Śpiwory puchowe

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Śpiwory puchowe

Post autor: fractalface »

Ludziska,

badam inicjatywę, czy ktoś łapie się na kupno puchacza od Yeti. Interesuje mnie wynegocjowanie zniżki. Mogę się tym zająć ale musiałbym mieć szybką odpowiedź, kogo to interesuje. Ja potrzebuję śpiwór już na najbliższy weekend (15,16 listopada) więc czasu jest mało.
Czekam na meldunki do czwartku.

Sebastian
lechu w-w
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-24, 10:55

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: lechu w-w »

Witam
Ja jestem zainteresowany zakupem dwóch śpiworków Yeti. Niestety będzie to najwcześniej pod koniec roku, lub nawet na początku przyszłego roku. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to czekam na kontakt.
Pozdrawiam
Lechu
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: Maćko Wećko »

Ja też będę zainteresowany kupnem 1 śpiwora, i też raczej pod koniec tego roku bądź na początku przyszłego - tak żeby na zimówkę mieć Gt900 :).
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: duh »

hej! Widzę, że sporo osób zainteresowanych jest kupnem śpiwora puchowego. Widać też, zapewne ze względu na zniżkę, fanklub Yeti GT II<<chyba głównie 900 ;-) . Dla mnie to jednak stanowczo za dużo, bo nawet odejmując zniżkę 30% to według ceny ze strony; http://yeti.home.pl/sklep/product_info. ... 6944ec4082
i tak zapłacić 623 PLNów :-( trochę więc poszperałem i znalazłem coś ciekawego,
http://www.sportex.hg.pl/spiwory.htm . Mam na myśli model BIG MAMUT.
Materiały atrakcyjne a cena dużo fajniejsza... Może ktoś miał z tym styczność? Z opinii:
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=2677 to całkiem ciekawa propozycja....
W stosunku do wspomnianego Yeti nawet 100g puchu więcej...Więc nawet lepiej, a cena katalogowa 458 PLNów mnie przekonuje... Może ktoś jest chętny bo gdyby zebrać jakiś kolektyw to może udałby się na zejść do 400zł, może jakieś negocjacje z producentem? ja wiem że chce 2. Ktoś jeszcze chętny?
Jeśli tak to skrzyknijmy się szybko, bo mi zależy żeby śpiwór mieć przed grudniem, chciałbym przed niedzielą zamówić.....
jakby coś moje gg: 332106
tel 888 526 511
Marta

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: Marta »

no ja właśnie też ten śpiwór wynalazłam i też zapoznałam się z tymi opiniami na forum - przekonało mnie to. aczkolwiek do niedzieli nie będę mieć na pewno kasy. myślałam o tym, żeby w grudniu go kupić,na pewno żeby mieć przed zimówką. więc jeśli teraz chcesz zamawiać, to ja niestety pasuje, ale jeśli możesz się trochę wstrzymać, to się dopisuję do chętnych.

pozdro, Marta
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: Paveł »

wypowiadając się z pozycji bezstronnej (nie mam w końcu żadnej korzyści z takiej a takiej decyzji zakupowej) dodam, iż wspomniany śpiwór jest tańszy głównie ze względu na jakość pierza. 600 cui to naprawdę mizerny wynik, a 80/100 oznacza, że zawartośc pierza w pierzu wynosi 80% (dla porównania w GT II- 90%, śpiwory super wyprawowe mają ok. 95%). Nie są to szpanerskie cyferki tylko oznaczają one, że przy takim samym komforcie cieplnym śpiwór waży dużo więcej i jest dużo większy, i odwrotnie- spośród obu śpiworów o zbliżonej zawartości puchu Yeti jest duużo cieplejsze. Temperatury, jakie podają producenci, jeśli nie są mierzone wg ujednoliconej. tzw. normy europejskiej są nieporównywalne. A to wszystko oznacza, że bezpośrednim konkurentem tego modelu Mamuta jest coś pomiędzy GT II 600 a GT II 750, których koszt po rabacie wynosi odpowiednio ok. 525 i 577 pln, co przy kosztach wysyłki Mamuta sprawia, że przeaga cenowa topnieje. A różnica w wadze jest wyraźna (GT 750 waży ok. pół kg mniej)

Tak czy inaczej nie ma co na razie fetyszyzować puchówek, tak naprawdę są przydatne raczej dopiero na zimówce, na kursówkach- jak zauważyliście- nie śpi się najdłużej, więc trzysezonowy śpiwór syntetyczny + parę ciuchów to warunek w zupełności wystarczający do przeżycia.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: ccrc »

Podbijam temat :-)

Ja zamierzam brać GT II 900, gdy tylko zbierze się pozostałe 5 osób. Czym prędzej, tym lepiej. Jeżeli dobrze liczę, to skład już jest, dajcie tylko znać, czy to już "wasz moment".
lechu w-w
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-24, 10:55

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: lechu w-w »

Witam
Mi niestety trochę się przedłuży okres zbierania pieniedzy na śpiworek. Wypadł niespodziewanie wyjazd wspinaczkowy do Maroka:) Jednak nadal jestem zainteresowany kupnem dwóch sztuk, tylko trochę w późniejszym terminie. Dam znać odpowiednio wcześniej, żeby uzbierała sie odpowiednia ekipa
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Asia
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-06, 13:08
Lokalizacja: daleka prowincja
Kontakt:

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: Asia »

Jam chętna na śpiworek!!!
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: Michal Pluta »

Moi znajomi chcieliby kupić 3 śpiwory.

Pozdrawiam
"Tak to się robi w Szczecinie"
PawelB
Posty: 20
Rejestracja: 2008-10-27, 13:12

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: PawelB »

ja również z miejsca jestem chętny na 1
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: fractalface »

Ja niestety wypadam. Udało mi się już załatwić śpiwór puchowy. Niech w takim razie, ktoś inny przejmie pałeczkę i zbierze ludzi do kupy. 3 mam kciuki za udany zakup.

S.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: ccrc »

No dobra, psze Państwa: Asia, ja, PawełB i 3x Michał daje razem 6 psiworków. Ustalcie dzieci, jakie chcecie kolorki (i czy to istotne, bo jak nie to ułatwi to sprawę) i czy DRY, czy niekoniecznie, a także typ puchu (tańszy czy droższy ;-) )
Przy okazji pomyślcie, czy nie potrzebujecie jakichś kurtek czy botków, żeby to przy okazji załatwić.
Jak będę miał pozostałe cztery kompletne charakterystyki psiworków (swoją już z grubsza mam) , dzwonię i zamawiam.
Pozdrowił :!:
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: ccrc »

Asia, ja i Michał już mamy charakterystyki. Dodawszy moją kurtkę i łapawice dla Agaty, jest 5 sztuk. Nie ukrywam, spieszy mi się, bo mi z przeproszeniem d... marznie. Jeżeli reszta nie raczy rzucić swoich psiworowych marzeń do niedzieli, będzie musiała składać kolejną piątkę.

ps
Tośmy se nazamawiali - 30% dadzą nam dopiero przy 10 psiworach, a tylu nie mamy. Jeżeli dobrze liczę, to nie wyjdziemy ponad 7-8 sztuk, za co pani proponuje 20%.
f..k :evil:
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Śpiwory puchowe

Post autor: Michal Pluta »

To może poczekajmy i uzbierajmy tą 10-tkę?
Niedługo zimówka więc powinno się udać.
"Tak to się robi w Szczecinie"
ODPOWIEDZ