i znane osoby z nią związane"
Asiuk

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Asiuk »

P.S.2 Nie mam namiotu. Nie będzie mnie na spotkaniu, więc w razie jakiś ustaleń będę wdzięczna za uwzględnienie mnie w czyimś namiocie jako sublokatora ;)
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Michał »

Na wyjazd jeszcze jadą prowadzący: Przemek i ja. Też chyba mamy zabrać jedzenie? :-)
Każdy chłopak ma kupić pięć wymienionych rzeczy? Zabierzemy 10 różnych sosów, 2,5 kg suchego makaronu i to różnego - jeden gotuje się 5 minut inny 15, coś mi się tu nie zgadza. ;-)
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Litrowy »

Jedzenie:
Menu całkiem przyjemne, ale, jak pisał Michał, trochę przerośnięte. Ale po kolei:

- 1 sos starcza na 3 osoby(na dwie to uczta), więc jest ich co najmniej 2x za dużo
- konserwy też trochę dużo, ale ujdzie
- warzywa - puszka na 2 osoby to strasznie dużo. Warzywa mają być dodatkiem, nie głównym składnikiem dania
- paczka makaronu 500g jest dobra na 4 osoby, za dużo. Dodatkowo, jak pisał Michał warto sprecyzować rodzaj, skoro będzie się razem gotować
- brak soli i przypraw - do zabrania przez konkretne osoby
- W związku z małą mobilizacją zgłaszających się oraz przy Twojej nieobecności w środę musimy mocno trzymać rękę na pulsie w kwestii ilości osób na wyjazd. Zakładam, że po jutrzejszym spotkaniu będziemy znać ostateczną listę uczestników.
Z dodatkowych uwag zdecydowanie odradzam wynalazki w stylu pseudoenergetyzery w płynie tudzież innych formach. Nie sprawdzają się na dłuższą metę, a rozwalają żołądek. Bardziej polecam bomby kaloryczne, np. mleko skondensowane słodzone w tubce.

Sprzęt
- siekierę sobie darujmy. Jedziemy jedynie na weekend, a śniegu nie ma bądź jest go niewiele. Nie planujemy też nadmiernych posiadówek przy ognisku. Nie przyda się.
- Zmywanie myjką i płynem chyba też możemy odłożyć do poniedziałku. Ale jako facet mogę nie doceniać powagi sytuacji.
- oczekuję projektu pełnej listy rzeczy do zabrania, przy której można się pakować.
Pozdrawiam
PW
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
PiotrHist
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-01, 21:02

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: PiotrHist »

Jakby co kolejny namiot jest w do dyspozycji 2 osobowy, ale na dobra sprawe i 3 os sie zmieszcza.
Asiuk

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Asiuk »

Hej Wszystkim!
Uwzględniając uwagi instruktora zmodyfikowałam plan i wygląda tym razem następująco:
Wszyscy kupują:
- 1 Chleb (jaki kto lubi)
- Woda mineralna 1,5l
- 2 x czekolada 100g
- Orzeszki, bakalie, przekąski, skondensowane mleko w tubce  …– każdy to co lubi i ile lubi
- Gorący kubek, kisiel, kaszka mleczna, ryż na mleku itp. – wg. potrzeb, każdy kupuje dla siebie, może się przydać na kolację w sobotę?
Dziewczyny kupują:
- 1 x pasztet 125g
- 1 x serki topione 125g
- 1 x ogórek
- 1 x papryka
Wszyscy chłopcy i mężczyźni (w tym instruktorzy) kupują:
- Kabanosy 300g
- 1 x sos w papierku w proszku (pomidorowy lub inny czerwony)
Dodatkowo:
Jędrek W.: 1 x puszka/kartonik z kukurydzą, Konserwa mięsna 250g
Mikołaj S.: 1 x puszka/kartonik z czerwoną fasolą, Konserwa mięsna 250g
Przemek W., Michał, Piotrek:
- po paczce makaronu (białego) Lubella 500g (np. świderki, jak nie będzie świderków to nie trzeba zwiedzać wszystkich sklepów w okolicy – mogą być kokardki lub wstążki :)
Ola L., Gosia R., Stafania A.:
- Tabletki musujące np. multiwitamina z magnezem
Piotrek G.:
- Herbata zwykła ekspresowa (np. paczka Sagi 50szt.)
Hubert S.
- Cukier 1kg.
Natalia:
- sół i przyprawy (w sumie to mi obojętne jakie weźmiesz: np. zioła prowansalskie?)

Moja najnowsza lista uczestników:
Dziewczyny:Ola L., Ola K., Asia (ja), Gosia, Natalia, Stefania oraz chłopaki: Jędrek, Mikołaj, Przemek (instruktor), Michał (instruktor), Piotrek, Hubert - w sumie 12 osób, rozkład płci po równo.

Pozdrawiam!
Asia
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Litrowy »

Przyprawy - powinniśmy mieć kilka różnych rodzajów, np. różne zioła, czosnek, papryka słodka i ostra, pieprz. Oczywiście nie wszystko zejdzie, reszta będzie na następne wyjazdy.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Awatar użytkownika
pomyslowydobromir
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-10, 00:10

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: pomyslowydobromir »

Czołem, z tej strony reprezentant dwóch spóźnialskich, zatwierdzonych przez Naczalstwo

1) z powyższego wynika, że jedzie 14 osób
2) prosimy chef de cuisine o informację, czy coś mamy dodatkowego zabrać oprócz kategorii "wszyscy" oraz "płeć brzydka"
3) mamy dla siebie namiot.
4) załatwimy sobie ubezpieczenie
5) o której i gdzie jest dziś spotkanie?

Ukłony,

Bracia G.
Asiuk

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Asiuk »

Hej Bracia,
Weźcie może dodatkowo paczkę makaronu i konserwę mięsną.
Pozdrawiam!
Asia
Asiuk

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Asiuk »

Te referaty mamy wygłosić na kursówce w trakcie marszu ? ;) Przepraszam, ale muszę zmienić temat, jeśli jeszcze mogę. Jednak wezmę "Państwo muszyńskie". Znani ludzie z Krynicy pozostają do wzięcia.
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Litrowy »

Górski Brothers - o 18 gdzieś w budynku samorządu.

Asia - raczej na postojach, w momentach dogodnych.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Ola K.

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Ola K. »

Chciałabym zarezerwować sobie temat "Znani ludzie z Krynicy"...
Natalia

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Natalia »

mam pyt techniczne a propos menazek, czy uzywamy ich do gotowania bezposrednio na ogniu, czy gotujemy obiad w wiadrze i z niego go rozkladamy? pytam, bo bedac u rodziny zapomnialam zabrac swojej menazki i zastanawiam sie czy probowac ja na szybko odzyskac, czy plastikowa miska i kubek zalatwia sprawe...
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: 1. kursówka 5-6 listopada

Post autor: Litrowy »

Załatwia, o ile cała reszta nie będzie również miała plastikowych misek. Ze dwie, trzy menażki będą potrzebne na sos i mięso. Gary wykorzystamy do gotowania makaronu i herbaty.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
ODPOWIEDZ