Maratońska

Zapraszam wszystkich, którzy lubią długie wędrówki na różnorodną, malowniczą i pełną atrakcji trasę. Sobotę rozpoczniemy w uzdrowiskowym Iwoniczu-Zdroju skąd wejdziemy Głównym Szlakiem Beskidzkim na nowozbudowaną wieżę widokową na Cergowej. Następnie zejdziemy z utartych ścieżek i widokowymi - jak na Beskid Niski - grzbietami dojdziemy do doliny byłej wsi łemkowskiej w Polanach Surowicznych gdzie zanocujemy w chatce studenckiej.

W niedzielę sporo czasu poświęcimy na krajoznastwo i poznamy historię rejonu. Dowiemy się kim byli Łemkowie, skąd się wzięli i czemu nagle zniknęli oraz odnajdziemy ślady ich obecności w terenie. 

 

B. Sądecki Michał Pluta

Trasa

Sobota:  Iwonicz-Zdrój - Lubatowa - Cergowa 716 m - Koniów Dział 549 m - Wierch Hnatowski 649 m - Szklarska Góra 597 m - Bania Szklarska 695 m - Jawornik 762 m - chatka Elektryków   (41 GOT)

Niedziela: chatka Elektryków - Dział 665 m - Puławy Górne - Pastwiska - Besko  (27 GOT)

 

Informacje ogólne

   • Termin: 6-7 kwietnia 2019 r.
   • Charakter trasy: fast & light, prowadzi po przygotowanych szlakach, górskich ścieżkach i bezdrożach. Niewymagająca technicznie, ale długa, szczególnie w sobotę gdy przejdziemy 41 GOT, co odpowiada ok. 41 km po płaskim terenie. Wymagane zamiłowanie do całodniowych wędrówek i umiejętność spakowania się w mały plecak.
   • Transport: wyjazd w piątek o 16:30. Powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek.
   • Koszt:  270 zł, zawiera transport, dwa noclegi, dwa śniadania, obiadokolację i przekąski w sobotę wieczorem, ubezpieczenie i wszystkie atrakcje.
   • Dodatkowe koszty: przegryzki na trasę i niedzielna pizza.
   • Limit miejsc: 10
   • Zapisy: przez formularz »
   • W razie pytań: michal.pluta(at)skg.uw.edu.pl w tytule: Rajd Wielkanocny 2019, lub tel. 506 600 710

 

  DSC21007 2

 

ZAPRASZAM

 

Zapisując się na wyjazd akceptujesz Regulamin Wyjazdu ». Zdjęcia: Michał Pluta. SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.