Spamerzy na forum

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
cezar_1

Spamerzy na forum

Post autor: cezar_1 »

Słuchajcie - może wprowadzimy obowiązek potwierdzenia rejestracji przez admina, bo inaczej nie uwolnimy się od spamerów...
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Spamerzy na forum

Post autor: Marcin »

Albo może wprowadzić konieczność akceptacji każdego wpisu przez moderatora forum. Celowo nie piszę o administratorach (bo ich liczba jest ograniczona), choć ci też mogliby być moderatorami. Moderatorzy to zaufani użytkownicy forum i przy ich odpowiednio dużej liczbie (np. ok. 10) takie ograniczenie nie powinno zbytnio tamować dyskusji na forum.
cezar_1

Re: Spamerzy na forum

Post autor: cezar_1 »

No nie wiem - takie rozwiązanie jest niewydolne raczej. Zazwyczaj się robi tylko kod przy rejestracji, który jak widzę już działa, a mimo to spamerzy nadal atakują. Wydaje mi się, że wystarczyłaby akceptacja rejestracji przez admina...
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Spamerzy na forum

Post autor: Litrowy »

Spokojnie Panowie, administratorzy już pracują nad rozwiązaniem. A póki co staramy się na bierząco usuwać spamowe wpisy.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
KaCy
Posty: 43
Rejestracja: 2011-04-04, 13:22

Re: Spamerzy na forum

Post autor: KaCy »

oni wysyłają do mnie wiadomości :shock:
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Spamerzy na forum

Post autor: Marcin »

Może by wprowadzić jakiś adres "szybkiego alarmowania", aby jeśli ktoś zauważy spam, mógł od razu powiadomić któregoś z administratorów? Np. na zasadzie spam(at)skg.uw.edu.pl.
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Spamerzy na forum

Post autor: Litrowy »

Częściej niż codziennie rano i tak chyba nie trzeba.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Awatar użytkownika
sarniak
Posty: 143
Rejestracja: 2009-10-25, 19:32
Kontakt:

Re: Spamerzy na forum

Post autor: sarniak »

Cześć,
Na forum jest skrypt, który powinien odrzucać spam, ale widocznie ostatnimi czasy małe rozumki botów stały się troszkę większe.

Przygotowałem prosty skrypcik, którym wrzucę kilkanaście pytań w stylu '2+2=' itp. Nie chcieliśmy dawać captcha przy każdym poście, bo jest to okropnie uciążliwe (mam ochotę coś zniszczyć, gdy nie mogę tych literek rozczytać).

Co do potwierdzenia resjestracji. Wydaje mi się, że to jest dobry pomysł, pogadam jeszcze szybko z innymi ludźmi zajmującymi się forum i to można by i zaraz włączyć.

Na szczęście przyszły święta i czasu jest ciutkę więcej, więc możecie się spodziewać tych pytań przy postach w najbliższym czasie.

Pozdrawiam!
KaCy
Posty: 43
Rejestracja: 2011-04-04, 13:22

Re: Spamerzy na forum

Post autor: KaCy »

przydałoby się tez pokasować tych wszystkich userów widomo. Jest ich ponad 300 ;x
ODPOWIEDZ