AUTOKARÓWKA

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Paxek
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-24, 00:31
Kontakt:

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: Paxek »

Witam Wszystkich.

Mam wiadomośc z pierwszej ręki (Kuba prężnie działa na tym froncie): jest możliwe dofinasowanie z UW, ale nie jest tak pieknie, jak by mogło się wydawać na pierwszy rzut oka.. Kwestia formalna wyglada tak: musimy złożyc kosztorys autokarówki do 14/15 marca.

Co trzeba ówzględnić:
-cenę przejazdu
-noclegi
-ewentualne wejściówki do muzeów/elektrowni
-cenę wyżywienia
-plakaty, śpiewniki domyślam się że też możemy pod to podłączyć
-ubezpieczenie, wątpię żęby klub stawiał go osobom z zewnątrz, więc warto wrzucic w koszty
-ostatnia sprawa, ale chyba najważniejsza ILOSC UCZESTNIKOW, wiec prosba o zapytanie się znajomych (kursantów jedzie 20 os, plus 10 zdeklarowanych "turystów", ale czy tylko tyle nas pojedzie??)

Więc do dzieła!!!

Pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: Tomek_N »

Awatar użytkownika
Paxek
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-24, 00:31
Kontakt:

Czesc witam

Post autor: Paxek »

Na razie nie mam czasu zeby podac wszystki info wiec
krotko, zeby zaintrygować:
-zapadlo tyle ustalen na spotaniu w srode, ze mi kartek nie starczyło by wszystko zapisac:)
-po drguie wystko wumieszcze na forum czy tam na liscie-group do poniedzialku
-po trzecie niech sojaki odezwa sie do mnie bo po maillach nie wiem czy poznam kto jest kto, chodzi o plakaty-mala zmiana planow:)
-poprosze Olę żeby też się odezwała mamy dla ciebie nowe zadanie:( :)
-Grześ, Monika poprosze o potwierdzenie uczestnictwa i ewentualni eodbranie zadań
-osoby które nie otzrymują info na google.group niech też się odezwą na forum, bo dużo info was może ominąć:)

moj mail: mirek.sidorowicz@gmail.com

pozdr
Ostatnio zmieniony 2008-03-13, 02:19 przez Paxek, łącznie zmieniany 1 raz.
MariuszD
Posty: 116
Rejestracja: 2007-04-01, 21:30

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: MariuszD »

A następne spotkanie w czwartek 27 marca o godz. 19 w starym BUWie.

Będzie to ostatnie spotkanie robocze. Spotykamy się wszyscy kursanci-organizatorzy, oczywiście ze wszystkimi zadaniami dopiętymi na ostatni guzik.
Awatar użytkownika
mateusz
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-01, 16:12
Lokalizacja: warszawa

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: mateusz »

Mirek, mógłbyś podać składy grup?
Awatar użytkownika
Paxek
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-24, 00:31
Kontakt:

:)

Post autor: Paxek »

Cześć
Wykroiłem parę chwil ze swojego lenistwa, by wszystko podać przed poniedziałkiem

Terminy o których musimy pamiętać:
12-13/04/2008 Sb, Nd -AUTOKARÓWKA
09/04/2008 Sr- ostatnie spotkanie z uczestnikami (turystami)-rozdanie folderów, zebranie ostatecznej kasy,
03/04/2008 Pt. zamkniecie oficjalne grupy uczestników
01/04/2008 Sr. -ostatni dzień na przyjmowanie zgłoszeń od uczestników
27/03/2008 Cz. 19:00, Stary BUW - spotkanie org. Zebranie streszczeń (patrz niżej),
17/03/2008-prosba o zrobienie plakatu i rozmieszczenie go na wydziałach, tu przepraszamy Sojaczków za pośpiech, wszystkie pretensje proszę kierować na mnie. Wcześniej proszę wysłać plataty do Tomka N. i Mariusza
Ceny. Generalnie jeszcze walczymy, ale na dzień dzisiejszy:
Transport: 90-95 zl.
Nocleg: 25
Jedzenie: 40 zł. obiadokolacja w hotelu ze śniadaniem, obiad 2 daniowy w niedziele
Wejściówki: 20 zł
Razem wynosi: 180 zł.

Walczymy o dofinansowanie, ale nie znamy ostatecznej decyzji, więc nie włączamy je w koszta.

Podaję Członków Zespołów
I zespół: Przemyśl—panorama na serpentynach
• Szymon
• Ola
• Mirek
• Janek
• Tomek
II zespół: Po panoramce—do przedmieść Ustrzyk Dolnych
• Agata,
• Gosia,
• Korn,
• Marysia,
• Beata
III zespół: Od Ustrzyk Dolnych-Posada Rybotycka włącznie
• Michał
• Mateusz
• Asia
IV zespól: Od wejścia do autokaru po Posadzie-do Przemyśla
• Piotrek
• Magda
• Agata G.

Ogólnie nasz wyjazd dzieli się na 2 części, nie tylko na sobotę i niedzielę, I dzień będzie poświęcony II wojnie światowej, II dzień-I WS. Stąd też trzeba będzie coś o tym powiedzieć. Plus warto wiedzieć jakie postacie są związani z tymi miejscami: sławni, pisarze, króle, duchowni, naukowcy. Poza tym każda osoba powinna przygotować mały pięciozdaniowe streszczenie do folderu o swojej trasie. Można podzielić się, żeby nie powtarzać się streszczenia zostaną rozdane „turystom” przed wyjazdem.


Jeżeli coś źle podałem prosze o poprawianie:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: Wojtek »

To ja wam dopisze, ze 9.04 bedzie pierwsze (krotkie) spotkanie przed Przejsciem Wiosennym. Z godzina moge sie dostosowac, ale uwzglednijcie je w swoich planach autokarowkowych.

W.
Awatar użytkownika
Paxek
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-24, 00:31
Kontakt:

Witam

Post autor: Paxek »

Oto lista miejscowości/ciekawostek na pierwsze 2 dni autokarówki, zgodnie z zaleceniami T&M
http://docs.google.com/Doc?id=dgffpj9r_14j6dh3whc

hehe-moja wina powinno byc: na pierwszy dzien, juz dopisuje resztę:)
Ostatnio zmieniony 2008-03-18, 01:52 przez Paxek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: Gość »

Moje wskazówki do linku powyżej:

1. Mi się otwiera tylko pierwszy dzień, mam nadzieję że drugi niedługo też się pojawi.
2. Gdzie się zatrzymujemy i co tam oglądamy to już wszyscy wiedzą. Skupcie się więc na wytypowanych obiektach ale nie zapominajcie też o tych które będzie widać. Jeżeli tam nie wchodzimy ale to mijamy trzeba wspomnić o tym parę zdań.
3. Podaję jeszcze kilka dodatkowych tematów o których nie należy zapomnieć.

Dla I zespołu:
- w historii miasta sięgnijcie głębiej np do pierwszych śladów osadnictwa,
- po trasie mijamy kilka innych miejscowości (parę słów),
- mijamy San (żegluga na Sanie, spław towarów - jak, gdzie),
- PK Pogórza Przemyskiego i Gór Słonnych (flora, fauna, rezerwaty), Planowany Park Narodowy, pozyskiwanie soli (jak wyglądało, organizacja przedsięwzięcia),
- granica pomiędzy Pogórzem P. i Górami S. (Pogórze P. leży w jednych Karpatach a Góry S. w drógich - jakich? pamiętajcie o tym powiedzieć),
- panoramka na południe - nazwy i granice widzianych gór,

Dla II zespołu:
- cmentarz żołnierzy słowackich w Załużu (skąd, stan obecny)
- osadnictwo Panów na Zamku Sobień
- Bezmiechowa góra (szybownictwo)
- przedmieścia Leska (będzie widać zamek)
- Hoczew - kolejn ród, kolonizacja
- po trasie ciągle mijamy miejscowości (parę słów),
- Bieszczadzkie morze - parę słów ogólnego wprowadzenia (żeby dać sznsę przewodnikowi z zapory), jeżeli będziecie wiedzieć więcej od niego po wyjściu można dopowiedzieć,
- linia kolejowa

Dla III zespołu (sobota późne popołudnie):
- okolice Ustrzyk Dolnych - jak przebiegała granica państwowa i do kiedy,
- samo miasto (najważniejsze jest muzeum - warto je zobaczyć),
- c.d.n.
Jak się pojawi opis kolejnego dnia pozwolę sobie dokończyc III zespół i opisać dla IV.

Dla wszystkich - mijamy góry (może któraś jest najwyższa, może czymś się charakteryzuje - nie przegapcie tego), rzeki (nazwa, skąd i dokąd płynie, jakie zlewisko), miasta (kilka słów o historii, pochodzeniu nazwy, ciekawostki).

Jeżeli o czymś zapomniałem, macie pytania, wątpliwości - piszcie. Jeżeli nie wiecie gdzie szukać informacji podpowiem lub pożyczę coś ze swoich zbiorów. Już teraz mogę dla chętnych skserować tekst (niestety strona www juz nie działa) o Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.
MariuszD
Posty: 116
Rejestracja: 2007-04-01, 21:30

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: MariuszD »

To powyżej to moja sprawka.
E-Maćku, dlaczego mi się samo wylogowuje podczas pisania?
Awatar użytkownika
Paxek
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-24, 00:31
Kontakt:

czesc

Post autor: Paxek »

tak więc umieszczam trasę całą dwudniową autokarówki, przynajmiej najważniejsze jej części.
to jest link: http://docs.google.com/Doc?id=dgffpj9r_14j6dh3whc

a to link osobno do trasy przykładowej autokarówki:
http://maps.google.com/maps?f=d&hl=pl&g ... .2314&z=12

ps. Michal prosze o fast kontakt Co z Noclegiem
Pozdr.
Ostatnio zmieniony 2008-03-18, 07:28 przez Paxek, łącznie zmieniany 2 razy.
MariuszD
Posty: 116
Rejestracja: 2007-04-01, 21:30

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: MariuszD »

Ciąg dalszy.

Dla III zespołu:
- Jasień - ślady Karola Wojtyły,
- kolonizacja doliny Strwiąża i Wiaru,
- Bandrów - kolonizacja niemiecka, skąd, po co i co się z nimi stało, wygląd wsi na prawie wołoskim (układ wsi, pól) i różnice między narodową a niemiecką częścią wsi, inne kolonie niemieckie w okolicy, (W 7 roczniku "Bieszczad" http://www.tonz.eu.org/php/bieszcz7.php znajduje się bardzo obszerny artykuł o Bandrowie, jeżeli ktoś jest chętny mogę skserować),
- Krościenko - Grecy,

Dla IV zespołu:
- ciekawe historyjki związane z twierdzą i poszczególnymi fortami, np. kogo znaleziono w forcie w Bolestraszycach 5 lat po zakończeniu wojny?
Kawon
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-17, 13:34

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: Kawon »

Cześć
Przepraszam, że piszę o tym dopiero teraz, ale wcześniej naprawdę nie mogłem (jak sprawdzono organoleptycznie na Otrycie internet nie występuje nawet w formie GPRS - na szczęście :-P )
Tak więc stosowne papiery złożono w siedzibie samorządu 13 marca.
Decyzji nie należy spodziewać sie nie wcześniej niż 22 marca.
Dofinansowanie na 1000% nie dotknie osób spoza UW. :-(

Trzymajcie kciuki, pomoc zaprzyjaźnionego szamana mile widziana ;-)
Uzdrawiam

Kuba
Gość

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: Gość »

Jeśli chodzi o nocleg to nie udało mi się nic innego wykombinować (w sensie tańszego) więc pozostaje nam tylko 25 zł w Jasieniu. Jeśli chodzi o rezerwację to wysyłam do Pani tylko zwykły list w którym podam termin i ilość miejsc jakie rezerwujemy (wstępnie podam 20-25 osób) reszta kontaktu z Panią jest telefoniczna (tak sobie Pani życzy). Mirek puść mi sygnał z telefonu albo SMSa - bo nie znam Twojego numeru. Mój numer 501200962.

Michał

I w ten oto sposób stworzyłem swoj pierwszy historyczny wpis na forum SKG ;-) No chyba, że go nie stworzyłem, bo nie widzę jak to zatwierdzić...
MariuszD
Posty: 116
Rejestracja: 2007-04-01, 21:30

Re: AUTOKARÓWKA

Post autor: MariuszD »

Przypominam o czwartku.
ODPOWIEDZ