remonty

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
mort
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-25, 02:05
Lokalizacja: The Disk

remonty

Post autor: mort »

Witam!
Ferie, ferie i po feriach, a sprzęt czeka na naprawy przed następnymi wypadami. I tu chciałem się Starych Klubowiczów i innych zorientowanych w temacie spytać, gdzie można:
1. dać do szycia buty górskie, którym m.in. rozlazły się miejscami szwy (materiał nubuk-welur, a przynajmniej takim impregnuję)?
2.wymienić uszkodzony segment w maszcie od namiotu typu iglo, maszty aluminiowe?
Może ktoś już to robił i może się podzielić radami/ostrzerzeniami/własnymi sposobami 'domowymi'?
Awatar użytkownika
Tomek_N
Posty: 73
Rejestracja: 2007-04-02, 10:52

Re: remonty

Post autor: Tomek_N »

Odp na punkt 2)
Gdy złamał mi sie fragment stelaża to po prostu kupiłem w sklepie nowy. Okazało się że był nieco za długi więc konieczne było ucięcie jednego kijka co sprawę szybko załatwiło. Byc może można taki kijek kupuć na sztuki ale tego nie praktykowałem.
Ostatnio zmieniony 2008-02-25, 12:46 przez Tomek_N, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: remonty

Post autor: Wojtek »

Moj kolega pojechal do fabryki, ktora zrobila jego namiot, i tam kupil caly nowy stelaz (caly, bo wiecej niz jeden patyk mu sie zniszczyl; zreszta to taka ciekawa konstrukcja byla, ze historia :-)). Fabryka nie byla moze za rogiem, bo musial sie wybrac na Slowacje, ale jesli takich namiotow jak twoj nie szyja gdzies w Bangladeszu, to zawsze mozesz sprobowac.

A buty... Zacznij od jakiegos serwisu mistrzowskiego przy ktorejs stacji metra. Mnie tam buty skleili calkiem solidnie (Pl. Bankowy), to moze i szyc potrafia. Byl tez kiedys niezly szewc przy Jarzebskiego, na Zoliborzu, ale w tym wypadku "kiedys" oznacza "na pewno ponad 10 lat temu", wiec moze byc problem ;-).

W.
Gość

Re: remonty

Post autor: Gość »

OK. Dzieki. Spróbuję.
Miałem nadzieję, że gdzieś da sie dokupić jedną rurkę do stelarza, zwłaszcza, że jest raczej prosty...
No popróbuję
:twisted: :twisted: 8-) :twisted: :twisted:
litrowy

Re: remonty

Post autor: litrowy »

Spytaj w podróżniku czy nie mają jakiś resztek. Jak tak to taką rurkę może i za darmo dadzą.
mort
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-25, 02:05
Lokalizacja: The Disk

Re: remonty

Post autor: mort »

Mirek chyba gdzieś namierzył źródło zaopatrzenia w takie rurki. :twisted:
Awatar użytkownika
Paxek
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-24, 00:31
Kontakt:

Re: remonty

Post autor: Paxek »

Tak potwierzdam zem znalazl:) Na Mariensztacie w Horyznocie se rurki do wymiany w masztach namiotu:)
mirek
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: remonty

Post autor: KrzysM »

Szukałem jakiegoś sprzętowego wątku. Ten chyba będzie najbardziej odpowiedni. Grzebiąc w sieci znalazłem ciekawe forum a w nim garść wiadomości o konserwacji i reanimacji butów. Poczytajcie, wydaje się, że warto.

http://www.forum.outdoor.org.pl/technol ... cji-butow/
mort
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-25, 02:05
Lokalizacja: The Disk

Re: remonty

Post autor: mort »

Czemuś system właśnie przysłał info o nowym wpisie w wątku, choć takiego nie widzę... Mniejsza, jest okazja, żeby podrzucić nieco doświadczeń: próbowałem w serwisie mistrzowskim i się zawiodłem. Zaniosłem buty niepastowane, bo przecież na tłuste klej nie chwyci... Stwierdzili, że się nie da, choć jak są takie sztywne, to można spróbować. Dziura była na zgięciu u nasady palców i szybko klejenie zaczęło się wyrywać. Szkoda, że mi wtedy zabrakło języka w gębie, że sztywne bo niepastowane :(
ODPOWIEDZ